Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71729)

mch12 08-06-2009 11:21

coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
Witam,( 2,0 TDCI, 154000 km)
jakoś niespecjalnie dużo o tym na forum, ale....
mam nadzieję iż to nie jest to o czym myślę( ŁR) zanim podjadę do jakiegoś mechanika.
a mianowicie: słyszalny tylko wewnątrz pojazdu, ( siedząc w kabinie to po stronie lewej - tak mi się wydaje) )nie nasila się przy zwiększonych obrotach,później cichnie lub go nie słychać bo silnik już robi więcej hałasu ( dźwiek jest słyszalny gdy się np. hamuje silnikiem, lub dodaje gazu zakres obrotów 2000 - 3000 wtedy jest to w miarę słyszalne)
dźwięk jest jakby ktoś zostawił jakiś mały śrubokręt, kluczyk gdzieś pod maską, taki cichy dzwoneczek, śrubeczka jakaś... - trzeba się naprawdę niekiedy wsłuchać, a nie nie mam odniesienia do dzwoniącego Ł.R., może ktoś z Was kolegów miał - ma, podobny przypadek
- nawet nie mogę nagrać tego dźwięku bo jest za cichy...
ps. osiągi bez zmian - tylko boję się że może to być Ł.R. i mi się rozsypie po drodze gdzieś w lesie

Pozdro

Cobretti 08-06-2009 14:19

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
jeżeli to jest realny przebieg twojego MDO to nie powinien być to ł.R. (tak szybko ?? )
mój miał tyle w dniu zakupu rok temu, dziś ma 100.000 wiecej ;) )
i nic poza tym :)

może jakaś osłona, blaszka..... sprawdź na dwie osoby - jeden "gazuje" na luzie a drugi sprawdza pod otwartą maską

mch12 08-06-2009 14:50

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
będę tak musiał zrobić, no mi też się wydaje że nie powinien, zresztą nie wiem jak dzwoni faktycznie Ł.R.
mech mówi że w sporadycznych przypadkach należy wymieniać.
poza tym auto jest sprowadzone z Danii i jest zadbany , bez żadnych akcji serwisowych był sprawdzany

Cobretti 08-06-2009 14:59

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
Cytat:

Napisał mch12 (Post 1181410)
auto jest sprowadzone z Danii

oooo .... ile Cię kosztował ??

PS.

to mój 1000 post :D

mch12 08-06-2009 15:10

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
24 tys. pln,143000 km ,kombi;panter black; full opcja bez kontroli trakcji, model z 2004, produkcja jakoś 27-28.12.2003
od kolesia który kupił dla siebie od rodziny stamtąd, ale żona go pogoniła bo miał samochód mniejszy kupić

mch12 08-06-2009 15:11

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
mam fabrycznie webasto jeżeli to jakaś nowinka bo sam nie wiem

mch12 08-06-2009 15:59

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
a w ogóle to nie wiem jak ustawić sobie fotkę i itp bajery ??? próbowałem ale się nie pojawia

Cobretti 08-06-2009 16:57

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
to dobra cena w sumie (zwłaszcza, ze po FL i full.... )...

Cytat:

Napisał mch12 (Post 1181450)
nie wiem jak ustawić sobie fotkę i itp bajery ???

mówisz o avatarze (mój orzeł) i podpisie (mondeo li linijki) ??
najpierw musisz obrazki zeskalować do akceptowalnych rozmiarów....
a potem wchodzisz w Panel Użytkownika... avatar - zgrywasz odpowiedni avatar z kompa (zapisujesz na dole)
przechodzisz do Podpisu i .... wklejasz linki np. z [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mch12 08-06-2009 18:00

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
dzięki za wskazówki, coś pokombinuje
ad. łańcucha jechałem teraz do domu dało się słyszeć dzwonienie ( wszystko wył. nawet nawiew) i było cicho słychać delikatne dzwonienie. na postoju nie słychać, dopiero jak się rusza -jedzie , nie zależy od obrotów... od strony silnika i przy uniesionej masce nie do usłyszenia, może faktycznie jakaś srubka, osłonka - muszę gdzieś na kanał podjechać,
myślałem że to może liść wpadł gdzieś w nawiew i gwizdał ale nie ...sam nie wiem .

upanie 08-01-2014 10:13

Odp: coś dzwoni - chyba łańcuch rozrządu ???
 
Minęło już trochę czasu to może byłeś już u mechanika ;)
Co było przyczyną bo u mnie jest podobnie ale głośniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.