Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wymiana filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72977)

thermalfake 17-08-2009 23:01

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
może przyzwyczaili się do napraw mkII :D

tomlee 17-08-2009 23:40

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
4 załącznik(i)
witam.miałem przyjemność wymiany filtra przeciwpyłowego i rozwiązanie konstruktorów forda jest fatalne.ale dałem rade.zrobiłem pare fotek może komuś sie przydadzą.
musimy najpierw wykręcić srubę -pod zaślepką(fot.1)odginamy lewe podszybie tak aby wyszedł kołek z lewego podszybia.
Lewe podszybie wysówamy(fot.2)i to cała operacja,mi urwał się jeden kołek,ale podszybie przylega do szyby idealnie.
Koszt filtra to około 40-60zł koszt wymiany w aso to ponad 100zł.

resonal 18-08-2009 09:45

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Wymiana nie jest trudna, sam na pewno sobie poradzisz, tylko trzeba ostrożnie odpinać zatrzaski. Przy zakupie filtra zwróć uwagę, żeby był węglowy.
powodzenia

Jester 18-08-2009 16:32

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Cytat:

Napisał tomlee (Post 1226506)
mi urwał się jeden kołek,ale podszybie przylega do szyby idealnie.

Na zdjęciu widać, że jest cały tylko został w gnieździe. Wyciągnij go (dwa płaskie wkrętaki i sporo cierpliwości), wsuń w odpwiednie miejsce w podszybiu i załóż całość do samochodu. Będzie jak nowy :-)

Losmaczos 10-05-2010 17:41

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
A uszczelniałeś jeszcze ?

kunte 11-05-2010 06:44

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
No właśnie, kolego czy uszczelniałeś może podszybie bo wymianie filtra? Bo z tego co pamiętam to chyba ASO to jeszcze uszczelnia.

arturek 11-05-2010 09:25

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Witam
O filtrze było ze sto razy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

WAŻNE - NIE odpinamy ramion wycieraczek

Arturek

Lukaszko 11-05-2010 10:29

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
OK było sto razy ale mam jedno konkretne pytanie i oczekuję konkretnej odpowiedzi.

Czy po wymianie filtra gdy podszybie prawidłowo zapina się trzeba zawsze dodatkowo uszczelniać podszybie? Czy tylko wtedy gdy się coś pognie połamie itp?

Pytam bo niedawno wymieniałem filtr dałem nową spinkę w miejsce połamanej ale nie uszczelniałem, teraz boję się pierwszego deszczu.

arturek 11-05-2010 10:33

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Witam
Pomiędzy plastki podszybia a szybę należy dać uszczelnie, bo ma dwie funkcje
- zapobiega dostawaniu się wody na nogi pasażera
- jeśli nie dasz uszczelnienia, to plastik będzie hałasował o szybę - na forum ktos miał taki problem. Daj chocby silikon.

Lukaszko 11-05-2010 12:36

Odp: Filtr kabinowy(przeciwpylkowy)
 
Ja mam nawet coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Ale wymieniali mi filtr przy czyszczeniu klimy i nic o tym nie mówili więc im tego nie dałem.
Teraz nie wiem czy opłaca mi się samemu to rozbierać i uszczelniać czy lepiej zostawić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.