Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wymiana filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72977)

sevenup 25-06-2009 15:20

wymiana filtra kabinowego
 
Witam,jak samemu wymienić filtr kabinowy w focusie I i jaki filtr proponujecie zwykły czy węglowy?od jakiegoś czasu z nawiewu czuć wilgoć.Dzięki.sevenup/ [email][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dyha 25-06-2009 15:38

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
węglowy

odkręcasz podszybie prawe i wyginasz je do góry, a pod nim jest już miejsce gdzie założony jest filtr. Po odkręceniu podszybia sam zobaczysz że pracy zostało Ci niewiele.
Odkręcając podszybie, rób to ostrożnie bo można pourywać zaczepy

tomlee 25-06-2009 19:06

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
zdecydowanie węglowy.

amper 25-06-2009 19:21

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Tu masz jak to zrobić z obrazkami :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sevenup 26-06-2009 05:36

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Wielkie dzięki

mart12 26-06-2009 06:17

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Nie trzeba ściągać wycieraczek tak jak proponuje Filtron.
Ja zrobiłem to tak:
1. Ustawiasz wycieraczki pionowo.
2. Wyciągasz zaślepkę na łączeniu podszybi i wykręcasz śrubę (nie do końca), następnie wyciągasz "kołek" razem ze śrubką.
3. Odpinasz "klipsy" mocujące podszybie z przodu.
4. Odchylasz prawe podszybie na zewnątrz - tak aby wyskoczyło z łączenia z lewym
5. Odginasz do góry (ostrożnie, aby nie połamać zaczepów) i wymieniasz filtr.
5a. Jak połamiesz zaczepy - jeżeli nie jesteś purystą estetycznym - proponuję przewiercić podszybie i przykręcić śrubkami - kolejna wymiana filtra będzie już przyjemnością.


Co do filtra to zdecydowanie węglowy

gprono 17-08-2009 20:47

Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Witam.Mam pytanie do uzytkownikow odnoscie filtra Kabinowego(przeciwpylkowego), a dokladniej gdzie on sie znajduje w Focusie mk1? (1.6 benzyna,2000rok). W serwisie powiedzieli ze gdzies na dole blisko pedalow? Szukalem w instrukcji i nie moge odnalezc,jest o nim mowa ale nie ma go pokazanego na schemacie. A jesli tak, to czy wymiana jest skomplikowana? ewentualnie ile kosztuje ten filtr i jego wymiana w serwisie?Dzieki z gory.Pozdrawiam.

Riko 17-08-2009 20:56

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
...funkcja szukaj, szukaj, szukaj 1000 razy to juz było - nie smiecić !!

dyha 17-08-2009 21:35

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
to gratuluję wiedzy Panów z serwisu.

Filtr ten znajduje się pod prawym podszybiem. Ja płaciłem za niego ostatnio ok 45 zł

Pendrol 17-08-2009 22:36

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Witam,
wymieniając trzeba zwrócić uwagę na zatrzaski podszybia, łatwo pękają. Sama wymiana to łatwa sprawa.
A co do fachowców z serwisu to pogratulować wiedzy....

thermalfake 17-08-2009 23:01

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
może przyzwyczaili się do napraw mkII :D

tomlee 17-08-2009 23:40

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
4 załącznik(i)
witam.miałem przyjemność wymiany filtra przeciwpyłowego i rozwiązanie konstruktorów forda jest fatalne.ale dałem rade.zrobiłem pare fotek może komuś sie przydadzą.
musimy najpierw wykręcić srubę -pod zaślepką(fot.1)odginamy lewe podszybie tak aby wyszedł kołek z lewego podszybia.
Lewe podszybie wysówamy(fot.2)i to cała operacja,mi urwał się jeden kołek,ale podszybie przylega do szyby idealnie.
Koszt filtra to około 40-60zł koszt wymiany w aso to ponad 100zł.

resonal 18-08-2009 09:45

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Wymiana nie jest trudna, sam na pewno sobie poradzisz, tylko trzeba ostrożnie odpinać zatrzaski. Przy zakupie filtra zwróć uwagę, żeby był węglowy.
powodzenia

Jester 18-08-2009 16:32

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Cytat:

Napisał tomlee (Post 1226506)
mi urwał się jeden kołek,ale podszybie przylega do szyby idealnie.

Na zdjęciu widać, że jest cały tylko został w gnieździe. Wyciągnij go (dwa płaskie wkrętaki i sporo cierpliwości), wsuń w odpwiednie miejsce w podszybiu i załóż całość do samochodu. Będzie jak nowy :-)

Losmaczos 10-05-2010 17:41

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
A uszczelniałeś jeszcze ?

kunte 11-05-2010 06:44

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
No właśnie, kolego czy uszczelniałeś może podszybie bo wymianie filtra? Bo z tego co pamiętam to chyba ASO to jeszcze uszczelnia.

arturek 11-05-2010 09:25

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Witam
O filtrze było ze sto razy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

WAŻNE - NIE odpinamy ramion wycieraczek

Arturek

Lukaszko 11-05-2010 10:29

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
OK było sto razy ale mam jedno konkretne pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi.

Czy po wymianie filtra gdy podszybie prawidłowo zapina się trzeba zawsze dodatkowo uszczelniać podszybie? Czy tylko wtedy gdy się coś pognie połamie itp?

Pytam bo niedawno wymieniałem filtr dałem nową spinkę w miejsce połamanej ale nie uszczelniałem, teraz boję się pierwszego deszczu.

arturek 11-05-2010 10:33

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Witam
Pomiędzy plastki podszybia a szybę należy dać uszczelnie, bo ma dwie funkcje
- zapobiega dostawaniu się wody na nogi pasażera
- jeśli nie dasz uszczelnienia, to plastik będzie hałasował o szybę - na forum ktos miał taki problem. Daj chocby silikon.

Lukaszko 11-05-2010 12:36

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Ja mam nawet coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Ale wymieniali mi filtr przy czyszczeniu klimy i nic o tym nie mówili więc im tego nie dałem.
Teraz nie wiem czy opłaca mi się samemu to rozbierać i uszczelniać czy lepiej zostawić.

arturek 11-05-2010 13:17

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Pozostaje mieć nadzieję, że przed "zabiegiem" była stara masa uszczelniająca która nie straciła swoich właściwości i dalej będzie uszczelniać (jeśli jej nie usunęli)

Hetfield 11-05-2010 13:35

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Też niedawno wymieniałem filtr i nabyłem oryginalną masę uszczelniającą.Niestety z niewiadomych powodów odkleiła się po ok. tygodniu na środku podszybia.Woda nie leci na razie, ale mam zamiar poprawić.Myślę też o przewierceniu podszybia w miejscu oryginalnych kołków i umieszczenie tam zaślepek.

Losmaczos 11-05-2010 16:14

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Właśnie dzisiaj tak zrobiłem. Kupiłem w sklepie Forda dwie śruby dwa kołki i dwie zaślepki. Przewiercasz w dwóch miejscach gdzie są zaślepki na podszybiu,wkręcasz śrubki i to cała filozofia (tylko musisz wymontować stare uchwyty pod podszybiem i włożyć tam nowe) Wygląda lepiej niż oryginalnie bez żadnego dodatkowego uszczelniania. Wszystko ładnie równo jest mocno dociśnięte. REWELACJA !!!

OXEED 11-05-2010 18:35

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
nie wiem dlaczego wiele osób na forum demonizuje cieknące podszybie po wymianie filtra. W MKI wymieniam go 2 razy w roku, jestem jego pierwszym właścicielem, czyli już 6 lat, i jakoś nigdy woda nie zaciekała do środka ani tym bardziej podszybie nie hałasuje o szybę. Nigdy niczym nie uszczelniałem !

Hetfield 11-05-2010 18:41

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
OXEED, nikt tego nie demonizuje po FL, nawet nie uszczelnione nie cieknie ale brzydko wygląda odstające podszybie.Cieknie przed FL.

korek007 11-05-2010 19:21

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Cytat:

Napisał Hetfield (Post 1434081)
.....Cieknie przed FL.....

Nie zgadzam się z tą opinią. W moim nie cieknie mimo odstajacego podszybia.
Pozdrawiam

Losmaczos 11-05-2010 19:40

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Wczoraj odstawało mi sporo podszybie i mocno na wieczór padał deszcz. Dzisiaj rano zszedłem do samochodu zobaczyć czy coś jest mokre. Wszystko suche więc nawet jak jest szczelina to woda nie leci do środka jak już to do rynienki i spływa bokiem.

TomFoc 11-05-2010 19:44

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Ja też sam wymieniam filtr kabinowy i nigdy nie stosowałem żadnych uszczelnień. Woda nie cieknie. Podczas ostatniej wymiany lekko naderwałem w jednym końcu tą rynienkę zbierającą wodę znad filtra. Miejsce jej połączenia z podszybiem uszczelniłem silikonem dekarskim i wszystko gra. Pozdrawiam.

korek007 12-05-2010 09:09

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Cytat:

Napisał Losmaczos (Post 1434146)
......nawet jak jest szczelina to woda nie leci do środka jak już to do rynienki i spływa bokiem.

Słuszna racja

dj_rey 12-05-2010 17:02

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Gdzie jest góra, a gdzie dół filtru ?
Strzałka przy napisie "AIR FLOW" powinna być skierowana do góry czy na dół przy wkładaniu go ?

TomFoc 12-05-2010 19:36

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Strzałkę skieruj ku dołowi, co jest zgodne z kierunkiem przepływu powietrza

Lukaszko 12-05-2010 19:46

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Przy oryginalnym chyba nie ma air flow tylko strzałka i UP? I trzeba ją do góry zamontować?

bp77 12-05-2010 20:13

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
potwierdzam, wymieniałem ostatnio i strzałka pokazuje jak ma przepływać powietrze, inaczej nie podejdzie gładko w plastikową ramkę.

dj_rey 12-05-2010 21:32

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Jeden pisze strzałką w górę drugi, że w dół, czyli jak w końcu ?
Mam filtr Filtrona.

Hetfield 12-05-2010 21:37

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Ludzie, tyle stron o wymianie zwykłego filtra? Strzałka wskazuje kierunek przepływu powietrza, po za tym filtr ma skrzydełka, które zagięłyby się przy złym włożeniu.Pozdro

roberthk 29-01-2012 14:55

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Właśnie to jest nieścisłe.
Zakupiłem filtr węglowy Motorcrafta i na nim jest napisane "PET TOP OBEN (i strzałka w górę po tych słowach)" Czyli należy rozumieć, że filtr powinien być skierowany tą stroną w górę. Tak też był zamontowany identyczny filtr w serwisie, natomiast mechanik, który montował mi teraz filtr powiedział, że widocznie w serwisie, źle go zamontowali i zamontował mi strzałką w dół. Dodam, że dociśnięcie skrzydełek przy montażu nie jest problemem i można filtr zamontować równie bezproblemowo w obie strony.
Proszę o informację, jeśli ktoś zna odpowiedź jak ma być w końcu zamontowany ten filtr.

korek007 29-01-2012 15:45

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał roberthk (Post 1773722)
...na nim jest napisane "PET TOP OBEN (i strzałka w górę po tych słowach)" ...

Witam
Ja "top" i strzałka, to jest to jednoznaczne - kierunek strzałki wskazuje górę. Może ten mechanik nie zna słowa "top", nie wspominając o "pet" czy "oben". BTW, ten "oryginalny" filtr Motorcraft to filtr MicronAir, z logo forda i zapakowany w folię też z tym logo.

roberthk 29-01-2012 21:19

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Tak. Zakupilm go na EW-Car.

pieterson 12-07-2014 16:56

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Witam, dołączam się do tematu, ale z nowym pytaniem.
Właśnie wymieniałem filtr kabinowy, ale chciałem być bardziej ambitny i wyjąłem całą skrzynkę, w której jest ten filtr mocowany, żeby przeczyścić całą powierzchnię pod podszybiem ze strony filtra. I właśnie kiedy ją wyciągnąłem, to okazało się, że za skrzynką było sporo syfu i część wpadła mi bezpośrednio do przewodu wentylacji kabinowej.
Stąd moje pytanie, czy jest jeszcze jakieś miejsce, gdzieś może od spodu, gdzie można wyczyścić przewody wentylacji? Czy te trochę zeschłych liści i pyłku może uszkodzić klimę, zatkać nawiew?

Kijus 13-07-2014 00:32

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Włącz dmuchawę na wysokim biegu i otwórz wszystkie nawiewy, wszystko wpadnie do kabiny..;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.