Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Środkowy fotel - wymiana starego pasa na bezwładnościowy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34556)

biagggio 10-12-2007 10:02

Środkowy fotel - wymiana starego pasa na bezwładnościowy.
 
Czołem!
Jestem świeży w kwestii Galaxy, ale od razu jedna rzecz mi wpadła do głowy. Czy da się zamontować w środkowym fotelu pas bezwładnościowy.Chodzi o to, żeby tak jak teraz, nie plątał się pod nogami. Może już ktoś przerabiał ten problem.
Galaxy'99.

jblack 10-12-2007 11:24

byla juz to przerabiane poszukaj na forum ale jak dlamnie to bez sensu a pas bezwladnosciowy sa od jesli sie nie myle kwietnia 2001 tez nie mam pasa bezwladnosciowego i jakos sobie daje rade mam troje dzieci i jakos idzie jezdzic

biagggio 10-12-2007 14:01

Cytat:

Napisał jblack
byla juz to przerabiane poszukaj na forum ale jak dlamnie to bez sensu a pas bezwladnosciowy sa od jesli sie nie myle kwietnia 2001 tez nie mam pasa bezwladnosciowego i jakos sobie daje rade mam troje dzieci i jakos idzie jezdzic

Niestety nie znalazłem tego tematu na forum.Nie chodzi mi o pas trzypunktowy, tylko zwykły, biodrowy, jeno bezwładnościowy.Moje pytanie dotyczy tego, czy można taką rzecz zrobić.A jak się nie uda , to będę sobie musiał poradzić bez tego.

tomi98 10-12-2007 19:23

Cytat:

Napisał biagggio
Czy da się zamontować w środkowym fotelu pas bezwładnościowy

też o tym myslałem, ale niestety nie da rady, fabrycznie ( nowszee galaxy ) na pas zwijany w podsufitce, raczej nie do przejścia montaż we własnym zakresie :fcp6

Marcin - Toruń 16-12-2007 11:01

też mam w środu biodrowy. I też troje dzieci. Ponieważ staram się zapewnić im bezpieczeństwo nie sadzam nigdy dziecka na tym fotelu, mało tego, w ogóle go wypiąłem.
Dałem jeden na tył w 3 rzędzie (za kierowcą). Efekt moim zdaniem pozytywny, więcej przestrzeni użytkowej w aucie, dzieciaki się nie przepychają, mozna wsiadać dzrzwiami i bagażnikiem, no i wszyscy zapięci bezpiecznie pasami.
W ogóle uważam że pas biodrowy to lipa i jest niebezpieczny w czasie kolizji.
Życzę wszystkim aby nie musieli nigdy tego doświadczać,
Pozdrawiam, Marcin

tom seaman 24-12-2007 10:24

Cytat:

Napisał Marcin - Toruń
też mam w środu biodrowy. I też troje dzieci. Ponieważ staram się zapewnić im bezpieczeństwo nie sadzam nigdy dziecka na tym fotelu, mało tego, w ogóle go wypiąłem

popieram mam tak samo, tyle ze 2+2..mniej miejsca w bagazniku ale dzieciaki siedza jak w autobusie :))

kor1011 27-12-2007 20:03

Możesz mieć problem, bo rolka pasa bezwład. rozwija się tylko w pionie a biodrówka idzie pod skosem.Poza tym szpula zajmuje dużo miejsca.Może dla tego sprawdziło się tylko rozwiązanie
Cytat:

Napisał tomi98
na pas zwijany w podsufitce


biagggio 20-01-2008 12:12

Re:
 
Cytat:

Napisał tomi98
Cytat:

Napisał biagggio
Czy da się zamontować w środkowym fotelu pas bezwładnościowy

też o tym myslałem, ale niestety nie da rady, fabrycznie ( nowszee galaxy ) na pas zwijany w podsufitce, raczej nie do przejścia montaż we własnym zakresie :fcp6

Wracam do tego tematu, bo okazuje się że w Sharanie z 2000 r., ale w nowej kaście, jest właśnie taki pas bezwładnościowy i tylko biodrowy.Nie widziałem tego, bo jestem po rozmowie tel. na ten temat. Pas jest zwijany i przymocowany tylko do siedzenia.Czyli można. Może w nowym modelu jest więcej miejsca, jak będę miał okazję to sprawdzę na miejscu.
Na razie, pozdrawiam.

danielp 20-01-2008 12:25

Re: Środkowy fotel - wymiana starego pasa na bezwładnościowy.
 
Potwierdzam, w moim aucie jest pas bezwładnościowy biodrowy. Zwija się z lewej strony fotela. Nie wiem jak z mocowaniem czy da się założyć taki pas do fotela ze zwykłym, jeśli chcesz to mogę przy okazji strzelić fotkę jak to wygląda. Gdyby się nie dało to zostaje wymiana całego fotela na nowszy.

biagggio 20-01-2008 21:32

Re: Środkowy fotel - wymiana starego pasa na bezwładnościowy.
 
Cytat:

Napisał danielp
Potwierdzam, w moim aucie jest pas bezwładnościowy biodrowy. Zwija się z lewej strony fotela. Nie wiem jak z mocowaniem czy da się założyć taki pas do fotela ze zwykłym, jeśli chcesz to mogę przy okazji strzelić fotkę jak to wygląda. Gdyby się nie dało to zostaje wymiana całego fotela na nowszy.

Możesz wrzucić fotkę, to zobaczę jak to wygląda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.