Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jaki przegub wewnętrzny kupić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129781)

BBK66 30-04-2011 20:12

Jaki przegub wewnętrzny kupić ?
 
jak w temacie,zaczyna nie zawsze ale dokuczliwie- telepać furą przy przyśpieszaniu,opony z felgami zmienione,wyważone i dalej to samo,przy większych prędkościach przestaje,znajomy stwierdził że to przegub wewnętrzny i szukałem na aaaalegro i znalazłem coś takiego,czy polecacie to? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jarek G. 01-05-2011 15:32

Odp: wymiana przegubu??
 
Kupiłem takie coś w zeszłym roku i wymieniłem. Ale drgania nie ustały. Muszę wymienić wewnętrzną część prawej półosi - ta między przegubem wewn. a skrzynią biegów. Składa się z dwóch części. Polecam tobie mieć to na uwadze.
Pozdro. :lol:

bizonik3 05-05-2011 17:55

Odp: wymiana przegubu??
 
Ja właśnie jestem po operacji wymiany podpory prawej półosi z wałkiem....tym do wchodzi do skrzyni biegów i wymiany przegubu zaw. z prawej strony i wreszcie mam w autku błogą ciszę :). Kosztowało mnie to :
podpora półosi z wałkiem - 950zł
przegub zaw. prawa storna - 170zł
robocizna - 60zł
jeżeli chodzi o podporę półosi to polecam tą firmę
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
naprawdę solidne chłopaki....a tu jeszcze link z opisem co oni przekombinowali
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jarek G. 05-05-2011 19:12

Odp: wymiana przegubu??
 
No właśnie - też to kiedyś namierzyłem ale mam jeszcze takie coś
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i czekam na odpowiedź co do ceny całego kompletu.

bizonik3 06-05-2011 12:11

Odp: wymiana przegubu??
 
Jarek G ale to masz samą podporę bez tego wałka, ja kupiłek komplet podpora + wałek za 950zł patrz poniższe zdjęcie
http://img641.imageshack.us/img641/1...wnanie1480.jpg

Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

poniższe zdjęcie pokazuje jak ta firma rozwiązała problem rdzewiejącego połączenia wielowpustowego wałka z podporą. Jest po prostu uszczelnione

http://img195.imageshack.us/img195/3015/sharans480.jpg

Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jarek G. 06-05-2011 17:42

Odp: wymiana przegubu??
 
Wszystko się zgadza, ja to widziałem już w lutym, rozmawiałem z nimi w sprawie zakupu, gwarancji, terminów dostawy. Ale znalazłem też stronę z oryginałem (tam widać podporę) ale facet ma mi dać znać ile będzie kosztował komplet. I na to teraz czekam. Bo chyba lepiej mieć to w oryginale niż po przeróbce. Nawet tak dobrej (jak myślę) jaką oni (Motomax) robią. Jeżeli w oryginale będzie to kosztować sporo, kupię podróbę.
Pozdro. g:DD

bizonik3 07-05-2011 06:20

Odp: wymiana przegubu??
 
Wszystko się zgadza tylko Motomax przerobił to żeby było dobrze a mianowicie uszczelinili połączenie wielowpustowe i przedłużyli to połączenie czyli podpora głębiej wchodzi w wałek i z tego tytułu jest to mocniejsze.......ale wybór należy do ciebie. Jak ja szukałem tych części to podpora kosztowała około 600zł i wałek tyle samo czyli koszt kupna wynosił około 1200zł.

Jarek G. 07-05-2011 11:48

Odp: jaki przegub wewnętrzny kupić?
 
Wszystko się zgadza. W serwisie ten kpl. kosztuje 1700 zeta.
Ale. No właśnie. Taki wałek musi mieć swoją sztywność i twardość. A w Motomaxie co robią? Napawają, narzynają, dospawują. Jest to jakby nie patrzeć ingerencja w już raz uformowaną strukturę. Więc nie wiem. Jeżeli przy zakupie byłaby to różnica 200-250 zł. to jednak wybiorę oryginał.
Pozdro.

KrisW 07-05-2011 14:45

Odp: jaki przegub wewnętrzny kupić?
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1650627)
Wszystko się zgadza. W serwisie ten kpl. kosztuje 1700 zeta.
Jeżeli przy zakupie byłaby to różnica 200-250 zł. to jednak wybiorę oryginał.
Pozdro.

No masz różnicę 750 zł, Ja założyłem 2 miechy temu z motomaxu i jeździ. Jeśli kogoś stać na oryginał to niech zakłada i tak mu wytrzyma te 200 tys, więc raczej do końca żywota auta. Najlepiej to byłoby kupić oryginał i wsadzić w takiego kondona co motomax daje na uszczelnienie. Jednak i tak oryginalna część jest dość wytrzymała, u mnie przy 240 tys km się wyrobiła.

PS. Przy obecnych technologiach nie ma problemu wyprodukowanie części bardziej wytrzymałej od oryginalnej. Sam mam dostęp do takich technologii i chciałem to naprawić podobnie do motomaxu, jednak ze względu na czas wybrałem od nich.

bizonik3 07-05-2011 19:17

Odp: jaki przegub wewnętrzny kupić?
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 1650627)
Napawają, narzynają, dospawują. Jest to jakby nie patrzeć ingerencja w już raz uformowaną strukturę. Więc nie wiem. Jeżeli przy zakupie byłaby to różnica 200-250 zł. to jednak wybiorę oryginał.
Pozdro.

Jak chcesz ale ja wychodzę z zasady "jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać" oni na to dają gwarancję także nie ma obawy ....jeżeli coś Ci się zepsuje to oddajesz na gwarancji i po sprawie. Ale wybór należy do ciebie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.