Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|pomorska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=140)
-   -   wymiana oleju w automacie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121929)

JAREK73 04-02-2011 23:36

wymiana oleju w automacie
 
witam
Gdzie w pomorskim wymienie ilej w automacie? jakie warsztaty polecacie?
pozdr. i dziękuję JAR.

Jack001 18-03-2011 17:14

Odp: wymiana oleju w automacie
 
ul. Kuśnierska w Gdyni

Cobretti 18-03-2011 20:28

Odp: wymiana oleju w automacie
 
w automacie się nie wymienia.... ale to moje zdanie ...
z tego co widze po roczniku masz MKIV ? tam jest zalecenie wymiany oleju ?? co ile ??

JAREK73 18-03-2011 20:38

Odp: wymiana oleju w automacie
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1620582)
w automacie się nie wymienia.... ale to moje zdanie ...
z tego co widze po roczniku masz MKIV ? tam jest zalecenie wymiany oleju ?? co ile ??

wymienia się wymienia...nie słuchaj co mówią ASO, bo oni zazwyczaj są od tego aby wymienić na nowe...co ciekawe w zalezności od ASO jedno powiedzą że tak inni że nie...ważne co mówi producent skrzyni a ten ASIN zaleco co 50-80 tyś km (jak dobrze pamietam) wymianę oleju...bardziej by tu pasowało powiedzieć: odświeżenie niż wymiane bo z 10 litrów zejdzie 3 literki...
wymieniałem u gościa co kiedyś miał zakład w Oliwie a przeniósł się za lotnisko i ma teraz zakład pomiędzy Żukowem a Chwaszczynem (ookolice 3miasta)

Cobretti 18-03-2011 20:44

Odp: wymiana oleju w automacie
 
Cytat:

Napisał JAREK73 (Post 1620594)
wymienia się wymienia...

może w twojej tak....

Cytat:

Napisał JAREK73 (Post 1620594)
nie słuchaj co mówią ASO

zarówno polskie jak i niemieckie potwierdziło, że się nie wymienia (mowa tu o automacie w MK III )

znane są przypadki na forum, że po wymianie oleju... było gorzej :)

JAREK73 18-03-2011 21:17

Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1620600)
może w twojej tak....


zarówno polskie jak i niemieckie potwierdziło, że się nie wymienia (mowa tu o automacie w MK III )


znane są przypadki na forum, że po wymianie oleju... było gorzej :)

a może więcej szczegółów? bo jeśli ktoś ma zmieloną asb to wymiana oleju zaszkodzi niż pomoże...to jak leczenie trypra aspiryną


oczywiście....wszyscy kochają i wierzą w ASO....wolę wierzyć producentowi skrzyni niż firmie składającej...szczególnie że Ford kupuje automaty (tam są bodaj firmy Jatco albo jakoś takoś....5 biegowe...jak mnie pamięć nie myli nawet filtr jest na zewnątrz....mogę się mylić bo mój kolega ma taki i jak tylko zaczyna szarpać to leci na wymianę...najechane ma coś pod 200 tyś km... i chodzi mu dobrze ale warunke to zmiana oleju...
powiem Ci tak..filozofia firm jest taka żeby pierwszemu klientowi (ten co kupuje nówke) się nie psuło a każdy następny ma kupować części....doszli do wniosku że olej za parę złoty to mały zarobek w porównaniu z remontem automatu...ale każdy robi jak chce...
pozdrawiam JAR

a ile masz przejechane w tym Mk III bez wymiany?

Cobretti 18-03-2011 22:20

Odp: wymiana oleju w automacie
 
Cytat:

Napisał JAREK73 (Post 1620636)
a ile masz przejechane w tym Mk III bez wymiany?

jak go kupiłem jako 5-latka to miał 157.000km...
sprzedałem go po 1,5 roku jak miał... ok 275.000km .... tak tak... 120.000km w 1,5 roku ...
przez ten czas.... pokochałem automat i ... nie wymieniałem oleju ....
auto obecnie ma ok 340.000km i z tego co wiem (stan na wrzesień 2010) od nowego nabywcy oleju nie wymieniał a skrzynia chodzi tak samo ....

a automatu mi brak :(

JAREK73 18-03-2011 22:42

Odp: wymiana oleju w automacie
 
Cytat:

Napisał Cobretti (Post 1620693)
jak go kupiłem jako 5-latka to miał 157.000km...
sprzedałem go po 1,5 roku jak miał... ok 275.000km .... tak tak... 120.000km w 1,5 roku ...
przez ten czas.... pokochałem automat i ... nie wymieniałem oleju ....
auto obecnie ma ok 340.000km i z tego co wiem (stan na wrzesień 2010) od nowego nabywcy oleju nie wymieniał a skrzynia chodzi tak samo ....

a automatu mi brak :(

oj...nawet niewiesz jak człowiek wpadnie .....miłość od pierwszego ruszenia....
teraz nie wyobrażam sobie jazdy manualem a jak muszę manualem jeżdzić to jestem chory, połamany, zrozpaczony i obolały.....

ale jestem pod wrażeniem przebiegu....żadnych poszapywań przy zmianie biegów? nic? no ale przy takim przebiegu to bym nie zmieniał....bo faktycznie zaszkodzi..

adam131 19-03-2011 02:16

Odp: wymiana oleju w automacie
 
Jest wiele wątków na temat wymiany oleju w automacie. Warto użyć opcji szukaj. Są za i przeciw. Ja uważam, że nie ma takiej potrzeby do puki nic się nie dzieje ze skrzynią. A jak na razie nikt nie zgłaszał problemów. Nie ma co robić wiej niż producent przykazał. A o wymianie oleju w MK IV nie ma ani słowa. Jarek73 myślę, że olej jeśli będziesz chciał wymienią Ci w każdym warsztacie.
Miałem Sierrę w automacie (3 biegi do przodu) teraz mam Mondeo i też uważam, że manualem już nie da się jeździć.

JAREK73 20-03-2011 19:56

Odp: wymiana oleju w automacie
 
jak się nie dzieje to super...jak się zacznie to już są koszty...oczywiście zrobicie jak chcecie to Wasze autka ....
Adam...powiem tak...jesteś z 3miasta podjedź do Miszewka do p. Pawła albo zadzwoń i popytaj się...pogadaj a na pewno Cie nie spławi tylko rzetelnie odpowie na każde pytanie...to prawie nic Cie nie kosztuje a będziesz spokojny....na wielu forach z 3 miasta jest wychwalany ja też go bardzo cenie za wiedze i podejście do klienta nie spławił mnie choć zadawałem mu czasem idiotyczne pytanie (to mój pierwszy automat) tylko cierpliwie tłumaczył...
a jak pamiętam w volvo wymienia się....pytanie konkursowe...jakie ASB ma volvo? włącznie z XC90?
i dlaczego producent umieścił korek spustowy jeśli się nie wymienia oleju?
jeśli chcecie poczytać o naszych automatach to jego oznaczenie: TF-81SC w innych autakch wiadomo jest inne ( w Peugotach bodaj AM6, w volvo AF40...ale mogę się mylić..)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.