Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180932)

HyperC 24-04-2013 17:56

Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Witam wszystkich. Chcialbym zapytac czy moge legalnie zmienic reflektory przednie z podstawowych halogenow na halogeny ale z soczewka (wygladajace jak xenon). czytalem rozne tematy i jestem totalnie zgubiony, czytam o chinskich wynalazach i nie wiem czy to sie tyczy tych wlasnie lamp. Chcialbym je wymienic tylko ze wzgledow estetycznych i nie chce miec przez to zadnych problemow ani nie chce byc uwazany za durnia swiecac innym po oczach.

Moje drugie pytanie dotyczy corneringu. Ogladalem juz te nowe lampy z projektorem i zauwazylem ze maja jedna zarowke wiecej niz moje. Da sie to w ogole podlaczyc i czy bedzie dzialac? Jezeli ktos wie to prosze o pomoc. Z gory dzieki!
Moje auto to Mondeo mk4 ghia 1.8 tdci z 2008 a lampy z soczewka poczodza z TitaniumX 2009.

arturek 24-04-2013 18:17

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Witam

Lampy soczewkowe na zwykłe żarówki - to reflektory z funkcją doświetlania zakrętów

Musiałbyś przełożyć jeszcze wszystko co potrzeba do skręcania reflektorów

Ktos na forum miał problemy z tymi mechanizmami

pozdrawiam
Arturek

HyperC 24-04-2013 19:04

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Czyli wyglada na to ze gra nie warta swieczki. Mialem nadzieje ze to bedzie tylko kwestia zakupu i przelozenia reflektorow ewentualnie drobne zmiany w komputerze, ale skoro trzeba jakies mechanizmy przekladac to chyba sobie daruje, predzej sprzedam tego i kupie titanium. Mondeo jest sliczny rowniez ze zwyklym halogenami :P

Misiecki 25-04-2013 07:20

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
arturek aq czy doświetlanie nie jest realizowane przez dodatkową żarówkę bez fizycznego obracania soczewki ?

mrk26 25-04-2013 08:26

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
tak i do tego oddzielny moduł, i ponoć w kostce jest więcej kabli ;)

medyk88 25-04-2013 09:47

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2002302)
Witam

Lampy soczewkowe na zwykłe żarówki - to reflektory z funkcją doświetlania zakrętów

Musiałbyś przełożyć jeszcze wszystko co potrzeba do skręcania reflektorów

Ktos na forum miał problemy z tymi mechanizmami

pozdrawiam
Arturek

ja miałem - poprostu silniczek wypadł na wybojach z mocowania

arturek 25-04-2013 13:09

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Cytat:

Napisał Misiecki (Post 2002588)
arturek aq czy doświetlanie nie jest realizowane przez dodatkową żarówkę bez foizycznego obracania soczewki ?

Witam

Ja mam zwykłe ale koledzy na forum opisywali że soczewka się skręca

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Popatrz na fotki - ilość żarówek taka sama: kierunki, pozycja, mijania, długie

http://images03.olx.pl/ui/11/91/92/1...-Auto-Moto.jpg

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_r...o-13785497.jpg

pozdrawiam

HyperC 26-04-2013 14:49

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
W moich zwyklych halogenach jest 5. Pozycja, mijania, długie i jeszcz taka zarowka ktora sie zapala jak otwieram auto pilotem. W tych lampach ktore ogladalem na szrocie na bank byla jedna zarowa wiecej. A moze to jest lampa z soczwka bez doswietlania cornerow? W sumie o tak by mi chodzilo, bez doswietlania tylko z soczewka. Szukalem troche na roznych forach i z tego co widze to robili tylko 3 rodzaje lamp: zwykle halogeny, halogeny z soczewka i corneringiem i xenony. Sam juz nie wiem...

Bump: Bo pewnie nie daloby rady zeby poprostu kupic lampy z doswietleniem i zmienic w komputerze zeby doswietlanie dzialalo? :P

arturek 26-04-2013 15:21

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Cytat:

Napisał HyperC (Post 2003263)
W moich zwyklych halogenach jest 5. Pozycja, mijania, długie i jeszcz taka zarowka ktora sie zapala jak otwieram auto pilotem. [...]

Sprawdź dokładnie - pozycyjne i te które zapalają się po otwarciu auta - to jedno i to samo - przynajmniej ja tak mam

pozdrawiam
Arturek

enjoypoznan 26-04-2013 15:28

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
W moich odczuciach światła soczewkowe oświetlają gorzej drogę niż zwykłe zdrowe odbłyśniki. I to niezależnie od marki auta. Tak przynajmniej ja zauważyłem. Chodzi o światła mijania.

arturek 26-04-2013 17:07

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Witam

Swego czasu - podobną opinię wyrażali koledzy na forum Focusa.

W Focusie mk1, standardowo były zwykłe reflektory halogenowe
Firma Hella produkowała, między innymi reflektory soczewkowe na zwykłe żarówki halogenowe.
Koledzy którzy wymienili reflektory fabryczne, na soczewkowe narzekali, że gorzej świecą (ze zwykłymi żarówkami a nie ksenonami)

pozdrawiam
Artuek

sebala 27-04-2013 09:21

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Ta dodatkowa żarówka jest właśnie od doświetlania zakrętów (na pierwszym zdjęciu ta po wewnętrznej stronie reflektora), zapala się przy skręcie kierownicy o ok. 1/4 obrotu. Soczewki skręcają płynnie już od minimalnego ruchu kierownicą.

HyperC 27-04-2013 19:43

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
[QUOTE=arturek;2003272]Sprawdź dokładnie - pozycyjne i te które zapalają się po otwarciu auta - to jedno i to samo - przynajmniej ja tak mam

Masz racje w zwyklych lampach ktorych uzywam w tej chwili pozycyjne to te ktore sie zapalaja po otwarciu auta, ale mi chodzi ze w tych z soczewka byla jeszcze jedna zarowka obok pozycyjnych. Z tym ze te projektory ogladalem na ladzie wiec nie mialem szansy sprawdzic do czego to.

Bump: Bardzo mozliwe ze gorzej swieca z tym ze gdybym wymienial to tylko ze wzgledow estetycznych, a nie jakosciowych :)

enjoypoznan 28-04-2013 08:11

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Panowie to trochę nie rozumiem. Pogarszać sobie oświetlenie dla lepszego wyglądu? Ja dużo naginam też w nocy i oświetlenie to dla mnie priorytet. A te Mondeo na lampach halogenowych ma bdb.

HyperC 28-04-2013 15:35

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
Jak uwazasz. Jednak pytanie w temacie nie mialo nic wsolnego z jakoscia oswietlenia ani licytacja co lepsze i co kto woli. Jednak dzieki za Twoja uwage, ale nie bede juz kontynuowal tematu "ktore lepsze".

rensei 04-05-2013 08:40

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
a zobaczcie te światła... :) Sprzedawca oferuje je do mk4, chce za komplet prawie 1600 zł

http://sklep.tuning-tec.pl/_template...03&itemId=3826

sikor_nh 04-05-2013 17:09

Odp: Wymiana lamp z podstawowych halogenow na halogeny z soczewka.
 
na allegro sa po 1000zł


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.