Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150182)

mondek1808 06-02-2012 19:46

Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Jak w temacie Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ? Dzis przy mrozie - 12 po przejechaniu 4 kilometrow przez miasto zaswiecila sie sprezynka pozniej zaczela migac nastepnie zaswiecila sie kontrolka silnika i zgasl mi mondek po ponownym urchomieniu odpalil zgasla sprezynka ale swiecila sie kontrolka silnika , po pracy jadac do domu po przejechaniu ok 500 m zaczela migac sprezynka i przy dodaniu gwaltownie gazu straszne szarpanie tak jakby brak mocy lub jak by przechodzil w tryb awari , bylo tak pare razy , po zgaszeniu auta i odpaleniu wszystko ok az do celu . (po pracy przejechalem ok 10 kilometrow ) Panowie prosze o pomoc bo nie wiem co robic a na forum kazdy opisuje swoj problem ale nie ma nic takiego jak ja mam ...

enron 06-02-2012 20:06

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
No jeżeli na temat sławetnej sprężynki nic nie ma to chyba przeglądamy różne fora.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mondek1808 06-02-2012 20:11

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
kolego ! nie napislaem ze nic NIE MA tylko ze nie ma takiego przypadku jak moj ! Dzieki za pomoc ma ktos moze inne pomysly ... Pomozcie Panowie ... Pozdrawiam

subone 06-02-2012 20:17

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Miałem dokładnie tak samo przez kilka dni. Potem coraz gorzej, aż w końcu stawałem co kilkaset metrów.
Problemem była kiepska ropa.
Efekt wymiana filtra paliwa i paliwa :)

mondek1808 06-02-2012 20:21

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Kiepska ropa ...... hmmm ja tankuje tylko na orlenie i tylko ON VERVA lub shell V-power . Mysle ze to nie wina paliwa .... (chyba)

subone 06-02-2012 20:27

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Tankowałem na ON VERVA :)

enron 06-02-2012 20:29

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Właśnie to "premium" w paliwie jest najczęściej problemem. Do tego może być filtr paliwa do wymiany.

tomek22 06-02-2012 20:30

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Uwież ja też tankuę to g...o i to na pewno to
Miałem to samo
Kolega dobrze pisze zmien filtr i paliwo lub wstaw samochód do grzanego garażu i potem zobacz co sie stanie

genialny 06-02-2012 20:47

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Kolego miałem to samo z tym że czułem jeszcze ze mondek jest słabszy,dzisiaj zmieniłem filtr paliwa i jak ręką odjął. Kontrolka od silnika zgasła sprężynka tez się nie zapala, niestety jakość naszych paliw pozostawia wiele do życzenia ja tankowałem zawsze na BP. Po spuszczeniu zawartości starego filtra wyleciały jakby wiórki kokosowe i jakaś półpłynna maź.

enron 06-02-2012 21:04

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał genialny (Post 1779361)
wiórki kokosowe

Parafina pewnie.

mondek1808 06-02-2012 21:23

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
(niestety jakość naszych paliw pozostawia wiele do życzenia ja tankowałem zawsze na BP. )

Ja tankuje na orlenie jak jestem w polsce a na codzien jestem w wiedniu i tu tankuje na shelu tu chyba lepsze paliwo jak w pl ? czyli piszecie ze trzeba zmienic filtr paliwa . a co mi grozi jak tego nie zrobie ? ps ma ktros jeszcze jakies pomysły ?

Zicher2 06-02-2012 21:34

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał mondek1808 (Post 1779409)
a co mi grozi jak tego nie zrobie

zapcha się filtr na amen. Odpalisz auto będziesz chciał dodać gazu a on będzie gasł i założysz nowy temat na forum bo "Twoje mondeo gaśnie po dodaniu gazu"

mondek1808 06-02-2012 21:38

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Miejmy nadzieje ze nie bede musial zakladac nowego tematu haha ... a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?

Zicher2 06-02-2012 21:44

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Chłopaki wyżej pisali ze wymienili filtr i jest ok. Wiec wymień i powinno być git.
Cytat:

Napisał mondek1808 (Post 1779421)
a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?

nikt Ci nie powie na 100 % Jedna przyczyna niekoniecznie ma te same objawy u wszystkich.

mondek1808 06-02-2012 21:49

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
ok Dzieki za pomoc .
Kontynuując temat piszcie jak zachowuja sie wasze mondki i co z nimi robicie wszystkim sie przyda ... Pozdrawiam

krzkol 07-02-2012 07:13

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyć:). Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?

Zicher2 07-02-2012 08:24

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
wymień filtr, odpowietrz układ i wtedy zobaczymy co dalej jeżeli przyczyny nie ustąpią.

lukaszsk 07-02-2012 20:37

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał krzkol (Post 1779501)
Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyć:). Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?

U mnie dokładnie jest ten sam objaw.
Stało sie to po dolaniu do paliwa dodatku (depresatora) i to był mój błąd.
Efekt był dokładnie odwrotny od zamierzonego.
Dzisiaj spuściłem całe paliwo z baku i to co było w samym filtrze paliwa i zalałem nowym (to w baku było mętne).
Jeżeli jutro znowu będą problemy z poszarpytaniem wymienie odrazu filtr paliwa.
Bardziej martwi mnie jeszcze fakt stałego świecenia się kontrolki check engine :(( nie wiem czy sam zniknie (odłączenie aku na 5min nie pomogło - może to zbyc krótko) ??
Próbowałem odczytać błąd na desce rozdz. ale mam tylko to co na zdjęciu

bambelo 07-02-2012 20:46

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał lukaszsk (Post 1780041)
może to zbyc krótko

na pewno krótko bo sam dzisiaj usuwałem check engine i ponad pół godziny wystarczyło. Lecz na zdjęciu kontrolka się nie świeci ? tylko pokazuje kod błędu.

lukaszsk 07-02-2012 21:16

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Już się świeci :-)
Dałem inna fotke na które check sie nie świecił - ale już się poprawiłem.

chopinpianista 07-02-2012 21:31

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Miałem ten sam problem. Filtr paliwa wymieniony był w lato. Powodem tego są duże mrozy i wytrącanie się parafiny z ropy. Od kiedy stawiam Mondiego w garażu silnik pracuje igła. Problem pojawia się, gdy nasz ford nagrzewa się i studzi (w korku). Komputer nie wie co się dzieje podaje większą dawkę paliwa bo chce go rozgrzać i zasysa wytrąconą parafinę. Gdy pojawi się ten problem polecam zatrzymać się na poboczu i dać mu popracować na luzie jakieś 5 minut. No i oczywiście trzymać poziom ropy na 1/2 baku. Można dodać jakąś formułę do diesela.

Zicher2 08-02-2012 02:33

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał chopinpianista (Post 1780078)
Można dodać jakąś formułę do diesela

kilka postów wcześniej kolega napisał że od tego zmętniało mu paliwo w baku i zaczęły się problemy z szarpaniem auta.

lukaszsk 08-02-2012 06:40

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Dzisiaj rano kontrolka checka nie świeciła się ale samochód przy przekraczeniu 2500 obrotów zaczynał szarpać i gasł. Tak więc dzisiaj do wymiany filtr paliwa.

krzkol 08-02-2012 07:32

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Witam, no właśnie ja się też obawiam tego że to wina tego cholernego dodatku. Było wlać denaturat albo ze 2 litry benzyny i było by ok ale mądry właściciel mondeo po szkodzie :).
Ja dziś zrobiłem tak że zanim ruszyłem to auto pracowało ok 10 min na luzie i było wszystko oki. Na zewnątrz rano było -18 więc nie za ciepło. Pali bez problemów wkońcu mu ułatwiłem bo dostał 3 nowe (działające świeczki :)) Muszę wyjeździć trochę paliwa i dolać bo mam go zatankowany prawie na pełno a żal wylewać.

Kolego lukaszsk - jak wywołać takie kody jak masz na zdjęciu?

Deryll 08-02-2012 07:55

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał krzkol (Post 1780216)
Witam, no właśnie ja się też obawiam tego że to wina tego cholernego dodatku.

Kolego myślałeś że jak wlejesz depresator do zbiornika zmrożonej ropy to odpuści ci? Teraz to zapij wodą. Uszlachetniacz wlewać razem z paliwem a najskuteczniejsze to w domu w bańce ciepłej ropki. A sam dobawiacz zamarza szybciej od paliwa, zostaw buteleczkę na mrozie to się przekonasz.

krzkol 08-02-2012 09:17

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Witam, kolego nie wiem dlaczego piszesz, że ropa była zmrożona i miało mi coś odpuścić? Dodatek wlany był prewencyjnie przed wystąpieniem jakichkolwiek objawów niedomagania silnika.
Podczas wlewania dodatku udało mi się zapoznać z informacją na odwrocie opakowania i się do niej zastosować.

Idea używania depresatorów tyczy się temperatur ujemnych, a nie baniek z ciepłą ropą.
Dodatek wlany był przy -24 stopniach podczas tankowania paliwa.

Co do faktu zamarzania dodatków zimowych to troszkę rozmijasz się z prawdą. To dotatek ma chronić ropę przed zgęstnieniem "zamarznięciem" a nie odwrotnie. Wystarczy zapoznać się ze składem chemicznym depresetora, z którego wynika, iż ten który wlałem zawiera związki ksylenu - mocnego rozpuszczalnika, którego temperatura zamarzania (krzepnięcia) wynosi poniżej -50.

To tylko takie moje uwagi na temat posta nic nie wnoszącego nowego do sprawy, jedynie wytykającego ewentualne braki niewiedzy lub doświadczenia innym użytkownikom tego forum. Uważam, iż jako doświadczony forumowicz swoje wypowiedzi powinieneś przeczytać zanim wyśleś oraz prześledzić historię problemu od początku danej osoby.

Jedynie co to mogę sobie zarzucić iż kupiony przezemnie dodatek nie był chyba najlepszym produktem - skąd mogłem to wiedzieć. Jak znajdę opakowanie i okaże się że w nim leży przyczyna to podam nazwę środka tak by inni go nie kupili.

lukaszsk 08-02-2012 09:29

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Dokładnie w moim przypadku jest to samo "dodatek nie był chyba najlepszym produktem" bo po dolaniu do samochodów ciężarowych w naszej firmie z filtrów zrobiły się świeczki więc tego konkretnego producenta nie polecam (niestety nie znam jego nazwy bo nie mam juz butelki)

eddek 08-02-2012 10:19

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Ja depresator mieszam z orlenowskim mixolem i dopiero wlewam do baku, bo inaczej za suche paliwo się robi. Już raz rozkodował mi się wtrysk po dolaniu samego depresatora.

lukaszsk 08-02-2012 15:51

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
No i niestety trzeba czekać do jutra filtry nie dojechały :( a nie chce ryzykować innego niż oryginał lub bosch - typu filtron czy hart :D

AmaterasuX 08-02-2012 16:22

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Koledzy, ja rowniez mam takie cos, ze jest moc super fajnie i nagle dupa pojawia sie kontrolka swiecy zarowej i miga... brak mocy oczywiscie i ... gasnie po jakichs 10 minutach jazdy ale odpalam go i jade i jest bajka... Czasem moge zrobic max 3000 obrotow i to wszystko i mocy nie ma.. i kontrolki tez nie ma.

przed mrozami wlałem STP na 30 litrow i pozniej zalałem na full v-powerem dieslem i to wszystko teraz rozrzedzilo i troche parafina poszla sie...
eh odradzam wlewac plyny przy niskiej temperaturze ! dbajcie o wtryski kiedy cieplo jest, by w zime nie miec problemow :D

-22 stopnie i moj odkopa po nocce odpala. Wiec wtryski to nie mogą byc.a kijowe paliwo rozrzedzone STP

sandokan4 08-02-2012 21:44

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Mam podobnie.
Zatankowałem w ubiegłym tygodniu na shellu "tego lepszego" - dolałem Skyda.
Auto niestety nie nadawało się do jazdy, stało w mrozy-odpalał bez problemu, ale za moment gasł /sprężynka i kaput/.
W tym tygodniu /wtorek/ temperatura -5st i odpalił bez problemu-zrobiłem 30km.
Dzisiaj po nocy /-16/ nie dało rady pochodzić dłużej jak 5sekund.
Po południu -7st odpalił i znowu jazda 30km.
Jutro zapowiadają, ze będzie chłodniej więc pewnie stoję...
Ewidentnie super paliwo shella mi się trafiło...
Aby do niedzieli -ma być cieplej - muszę to jakoś wyjeździć :)

lukaszsk 09-02-2012 18:43

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
1 załącznik(i)
Mimo że dzisiaj samochód "znormalniał" i jechał bez przerywania wymieniony został filtr paliwa na Boscha. Załączam zdjęcie które zrobiłem temu co wyleciało ze starego filtra

AmaterasuX 09-02-2012 19:01

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
co to jest to ciemne na dnie?XD

Zicher2 10-02-2012 08:40

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał AmaterasuX (Post 1781206)
co to jest to ciemne na dnie?

parafina

eddek 10-02-2012 10:51

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał sandokan4 (Post 1780749)
Zatankowałem w ubiegłym tygodniu na shellu "tego lepszego" - dolałem Skyda.
Auto niestety nie nadawało się do jazdy, stało w mrozy-odpalał bez problemu, ale za moment gasł /sprężynka i kaput/.

Jedyna rada to garaż albo kryty parking w galerii handlowej. Kilka godzin niech postoi i wtedy dolej jeszcze trochę Skydd. Musi się dobrze wymieszać. Inna rada, to elektryczny podgrzewacz przed filtrem paliwa albo taki podgrzewany cieczą chłodzącą.

sandokan4 10-02-2012 14:15

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
A gdzie można kupić taki bajer jak elektryczny podgrzewacz przed filtr paliwa?
Bezpieczne to...?

eddek 10-02-2012 14:42

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

galux20 10-02-2012 15:47

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
mam defę założoną
przy minus 20 auto zapala jak wśrodku lata
intercars ma

lukaszsk 10-02-2012 17:23

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Błąd skasowany - za niskie ciśnienie na listwie wtryskowej.

sandokan4 10-02-2012 17:30

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał eddek (Post 1781685)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzieki kolego.
Patent godny uwagi :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.