Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczkę ?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153168)

skrzypekps 11-03-2012 18:31

Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczkę ??
 
5 załącznik(i)
Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem (gabką) na apteczkę ??

pierwsza i druga fotka to kostak która wchodzi pod podłoge i jest pod zderzakiem, trzecia fotka to włanie kotki po prawej stronie bagaznika

fotka 4 i 5 to kostki po lewej stronie bagaznika


Jest ich tam parę sztuk i tak się zastanawiam od czego one mogą być (zalożylem dziś hak i przymierzam się do podłączenia elektryki i może tam jest kostka od haka ??)


Instalację elektryczną haka trzeba jednak do lamp łączyć... ale nadal mnie ciekawi do czego te kostki ...

marcociarz 13-03-2012 18:17

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1798115)
Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem (gabką) na apteczkę ??

Wtyczki widoczne na trzecim zdjęciu są podpinane do modułu sensorów cofania (Parking Aid Module) bo prawdopodobnie ich u ciebie brak. Wtyczka (czarna) 12 pinowa idzie do sensorów w zderzaku a gniazdo (brązowe) 16 pinowe między innymi łączy się z wiązką haka.
Pozostałe wtyczki to przygotowanie do montażu zaczepu przyczepy z gniazdem 13 kołkowym.

marcociarz 13-03-2012 18:59

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1798115)
zalożylem dziś hak i przymierzam się do podłączenia elektryki

Muszę cię uprzedzić ze zestaw nie jest przeznaczony do montażu we własnym zakresie, trzeba najlepiej użyć oryginalnego zestawu wiązek. Mam też instrukcję montażu takiego zestawu (dostałem razem z dokumentami), i jest tam napisane: cytuje

" W tym zestawie kablowym stosowane jest urządzenie sterujące C2 w miejsce przekaźnika migowego z lampką kontrolną C2. Uszkodzenie kierunkowskazu pojazdu i/lub kierunkowskazu przyczepy jest sygnalizowane przez zwiększenie częstotliwości migotania pozostałych kierunkowskazów"

Mogę zeskanować tę instrukcję.

skrzypekps 13-03-2012 19:27

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
hyyyy zdjecie 1,2,3 piszecie ze do czujnika cofania, ok

co do zdjęcia 3,4 (te same kostki) mam małe wątpliwości bo największa kostka jest gdzieś podłączona z dużą ilością czarnych kabli wychodzących na dach, mniejsza kostka ma włożony w siebie jakiś przekaźnik, i najmniejsza to poprostu "+" (zmierzone)

tak myślę że jesli to są kostki do podłączenia gniazda 13 pin to i zwykłe gniazdo też by przez nie podłączył chyba...

marcociarz 13-03-2012 21:48

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1798115)
pierwsza i druga fotka to kostak która wchodzi pod podłoge i jest pod zderzakiem

W 100% gniazdo do którego mogą być podłączone sesory parkowania.

Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1798115)
tak myślę że jesli to są kostki do podłączenia gniazda 13 pin to i zwykłe gniazdo też by przez nie podłączył chyba...

Zapoznaj się z tym dokumentem MONTAś INSTALACJI ELEKTYCZNEJ GNIAZDA 13.POLOWEGO PRZYCZEPY
W SAMOCHODZIE [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W nowych samochodach wyposażonych w zintegrowana instalację elektryczną z komputerem samochodu podłączenie gniazda przyczepy wymaga zastosowania dodatkowych modułów elektronicznych współpracujących z komputerem samochodu. W takich przypadkach podłączenie gniazda bezpośrednio do wiązki elektrycznej lamp tylnych spowoduje zakłócenia w pracy instalacji elektrycznej.

skrzypekps 13-03-2012 21:55

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
a jak byś wstawił choćby fotkę tej instrukcji... byłbym wdzięczny...

marcociarz 13-03-2012 23:41

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1799436)
a jak byś wstawił choćby fotkę tej instrukcji... byłbym wdzięczny...

Proszę bardzo.
http://img811.imageshack.us/slidesho...djcie0485w.jpg
Pomimo to, zrobię skany.

skrzypekps 14-03-2012 16:25

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
zrob te skany...

Fajna sprawa tylko mało czytelna ...

Czekam z niecierpliwością ...

Choć tak patrzę na te fotki i tak naprawdę to sterowanie światłami jest nawet w oryginale pociągnięte oddzielnie lamp lewej i prawej (trzeba ciągnąć kabelki). Schemat i kostki przydają sie przy podłaczeniu z modulatorem (modułem) no i podłącznie bez modułu wogóle nie wymaga tych kostek i w niczym one nie pomogą ...

Szkoda tylko nie ma takich kostek do lamp i trzeba kabelki nacinać ...

marcociarz 16-03-2012 16:03

Odp: Od czego są kostki w bagażniku po prawej stronie pod schowkiem(gabką) na apteczk
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 1799851)
zrob te skany...

Cytat:

Czekam z niecierpliwością ...
Proszę bardzo, tu są obiecane skany.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.