Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96369)

antyrama 01-04-2010 21:41

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
A ja w Mk III przekulałem na gładkich tarczach Brembo i dwóch zestawach klocków Ferodo 60 tys i gut. Dałoby się więcej, ale dla przyzwoitości zmieniłem i...
Mam kłopot. Nowy zestaw bije. Od nowego. Warsztat jest zdania, że tarcze (chyba Delphi) są krzywe. Niby do reklamacji, ale coś ja powątpiewam.

keisim 01-04-2010 21:52

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Upewniłeś się czy robili pomiar bicia przy zakładaniu? Strzelam, że robi to może 10% warsztatów... a może mniej.
Nie wiem jak w innych markach ale ATE i EBC wymagają pomiaru przy montażu. W razie bicia można wtedy np. obrócić tarczę o 90st.

Leonzaw 01-04-2010 23:10

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1403056)
..Brembo to marka nr.1 na świecie...ale to co kupujemy u nas za "grosze"...z brembo poza napisem niema nic wspólnego:evil:

no włąsnie często to nie są "grosze" ;) ... ale fakt czasami to tylko pudełko przypomina ze są to Brembo no ale jakoś nie chciałem wsadzać tarcz za 20% wartości mojego auta aby były 100% Brembo quality a zapewnienia były że i tak będą lepsze od firmowych ... zobaczymy, niedługo będę miał do wymiany więc będę się zastanawiał co zakładać;)

kuwejt 02-04-2010 11:51

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
może trzeba doważyć koła na samochodzie?

keisim 02-04-2010 12:16

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Nigdy tego nie robiłem ale na chłopski rozum nie sądzę aby mogło to mieć jakikolwiek wpływ na bicie przy hamowaniu...

jvc 02-04-2010 19:39

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał keisim (Post 1403582)
Nigdy tego nie robiłem ale na chłopski rozum nie sądzę aby mogło to mieć jakikolwiek wpływ na bicie przy hamowaniu...

Dobrze mówisz bo nie ma :)

Ja swoją przygodę z tarczami zacząłem przy przebiegu około 20 tys. km. gdzie lewa przednia tarcza zaczęła bić dosyć mocno, po diagnozie wymiana na nowe tarcze motorcrafta i klocki tej samej firmy. Niestety to był błąd , po około 3 tyś km znowu problem przy hamowaniu z dużej prędkości czyli trzepanie kierownicy jak i bardzo efektowny huk w kabinie jak w odrzutowcu :D > żeby nie robic dużych kosztów wymieniłem tylko klocki na ebc green . Po tym zabiegu nastał spokój...na jakiś czas oczywiście ;) O ile pozbyłem się huczenia to niestety po kilku tyś km znowu tarcze zaczęły lekko bić. Lekka załamka no bo bez przesady, wizyta w ASO (keisim wiesz ktorym ;) ) na pomiar bicia tarcz i piast , wynik mieszczący się w normie choć Panowie z serwisu stwierdzili ze mechanik się nie przyłożył do wymiany bo miejsce osadzenia nie było wyczyszczone dobrze, ale po skasowaniu 200 zł za pomiar i wyczyszczeniu syfu , tarcze mieszczą się w normie ( 0,2 czy jakoś tak) no niestety nic to nie pomogło ,moim zdaniem kijowe klocki motorcrafta przegrzały tarcze i taki jest właśnie objaw. Tym razem jako że klocki ebc miały jakies 3 tyś. km. nie zwlekając zamówiłem tarcze ebc i od jakis 4 tys km jest spokój z biciem , przy hamowaniu z dużej prędkości troche je słychać ,ale nie przeszkadza to ,najgorsze było bicie na kierownicy którego obecnie nie ma :)
Podsumowując przebieg 41 tyś km i mam trzecie tarcze i trzeci komplet klocków z przodu :D

Na koniec dodam że do reklamacji tarcz i klocków potrzebny jest rachunek z montażu przez warsztat oraz demontażu wraz z jego opinią na temat usterki. Mnie robił to zaprzyjaźniony mechanik więc z reklamacji nic nie będzie :(

keisim 02-04-2010 22:15

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1403997)
...po skasowaniu 200 zł za pomiar...

... i właśnie dlatego zamówiłem sobie zestaw pomiarowy za 250zł :D

Cytat:

Napisał jvc (Post 1403997)
do reklamacji tarcz i klocków potrzebny jest rachunek z montażu przez warsztat oraz demontażu wraz z jego opinią na temat usterki.

Rachunek mam - zakładałem w stacji diagtnostycznej więc nie powinno być problemu. Na demontaż też mogę do nich pojechać.


Dzisiaj zakładałem sobie koła letnie i jako, że tarcze było na wierzchu a od ściągnięcia ich dzieliły mnie 4 śruby... ściągnałem je :) W ruch poszły skrobak, szczotka druciana i papier ścierny - wyczyściłem wszystko co mogło powodować nierówne osadzenie i bicie tarcz. Potem poskałdałem wszystko psikając (gdzie można ;) ) smarem miedzianym, dokręciłem kółeczka nowo zakupionym kluczem dynamomentrycznym i na testy.

No i zonk... jak biło tak bije :( Czekam więc na zamówiony zestaw Brembo z mikrometrem żeby przekonać się która tarcza bije i poeksperymentować z jej obracaniem względem piasty.

P.S. Jeżeli ktoś myśli o zakupie klucza dynamometrycznego to polecam : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Jak na razie działa bez zarzutu a cena naprawdę niezła.

jareczek1980 02-04-2010 22:43

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
ja pierdziu, tarcze normalnie powinny wytrzymac ponad 100tys km, a to i tak niewiele. Jakośc forda jeszcze bardziej spada

Marcinfix 02-04-2010 22:57

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Ja mam tarcze bembo i klocki ate i jest dobrze

Pastoo 02-04-2010 23:12

Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
 
Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 1404210)
tarcze normalnie powinny wytrzymac ponad 100tys km, a to i tak niewiele

jesteś pewny? Jak dla mnie 50 kkm na seryjnych tarczach to już dobry wynik... W Focusie mk1, który był dość lekki, tarcze poleciały po jakiś 70-80 kkm. Mondeo jest ciężkie, poza tym jakoś tak nie bardzo chce hamować silnikiem - mój ojciec porównuje Mondka z Foką i twierdzi, że Focus był bardziej podatny na takie hamowanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.