Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58586)

sawochz23B 04-01-2009 15:09

TDCi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzenia
 
Mam pytanie - czy układ chłodzenia trzeba odpowietrzać z powyższym silnikiem. Ponieważ po wymianie termostatów w moim silniku mechanik powiedział mi, że układ ten sam się odpowietrza i nie ma potrzeby tego robić.

ocznik 04-01-2009 15:22

Re: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
wrzuć w szukaj i znajdziesz jak odpowietrzyć układ - tak informacyjnie nie w każdym mondeo uda Ci się to zrobić u mnie brak niektórych spustów płynu - nikt nie wie czemu.

ocznik 04-01-2009 15:26

Re: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
wrzuć w szukaj i znajdziesz jak odpowietrzyć układ - tak informacyjnie nie w każdym mondeo uda Ci się to zrobić u mnie brak niektórych spustów płynu - nikt nie wie czemu.

ja po wymienie termostatów nie odpowietrzałem systemu tak jak napisane na forum, poprostu nie zakręciłem do końca zbiorniczka, pojezdziłem z 10 km i dolałem do odpowiedniej wysokości - wierzę, że to odpowietrzyło system wystarczająco.

Grumete 04-01-2009 15:52

Re: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Cytat:

Napisał sawochz23B
mechanik powiedział mi, że układ ten sam się odpowietrza

dokładnie, posłuchaj mechanika.

Luk@s 05-01-2009 19:50

Re: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Cytat:

dokładnie, posłuchaj mechanika.
Tylko śruba do odpowietrzania na pompie wody jest po to żeby tylko dziurę zatkać :fcp12 :fcp9
sawochz23B użyj szukajki, bo nie mogę zliczyć ile razy już to opisywałem :fcp27

lukrebus 23-02-2009 19:44

Odp: Re: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Cytat:

Napisał Lukas22 (Post 1053850)
Tylko śruba do odpowietrzania na pompie wody jest po to żeby tylko dziurę zatkać :fcp12 :fcp9
sawochz23B użyj szukajki, bo nie mogę zliczyć ile razy już to opisywałem :fcp27

milo by było jak Byś coś napisał,przeszukałem forum i nic nie znalazłem,
mam problem z dogrzewaniem ,wymieniłem po dwa termostaty i czujnik temp.jest lepiej, ale nie idealnie ,teraz przyszedł czas na odpowietrzenie tylko jak:??????

Zawika 23-02-2009 20:46

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Nic nie trzeba odpowietrzać. Robi się to samoczynnie.
Sprawdzaj tylko przez kilka dni poziom płynu i dolej w razie konieczności.

Luk@s 01-03-2009 20:16

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Zawika robiłeś to kiedyś? Bo z tego co piszesz to widać, że na pewno nie!!! Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!

Zawika 02-03-2009 15:36

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
To że Ty to robiłeś, nie świadczy o tym, że ten układ się odpowietrza.
Można to zrobić, ale nie ma takiej konieczności.Poluzowanie śruby na zaworze pomaga napełnić układ, ale gdy się tego nie zrobi, napełnić można równie sprawnie.

BTW.
Producent zaleca przy wymianie palników ksenonowych, ubrać kalosze :one:(dokładnie cytując "podgumowane buty").Czy to oznacza , że musimy je przy takiej wymianie ubierać?

Instrukcja napisana jest nieco po Amerykańsku .W tamtym kraju, ludzie zabijają się na kropli keczupu rozlanego na podłodze, więc... traktujmy to zdroworozsądkowo.

Luk@s 02-03-2009 19:38

Odp: [MK3] TDCi Mondeo kombi 2,0 l odpowietrzenie układu chłodzen
 
Jeżeli według Ciebie układ chłodzenia pracuje prawidłowo bez 2-2,5 l płynu do czasu jak się sam odpowietrzy to jest wszystko w porządku. Tyle hałasu, a wystarczy na chwilkę popuścić jedną śrubkę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.