Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jaki olej 16.tdci 109KM ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79682)

maureliusz 29-09-2009 20:49

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Popieram przedmówcę!
Wymiana rozrządu: 250 000 tysięcy (pewnie 220 będzie OK) Tylko czy jesteś pewien przebiegu? ;-) - lepiej zmień. Oczywiście paseczek.
Olej, tylko Ford wymyślił sobie ten swój specyfik, zresztą badziewny. Ja leję Total Quartz 5W-40 (takie leje Peugeot i Citroen do identycznego silnika) i jest OK.

pretorian2 29-09-2009 21:11

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Moim zdaniem Marka nie gra aż tak dużej roli, ważne aby wymieniać olej na czas razem z filtrem oleju, oraz trzymać się zalecanych parametrów które wszystkie oleje spełniają. Kupować olej ze sprawdzonego źródła. Poprzednio miałem peugeota hdi, na początku lałem total'a, później shell'a a na koniec ELF'a - różnice nie zauważalne, silnik jeździł 1.5 roku na czipie i był w bardzo dobrym stanie kiedy go sprzedawałem.

Szerokości.

Dinar 29-09-2009 21:19

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1254659)
Olej, tylko Ford wymyślił sobie ten swój specyfik, zresztą badziewny.

Kolego,dla forda olej robi Castrol i to że nazwa jest inna to nie znaczy że niedobry,jak chodzisz w butach marki Adidas,Nike wyprodukowanych w Chinach to dobrze,firma oświetlenia Hella swoje produkty robi w Chinach to znaczy że do d..y.Silniki forda wszystkie mają już 25lat i do nich nie potrzeba bardzo dobrych oleji np.diesle nie mają hydraulicznych popychaczy i dla tego na każdym oleju będzie chodził,dopiero teraz zastosowane francuskie są nowej generacji.Nie bronię firmy bo ja leję Castrol Magnatec diesel 10W40 i mam już 250tyś.

maureliusz 29-09-2009 21:30

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Dinar,
Jeżeli tak uważasz, to czemu lejesz olej o dwie klasy wyższy? Weź nalej sobie tej wspaniałej Formuly, dużo tańszej i według Ciebie dużo lepszej. Nie znoszę nie konsekwencji w tym co się robi i mówi. Ja piszę, że dla mnie ten olej to syf i go nie leję. Kocham ludzi, którzy piszą nie masz racji, a robią to samo :-]

Wcześniej ten olej robił Mobil, teraz może Castrol, a za rok może go będzie robił Lotos - nie ważne. Ważny jest spek Forda, który nie wymaga za wiele i to nie jest za rewelacyjny olej dla silników Diesla. Fordowi, niestety jak wiekszości producentów, zależy na niskim spalaniu i małej emisji szkodliwych substancji, dlatego rekomenduje ten olej. Taka jest smutna prawda. Zresztą, jakoś silniki HDI w grupie PSA psują się rzadziej niż w Fordzie - czemu? Może to wina paliw BP :-)

A jeszcze jedno. Pracuję w firmie motoryzacyjnej i zapewniam Cię, że produkt z Chin, Indii, Rumunii itp. to zupełnie inny produkt niż z tej części europy. Ucieczka do produkcji w Chinach to niestety obniżanie kosztów, ale kosztem jakości.

Reasumujac. Każdy robi według swojego uznania i portfela oczywiście. Temat oleju to temat rzeka.

clooney88 30-09-2009 01:39

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1254650)
Ludzie-silnik 1.6 TDCI to francuski 16-to zaworowy diesel HDI i do niego wchodzi 3,8l oleju, rozrząd wymienia się co 200 000km w/g instrukcji. Ponieważ tu jest turbo VNT to olej musi być 5W-..... Ja leję CASTROL EDGE 5W-40 bo jest to olej FULL SYNTHETIC, a nie FULLY SYNTETIC TECHNOLOGY. Stwórca silnika czyli PSA zaleca inne niż FORD oleje.

Zgadzam się. Tylko wydaje mi się, że jak wlewałem olej do swojego to nie weszło 3,8l ale coś ok 3,5l - 3,6l. Instrukcja podaje 3,8l. Na miarce mam idealnie tak, jak ma być.

Sprawa wymiany jest łatwa i przyjemna zajmuje 30-60min. A w zakładzie wymienią olej za 30-50 zł jak masz osłonę pod silnikiem.

dyzio76 30-09-2009 06:41

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Ok cos tam wybiore chyba pomiedzy Mobil FE specjal 5w-30 a tym Castrolem w zaleznosci od ceny i na 15000 tys bedzie spokój , dzieki za podpowiedz i goraca dyskusje hej

SMUTNYINDYK 30-09-2009 21:01

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Do kol. clooney88-wiadomo-trudno jest do samego zera spuścić olej. W kanalikach pozostanie trochę. Ja wlewam tak ok. 3l i później uzupełniam.

cezarg1410 01-10-2009 16:51

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1254587)
ford ZALECA oleje ze swojąspecyfikacją


a gdzie ty masz łańcuch ??
bo ja w swoim nie znalazłem....
za to info o wymianie rozrządu na 157.000km tak :)

gdzie jest lancuch? :O a czy nie zdziwilo cie ze pasek rozrzadu laczy tylko pompe z walkiem rozrzadu?... od pompy do walu korbowego jest wlasnie lancuch.
oczywiscie ze zaleca bo lepiej sprzedawac swoje niz zeby ktos mial sprzedawac...

cezarg1410 01-10-2009 16:52

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1254650)
Ponieważ tu jest turbo VNT to olej musi być 5W-..... Ja leję CASTROL EDGE 5W-40 bo jest to olej FULL SYNTHETIC, a nie FULLY SYNTETIC TECHNOLOGY. Stwórca silnika czyli PSA zaleca inne niż FORD oleje.

calkowicie popieram ;] ja co prawda mam inny silnik ale tez jede edga

Cobretti 01-10-2009 17:34

Odp: Jaki olej 16.tdci 109KM ?
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1254650)
Stwórca silnika czyli PSA zaleca inne niż FORD oleje.

fakt...

Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 1255816)
oczywiscie ze zaleca bo lepiej sprzedawac swoje niz zeby ktos mial sprzedawac...

napisałem ZALECA oleje ZE SWOJĄ SPECYFIKACJĄ a nie SWÓJ OLEJ (Formula F)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.