Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Czarne osady / sadza na silniku - jaka przyczyna? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206583)

mario4mr 16-06-2014 11:30

Czarne osady / sadza na silniku - jaka przyczyna?
 
Witam! Pisałem wcześniej, że mój Fusion 1.4 TDCi kopci na czarno przy każdorazowym dodaniu gazu. Po oględzinach silnika zauważyłem, że w miejscu (zaznaczonym na zdjęciu) zbiera się bardzo dużo tak jakby sadzy. Dokładniej jest tam kilka sztywnych przewodów w takiej siatkowej otulinie (jestem laikiem i to mój pierwszy diesel, więc nie wiem od czego są te przewody). Czy może to być (a raczej na pewno jest) jaka nieszczelność, która skutkuje kopceniem z tłumika?

http://zapodaj.net/789faf868874e.jpg.html - link do zdjęcia

P.S. Może ktoś mi też odpowie, czym jest widoczna na zdjęciu gumowa "gruszka" bo to chyba od niej idą te zakopcone przewody...

PacMan 16-06-2014 23:27

Odp: Czarne osady w jednym miejscu
 
Witam.

Czarna gruszka zaznaczona na zdjęciu to ręczna pompka paliwa.

Czy zdejmowałeś obudowę filtru powietrza?
Czy oglądałeś wtryski i przewody wtryskowe- pod kątem okopcenia i lekkiego dymienia w ich okolicy na pracującym silniku?
Czy podczas pracy silnika w okolicy wtrysków słychać syczenie lub głośne cykanie?

Jak może załączaj zdjęcia swojego silnika (czytelne fotki) ogólny widok + szczegół

mario4mr 17-06-2014 06:29

Odp: Czarne osady w jednym miejscu
 
Wczoraj zdjąłem obudowę filtra powietrza w celu dostępu do zaworu EGR (założyłem zaślepkę na EGR i kopcenie prawie ustało - a na pewno wyraźnie się zmniejszyło).

Po zdjęciu obudowy widać wyraźne okopcenie na listwie wtryskowej i pod nią, a na włączonym silniku i podczas "przegazówki" wyraźnie czuć tak jakby wydmuchy powietrza spod listwy.

Co do syczenia - mam wrażenie że coś takiego właśnie występuje.

jurekp123 19-06-2014 13:21

Odp: Czarne osady w jednym miejscu
 
Uszczelnij wtryski.

mario4mr 19-06-2014 19:32

Odp: Czarne osady w jednym miejscu
 
Czy mówisz tu o włożeniu nowych podkładek z gniazdami wtryskiwaczy?

PacMan 06-07-2014 22:54

Odp: Czarne osady w jednym miejscu
 
Jeśli w okolicach wtryskiwaczy wydostają się spaliny czemu może towarzyszyć syknięcia to w 90% przypadków oznacza to wymianę miedzianych podkładek pod wtryskiwaczami.

Dodatkowo przy okazji polecam założenie zaślepki pod EGR i sprawdzenie czy jest o-ring na styku metalowej rurki od EGR'a z kolektorem dolotowym

fusion1.4tdci 04-09-2014 06:51

sadza pod filtrem
 
Witam

Mam takie pytanie.
Pod filtrem powietrza jest pełno sadzy, cały filtr jest czarny, wszystko jest brudne. Czy to ma coś wspólnego z wtryskami?

RS AUTO-RAF 07-09-2014 19:32

Odp: sadza pod filtrem
 
jeśli filtr jest usyfiony od spodu to przyczyną mogą być nieszczelne wtryski.(podkładki pod wtryskami).
silnik nie pracuje przypadkiem głośniej lub nie czujesz zapachu spalin w aucie?

fusion1.4tdci 09-09-2014 19:21

Odp: Czarne osady / sadza na silniku - jaka przyczyna?
 
Czy nieszczelne wtryski maja wpływ na uruchomienie silnika w chłodniejsze dni?
Bo jak jest chłodniej to przy odpaleniu silnika natychmiast gaśnie.
Za to w zimę to jest katorga, trzeba strasznie długo kręcić żeby odpalił.
Filtry wymienione, świece też sa nowe, filtr paliwa również.

jarekwalus78 09-09-2014 19:41

Odp: Czarne osady / sadza na silniku - jaka przyczyna?
 
Na pewno ma,bo ucieka sprężanie.Tez miałem problem z odpalaniem w zimę,nowe świece akumulator i d.pa.W koncu zasmierdzialo w kabinie spalinami i było jasne,ze uszczelki padły,po ich wymianie pali lepiej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.