Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307258)

grzesiek1991 14-03-2020 10:24

silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.
 
Witam. Nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Do rzeczy, posiadam S-Max 1.8 tdci 125 KM, od jakiegoś czasu zaczęły się sporadyczne problemy z odpaleniem samochodu, silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok. Z biegiem czasu problem zaczął narastać zdarzało się to po 3 razy z rzędu, dodam że nie za każdym razem, czasami przez tydzień był spokój. Dzisiaj przy próbie odpalenia samochodu trzeba było próbować w granicach 25 raz żeby samochód odpalił i pracował normalnie, komputer nie wykazuje żadnych błędów (FORSCAN). Czy ktoś miał podobny problem w tym silniku bądź w innym bo diagnoza może być podobna? Nastawiać się na wymianę pompy wysokiego ciśnienia bądź niskociśnieniowej ?

BobMF 14-03-2020 14:20

Odp: Problem z rozruchem S-MAX 1.8 tdci
 
Ja ostatnio mam podobny problem, ale raz w tygodniu mi się to zdarza, że muszę odpalać max do 4 razy, już prawie łapie ale jakby nie było zapłonu i gaśnie.
Ostatnio zauważyłem, że mam tak chyba przy niskim stanie paliwa, może woda w filtrze do spuszczenia ?
Pompę wymieniałem ostatnio ze względu na wyciek.

grzesiek1991 14-03-2020 14:30

Odp: Problem z rozruchem S-MAX 1.8 tdci
 
Ja ma wymieniony filtr paliwa z miesiąc temu, pompa paliwa wymieniona 2 lata temu, jeszcze zastanawiam się nad wymiana zaworów na pompie i ewentualnie wstawienia zaworka zwrotnego na przewód doprowadzający paliwo do pompy.

lucas4891 14-03-2020 14:54

Odp: Problem z rozruchem S-MAX 1.8 tdci
 
Cytat:

Napisał grzesiek1991 (Post 3234177)
ewentualnie wstawienia zaworka zwrotnego na przewód doprowadzający paliwo do pompy.

Ja zaczalbym od tego właśnie. Jak nie pomoże to trzeba zrobić próbę przelewowa wtryskiwaczy

grzesiek1991 14-03-2020 14:56

Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.
 
A jak się robi "próbę przelewową wtryskiwaczy" ? jestem w stanie zrobić to sam i ocenić czy trzeba kogoś kto ma pojęcie ?

lucas4891 14-03-2020 15:07

Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.
 
Cytat:

Napisał grzesiek1991 (Post 3234182)
A jak się robi "próbę przelewową wtryskiwaczy" ?

Banalnie proste. Znajdziesz pełno filmików na Youtube.
Zacznij od nieszczelności między zbiornikiem a pompą CR. To częsty przypadek w tego rodzaju rozwiązaniu pozbawionym pompy wstępnej w baku

dragon666666 14-03-2020 17:58

Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.
 
Cytat:

Napisał grzesiek1991 (Post 3234122)
Witam. Nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Do rzeczy, posiadam S-Max 1.8 tdci 125 KM, od jakiegoś czasu zaczęły się sporadyczne problemy z odpaleniem samochodu, silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok. Z biegiem czasu problem zaczął narastać zdarzało się to po 3 razy z rzędu, dodam że nie za każdym razem, czasami przez tydzień był spokój. Dzisiaj przy próbie odpalenia samochodu trzeba było próbować w granicach 25 raz żeby samochód odpalił i pracował normalnie, komputer nie wykazuje żadnych błędów (FORSCAN). Czy ktoś miał podobny problem w tym silniku bądź w innym bo diagnoza może być podobna? Nastawiać się na wymianę pompy wysokiego ciśnienia bądź niskociśnieniowej ?

Odpalanie z kluczyka czy przycisk?? U mnie przy przycisku uszkodzony był przekaźnik w bagażniku po lewej stronie.

grzesiek1991 21-03-2020 13:59

Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.
 
Odpalanie z kluczyka S-max I

grzesiek1991 26-04-2020 11:33

Odp: silnik odpalał i po chwili gasł przy ponownej próbie było już wszystko ok.
 
Problem rozwiązany. Wymieniłem zaworek zwrotny który był uszkodzony na wężu idącym do filtra paliwa i konkretne czyszczenie zaworu EGR bo najprawdopodobniej było to przyczyna problemu tak obstawiam. Temat można zamknąć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.