Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Tarcze tył - rdzawy nalot (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333555)

tatakiermit 18-02-2023 16:16

Tarcze tył - rdzawy nalot
 
2 załącznik(i)
Witajcie, byłem ostatnio na pierwszym przeglądzie technicznym (tym po 3 latach). I tam zwrócono uwagę, że mam rdzawy nalot na tylnej tarczy, a druga jakby nie pracuje w całości (tarcza jakby bierze tylko na górze i na dole). Wygląd tarcz na zdjęciach. W salonie twierdzą, że albo "za słabo hamuję" albo że "tak normalnie wyglądają tarcze w Focusach z elektrycznym ręcznym", albo że "jeszcze się ułożą", także w zasadzie nie wiem. Zaznaczę, że po sprawdzeniu w warsztacie siła hamowania z tyłu jest w normie. Ktoś z was zetkną się z czymś takim??? Zaznaczam, że samochód jest użytkowany w zasadzie codziennie i hamuję normalnie, a nie "za słabo"...

Fulara 18-02-2023 16:36

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
trzeba wyjąć klocek i zobaczyć czy nie jest zablokowany albo zapieczony

ta patologia się będzie pogłębiać, tu się samo nic nie wytrze

RyszardaTrzeciaWaza 18-02-2023 16:41

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
Nieźle, w 4letnim samochodzie, tylne heble nie działają jak trzeba...
Wygląda to na brak odpowiedniego docisku klocka do tarczy. Do rozebrania i spr.

szyper 18-02-2023 19:07

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
Cytat:

Napisał tatakiermit (Post 3445395)
Witajcie, byłem ostatnio na pierwszym przeglądzie technicznym (tym po 3 latach). I tam zwrócono uwagę, że mam rdzawy nalot na tylnej tarczy, a druga jakby nie pracuje w całości (tarcza jakby bierze tylko na górze i na dole). Wygląd tarcz na zdjęciach. W salonie twierdzą, że albo "za słabo hamuję" albo że "tak normalnie wyglądają tarcze w Focusach z elektrycznym ręcznym", albo że "jeszcze się ułożą", także w zasadzie nie wiem. Zaznaczę, że po sprawdzeniu w warsztacie siła hamowania z tyłu jest w normie. Ktoś z was zetkną się z czymś takim??? Zaznaczam, że samochód jest użytkowany w zasadzie codziennie i hamuję normalnie, a nie "za słabo"...

Wygląda to u mnie podobnie. Wrzucałem już kiedyś zdjęcia tarcz na forum:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tatakiermit 19-02-2023 12:17

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
Słuchajcie, to co z tym robić. Żeby było śmieszniej to jest już drugi komplet tarcz i klocków z tyłu, bo pierwsze tarcze wyglądały jeszcze gorzej i wymieniłem je na swój koszt po 1,5 roku od zakupu...Wydaje mi się, że to może być jakaś wadliwa konstrukcja, bo skoro drugi komplet tarcz zaczyna wyglądać tak samo jak pierwszy to chyba coś jest nie tak. Jakich argumentów można użyć w serwisie, żeby jednak przyjrzeli się sprawie? (auto ma jeszcze 3 lata gwarancji...) A u ciebie jak to dalej wygląda Szyper? Tarcze cały czas tak samo wyglądają?

Fulara 19-02-2023 12:44

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
nic ci serwis nie zrobi, powie, że mało jeździsz

nauczyć się z tym żyć ale po sprawdzeniu że wszystko jest ok. bo konstrukcji nie poprawisz.

konieczko5 19-02-2023 16:43

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
1 załącznik(i)
Do sprawdzenia zacisk i prowadnice, bo taki nalot to jedno mocniejsze hamowanie i będzie czysta tarcza. Nie ignoruj, bo niedługo tarcza będzie wyglądała tak:

Fulara 19-02-2023 21:29

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
tak będzie wyglała za 3 lata.
nie panikujmy.

trzeba zobaczyć, ale o gwarancji może pomarzyć.

konieczko5 19-02-2023 22:16

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
Nie. 2 miesiące wcześniej tarcza wyglądała trochę gorzej, niż u autora wątku.

Fulara 20-02-2023 06:03

Odp: Tarcze tył - rdzawy nalot
 
nie przesadzaj
zaprawdę powiadam ci :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.