Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Gaśnie podczas ruszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162572)

musso87 28-07-2012 12:46

Gaśnie podczas ruszania
 
Witajcie!

Jestem tygodniowym posiadaczem Fokusika z 2008 (1.8 TDci Duratorq, lynx).
Jako, że przesiadłem się z Corsy B z benzyny mając tam obcykaną każda zadyszkę silniczka, to tak tutaj wszystkim steruje komputer i kierowca, to czasami dziwi mnie zachowanie gasnącego silnika podczas ruszania.
Auto ma przejechane 135 tyś km. Serwisowane było do końca w autoryzowanym. Z dokumentów nie wynika, ze było coś poważnego robione przy silniku.

Sprawa wygląda tak: podczas wrzucania jedynki, popuszczenia sprzęgła odpowiedni sterownik sam dobiera taką ilość paliwa i obroty aby samochód nie zgasł. Jeden raz nie ruszyłem z pod świateł. Drugi raz (dwa razy pod rząd z niewielkiego wzniesienia, tez na światłach) Zatrzymanie było dość nieprzyjemne, tak jakby jakiś pasek pękł, czy tłoki, nie wiem... Oczywiście kluczyk do zera i jeszcze jedna próba. I odjeżdżam.

Pytanie brzmi, czy to moja jeszcze nie umiejętność w prowadzeniu diesla? Czy coś zaczyna być nie tak ? Oczywiście mogę dodawać sam wcześniej więcej gazu, ale z doświadczenia oszczędzam sprzęgło, zeby nie scierać go niepotrzebnie.

Jak to jest u was? Na co zwrócić uwagę ?

Matych 28-07-2012 13:41

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Tak to raczej brak umiejetności jazdy samochodem -pedału gazu się używa przy ruszaniu

sosu22 28-07-2012 13:44

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
dodaj wiecej gazu i problem zniknie

musso87 28-07-2012 19:21

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1857737)
Tak to raczej brak umiejetności jazdy samochodem -pedału gazu się używa przy ruszaniu

Chciałeś chyba napisać coś innego. Bo akurat samochodem potrafię jeździć.
Być może pedał gazu jest u mnie niepoprawnie skalibrowany. Czasami zdarza się, że jak nie depnę, to tej natychmiastowej reakcji nie widać od razu.
Jeżdżę dość delikatnie. Muszę się przyzwyczaić.
Dzięki!

maureliusz 29-07-2012 06:05

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Spróbuj dodać gazu:-) powinno się poprawić :-)))

A jak nie, to może EGR się przycina.

pit76 29-07-2012 08:39

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Cytat:

Napisał musso87 (Post 1857811)
Czasami zdarza się, że jak nie depnę, to tej natychmiastowej reakcji nie widać od razu.

patrz na obrotomierz,jak masz1200 i np 4 bieg
i depniesz to napewno nie pojedzie od razu

przy ruszaniu więcej gazu

pawello99 29-07-2012 08:45

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Dodaj gazuuuuuuuuu!

Uziu 29-07-2012 10:35

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
130 tys jest to moze juz EGR nie wyrabia jak ktos pial. 1,8 to mocny motor powinien bez gazu ruszyc bez wiekszego problemu

Jakoob 29-07-2012 12:21

Odp: Gaśnie podczas ruszania
 
Masz taki silniczek krokowy, które w zasadzie nie podnosi obrotów przy samym puszczaniu sprzęgła. Zacznij dodawać ciut gazu przy ruszaniu i problem zniknie.

rufik 29-07-2012 19:58

Ten motor (mam taki sam) na właśnie takie zachowanie. Ktoś na forum tłumaczył dlaczego tak się dzieje, winna jest bodajże stara konstrukcja silnika (nowszy 1.6 109km już tego nie ma). Jednym zdaniem: ten typ tak ma i po prostu dodaj gazu nieco więcej.


Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.