Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177834)

mocarz1 13-03-2013 01:11

Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
Witam ja dalej borykam się z moim galaxy mianowicie raz zapala od razu a raz muszę kręcić jakieś 3, 4 sekundy przypominam że jest to 1,9 tdi 2003 rok i powiedział mi mechanik że to może jeszcze być pompa niskiego ciśnienia ta co jest w baku ale czy jest możliwość że ona raz działa raz nie i czy to może mieć wpływ na odpalanie ...Ją już nie wiem co to może być komputer nie pokazuje żadnych błędów ... Pomocy

bulik75 15-03-2013 15:33

Odp: Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
Witam...
Przerabiałem to rok temu- najprawdopodobniej padły oringi ( uszczelniacze ) na pompowtryskach.Mi tak samo raz palił od kopa , a raz za drugim-trzecim obrotem wału. Koszt niewielki,nie pamietam ale chyba ok. 150 zeta za kpl. uszczelniaczy, a robocizna nie wiem , bo robiłem to sam...
Pozdro

Stefano 17-03-2013 12:56

Odp: Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
Musisz założyć kawałek wężyka przeźroczystego na powrocie paliwa, przy filtrze i sprawdzic czy jest tam powietrze w chwili zapalania. Tak jak mówi kolega wyżej: oringi na pompkach, nieszczelność w samej pompie vacum-paliwowej, lub uszczelniacz gumowy pomiedzy pompą a silnikiem.

mocarz1 17-03-2013 19:54

Odp: Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
Witam już myślałem że nikt mi nie pomoże pompowtryski wymieniałem w zeszłym roku wraz z uszczelniaczami teraz kolej na pompe paliwa mechanik mówił mi że to może być przyczyną że raz dobija ciśnienie a raz nie i wtedy muszą pompki samoczynnie pociągnąć paliwo..nie wiem może to będzie to ...może nie... póżniej filtr paliwa wraz z zaworkiem zwrotnym bo podobno on też robi ludzi w konia...
Pozdrawiam

Stefano 17-03-2013 20:33

Odp: Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
Zapomniałem o najwazniejszym, czy po przekręceniu kluczyka na zapłon słyszysz elektryczną pompę paliwa w zbiorniku? Bo to ona ma przez parę sekund dobić paliwo aż do pompek, ma ona działać w okreslonym czasie i z pewnym cisnieniem. Można to sprawdzić po zdjęciu wężyka zasilającego przy filtrze.
Pozdrawiam.

mocarz1 17-03-2013 20:57

Odp: Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
właśnie raz ją słyszę a raz nie ... myślę że to będzie przyczyną ... ale czy może tak być że ona raz działa a raz nie i czy jest wogóle szansa na odpalanie jak ona nie działa ...

Stefano 17-03-2013 21:18

Odp: Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
Pompka elektryczna w zbioniku jak pisałem wczsniej działa tylko parę sekund i ma za zadanie podpompować paliwo dio startu silnika, później jest cały czas wyłączona, aż do następnego startu. Powinna działać za kazdym razem po przekreceniu kluczyka w położenie zapłon i później jest start rozrusznika.
Wyraźnie ją powinno być słychać jak dobija paliwo, bo silnik jeszcze nie chodzi. Najczęściej zużywa sie w niej komutator, szczotki jakoś wytrzymują. Mam juz takich parę padniętych pomp, ale i dobre tez :) Jak ta pompka nie działa to podczas krecenia silnikiem chodzi z wałka już mechaniczna pompka paliwa i po chwili, jak jest dobra to zrobi swoje...

mocarz1 18-03-2013 02:58

Odp: Jak sprawdzić pompę niskiego ciśnienia :)
 
w tym tygodniu będę wymieniał bo już zakupilem napisze jaki efekt końcowy ...
pozdrawiam ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.