Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] AUY problem z obiegiem wody (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90763)

gumiskrosno 04-02-2010 21:35

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
hehe jak tak teraz patrzę to nasze odpowiedzi podciągnęliśmy pod wersję TDi, a tak naprawdę nie wiemy czy to nawet o Galaxy chodzi ;)

piotrmarczak 04-02-2010 23:16

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
jak najbardziej chodzi jak w temacie silnik AUY to TDI 115 wszystko wskazuje na zapowietrzenie ukladu uszczelka raczej odpada bo podcisnienia nie robi nie wywala plynu elektryczna pompka sprawna pompa wody trwa to dlugo wiec jesli byla by zatarta i stala to rozrzad by rozwalilo co wezykow spusze nizej zbiorniczka jest ok plyn leci dla pewnosci przedmuchalem choc jest to klimatronik i problem polega w klapkach to tylna nagrzewnica tez nie grzeje wiec dlaczego sie zapowietrza odkrecam korek wlewu 2 dni jest spokoj i znowu uklad zapowietrzony

subratri 04-02-2010 23:43

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
gdzie Ty jesteś w tej francji??

taxidriver 05-02-2010 07:44

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
Cytat:

Napisał piotrmarczak (Post 1353941)
trwa to dlugo wiec jesli byla by zatarta i stala to rozrzad by rozwalilo

szybciej się smigiełka ukręcają i nie kręci się płyn w układzie, a na elektrycznej bez problemu można jeździć tylko jak dostaje po dupie to się grzeje. Silnik nie zapowietrza się tak łatwo jak to się wydaje z opisu nie może tak się dziać po odkręceniu korka na zbiorniczku;). w końcu to jest zamknięty układ i w dodatku zalany całkiem płynem nie bieże się powietrze z nikąd.

subratri 05-02-2010 08:59

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
ja nie bardzo rozumiem ten opis ale wynika z niego, że ucieka płyn. Ja tak mam. nie wiem jeszcze gdzie dokładnie mi cieknie ale gdzieś z okolic termostatu. i jest tak, że jak termostat jest zamknięty to ucieka tylko trochę, ale jak już się otworzy no zapiernicza bardzo szybko. Na początku też tak miałem że wytrzymywało kilka dni, później zaczęło uciekać w nocy:) a teraz już ciurkiem leci :) i teraz zamiast foteli wożę butelki z wodą i po wodzie destylowanej ;)

piotrmarczak 05-02-2010 14:48

Odp: AUY problem z obiegiem wody
 
plyn nie ucieka wyciaglem termostat i ciagle problem z obiegiem gorny woz cieply a dolny zimny niema wyjscia trzeba zajzec na pompe wody z przelewu ciagle nic nie leci


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.