Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106081)

grrk 26-07-2010 18:23

zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Witam. No i się doczekałem. Paręset km do domu, zapalenie sprężynki i silnik zamarł. Po przekręcaniu i próbie odpalenia sprężynka gaśnie , nie mruga, ale silnik nie zaskakuje. Miał może ktoś taki przypadek? Pozdrawiam

BORO 001 27-07-2010 00:47

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Ja miałem.W moim przypadku padła pompa wtryskowa.Ale w twoim może być setki innych przyczyn a ty nie podajesz szczegółów.

grrk 27-07-2010 05:17

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
BORO 001. Trudno o szczegóły, jadąc a nie mając wcześniej żadnych problemów, wywaliło sprężynę i koniec. Wczoraj jeszcze spróbowałem wymienić filtr paliwa( miałem drugi) ale po kręceniu rozrusznikiem i odkręceniu go ponownie stwierdziłem tylko że praktycznie jest suchy. Czyli tak jakby nie zaciągał ropy. ( kręcenia wiele nie było, gdyż aku też powiedziało stop, a akcja oczywiście na drodze) Pozdrawiam

wojtekjanus 27-07-2010 07:20

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Skoro filtr suchy, spróbuj może metodą Erbiego - zasil przewód do filtra z osobnego zbiorniczka, tak zawieszonego aby paliwo opadowo dochodziło do pompy.
Jeżeli silnik będzie pracował (co prawda chyba pompa sie już zapowietrzyła), to przynajmniej będziesz wiedział, że przyczyny trzeba szukać na odcinku zbiornik-filtr.

BORO 001 27-07-2010 07:55

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Nie zakłada się suchego filtra paliwa...W 2,4 tdi trzeba rozładować nową baterię żeby odpalić auto po założeniu suchego filtra.

grrk 27-07-2010 15:39

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Witam. Filtr ropy zalany, plak psikany - zagada i gaśnie. Mech. twierdzi iż wykazało na kompie uszkodzony moduł pompy wtryskowej. Koledzy na ile taka diagnoza jest pewna? I gdzie owy moduł się znajduje?
- dzięki za odzew i pozdrawiam

grrk 27-07-2010 16:58

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Nie wiem czy to coś pomoże, ale pomiar kompem był robiony po kilku godzinnym odłączeniu aku. I szukając w necie doszedłem do wniosku, iż ten moduł to tranzystor. Dobrze rozumuję?

dab1978 27-07-2010 21:32

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Mi też padła pompa w trasie, filtr po odkręceniu był również prawie bez paliwa...oznak wczesniejszych nie było, jedynie dwa szarpniecia pare minut wczesniej i koniec jazdy:(
mam ten sam silnik. u mnie stało sie to przy około 250tys.km.regeneracja kompletna w serwisie bosch - ok. 2tys.pln.
raczej pewne, ze to pompa...

grrk 27-07-2010 22:16

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
Dab 1978. Kwota ta przy braku zleceń, powala mnie na łopatki. Ale jest możliwość, że to TYLKO elektronika? ( zawsze to mniejsze koszty, niż regeneracja całej pompy)
Węsząc w szukajce, i nie tylko, piszą że często w tddi ulega przegrzaniu tranzystor w układzie (module;zaworze) pompy wtryskowej. - Może mamy na forum SPECA OD ELEKTRONIKI? Pozdrawiam

dab1978 27-07-2010 22:39

Odp: zapalona sprężynka, silnik momentalnie zgasł
 
No mnie tez powaliła rok temu...oprócz tego trafiłem na dziada, który wymienił jeszcze rozrząd bo stwierdził, ze trzeba, auto stało u 3 mechaników, 2 tyg. nie pracowało...w sumie z holowaniem cała zabawa wyniosła mnie wtedy prawie 5 tys.pln (pięć tysiecy), załamka...ale do rzeczy, podczas regeneracji pompy wymieniają jej elektronikę, jak i również części mechaniczne, jakieś wałeczki ktore chyba się zatarły, ale juz dokładnie nie pamietam...ja sie nie orientuje o jakim tranzystorze piszesz...:( a warsztat jest naprawde dobry, robia szybko, fachowo, gwarancja roczna...ale cena powala, to prawda.
wiec miejmy dalej nadzieje, ze to nie pompa...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.