Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120550)

bobek_thc 21-01-2011 22:02

2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
Witam wszystkich, panowie mam wielki problem z moim mondeo 2.0tdci 115 ps 2003 rok po fl, pewnego dnia wracalem z polski do anglii , po zrobieniu okolo 1400km dojezdzalem do promu brakowalo mi moze jakies 700metrow, dojezdzajac do ronda chcialem zredukowac bieg, po wcisnieciu sprzegla autko zgaslo wiec wrzucilem dwujke i odpalil, jechak tak jak by byl troszke przymulony i na musialem go trzymac conajmniej na 2,5 tys obrotow zeby chodzil wogole przy dojezdzaniu do nastepnego ronda stalo sie to samo ale na szczescie nie musialem sie zatrzymac po czym nastepna byla granica angielska przy dojezdzaniu do budki zeby pokazac paszport musialem sie zatrzymac i jak tylko wcisnalem pedal sprzegla a obroty spadly auto zgaslo i juz nie chcialo odpalic. zalamalem sie wtedy, naszczescie mialem linke holownicza a przede mna byl wporzadku koles ktory mnie wciagnal i sciagnal z promu. zostawilem auto na noc i na drugi dzien z rana pojechalem go scholowac do domu. cholowalismy go na sztywnym holu probowalem go odpalic podzczas ciagniecia, auto odpalalo dopuiero po 2,5tys obrotow i jak chcialem wrzucic na luz auto gaslo zaraz po wcisnieciu sprzegla i jak spadaly obroty, probowalem tak kilka razy i dzialo sie to samo a po jakims 4 moze 5 razem udalo sie auto nie zgaslo po wrzuceniu na luz, podczas holowania jak auto chodzilo wcisnalem pedal gazu a z rury wydechowej czarna chmura po chwili wcisnalem znow i znowu wyleciala chmura i jakis metaliczny dzwiek bylo slychac pod maska auto zgaslo znowu kilka razy musialem sie meczyc i probowac zeby nie zgasl po wcisnieciu sprzegla. jak przyjechalismy na miejsce odpialem hol i wrzucilem jedynke i wjechalem bez zadnego problemu do garazu. po czym probowalem zapalic ale juz nic sie nie dalo rady zrobic, silnik brzmial dziwnie i jak by za szybko sie obracal. zaprowadzilem auto do mechanika ktory powiedzial mi ze najprawdopodbnie lancuch przeskoczyl, zaczal rozbierac od gory zeby sprawdzic czy glowica i zawory cale okazalo sie ze ok, zdjelismy pokrywe od rozrzadu i okazalo sie ze lancuch przeskoczyl na pompie paliwoej , przestawil pompe spowrotem zalorzyl mi caly nowy zestaw lancuch z napinaczami, po poskladaniu auto nadal nie ma nawet ochoty odpalic, mechanik ktory traci dzien po dniu w moich oczach nie potrafiac dokladnie zdiagnozowac przyczyny ja juz nie wiem co robic ani co to moze byc wymienilem praktycznie wszystko w tym samochodzie zaczynajac od zawieszania, hamulce i rurki do nich, nowa chlodnica, komplet dwumasy ze sprzeglem nowe opony, mozna powiedziec ze zrobilem wszystko procz pompy wtryskow i turbiny juz mam mysli zeby zezlomowac to auto ale juz tyle w nie wlozylem ze to by byl gwozdz do mojej trumny. pomozcie panowie moze ktos sie spotkal kiedys z takim przyopadkiem albo jakies pomysly jak rozwiazac ten problem..
z gory dzieki
pozdrawiam
Mateusz

metmusic 21-01-2011 22:36

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
Twoja historia jest równie dramatyczna jak moja. Mnie kosztowała 11 000 zł. Wracałem po Nowym Roku do domu, MODO straciło moc - coraz słabiej jechał aż w końcu zdechł (a jechałem po górach). Kopcił jak diabli. Jakoś dotoczyłem się do domu nie zatrzymując się w zasadzie nigdzie. Co później się działo? 6 miesięcy u mechanika (bo okazał się marny z fordami), wymiana wtrysków, turbiny przy okazji dwumasy i ostatecznie silnika, 11 000 zł w plecy... Mechanik dał ciała bo wypuścił mnie z warsztatu po 6 dniach i teoretycznie naprawionym autem (tylko zregenerował turbinę, a nie sprawdził wtrysków i co zabita turbina zrobiła złego) - i to był jego błąd, który mnie kosztował sporo pieniędzy. Bo zabite wtryski zabiły turbinę/silnik. Oczywiście udowodnienie że dalsze szkody to nie moja wina było praktycznie nie możliwe.

Wracając do Twojego problemu - jak przeskoczył Ci rozrząd, a Ty dalej męczyłeś auto odpalając i próbując jechać to naprawdę nie dobrze. Nie jestem specjalistą ale jak auto robi takie cyrki to chyba nie powinno się go dalej ruszać. Na własną prośbę mogłeś sobie krzywdę zrobić (tak jak ja nie dbając o zwiększający się poziom oleju - co doprowadziło do remontu generalnego opisanego wyżej). W pierwszej chwili pomyślałem, że doszedłeś do granicy wytrzymałości wtrysków ale to chyba nie to jeśli rozrząd przeskoczył.

JanekFocus 21-01-2011 23:44

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
No powiem ,że trudny przypadek . Ale jak powiedział mi kiedyś kolega mechanik , jak ci zgaśnie sam od siebie Focus to zacznij się rozglądać za nową pompą wtryskową. Może być pompa i raczej będzie . Podobno wytrzymują 200 tyś. no ale ile w tym prawdy . Życzę Ci szybkiej naprawy Forda !

bobek_thc 22-01-2011 10:43

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
wiem ze nie powinniem auta odpalac jak przeskoczyl rozrzad, ale nie mialem zielonego pojecia ze to lancuch, mi od poczatku wydaje sie ze to dwumasa sie rozleciala lub jakies sruby sie wykrecily trzymajace dwumase z kolem zamachowym dlatego ze jak probujemy odpalic auto slychac dziwny dziwiek dobiegajacy jakby z rozrusznika lub skrzyni biegow. mianowicie moja teoria jest taka ze albo sie rozleciala dwumasa albo te srubki z niej wypadly i przy odpalaniu te sruby poruszaja sie w skrzyni biegow i dotykaja sensor ktory jest zamontowany z tylu w skrzyni biegow i dlatego nie chce odpalic , takie jest moje zdanie, a utwierdza mnie to w tym ze tydzien przed wyjazdem do polski dwoch partaczy wymienialo mi komplet sprzegla z dwumasa i kolem zamachowym i jak dla mnie to te cwoki zle to poskrecali w srodku poniewaz jak skonczyli to robic na drugi dzien wszedlem pod auto zeby posprrawdzac czy jest ok i okazalo sie ze polowa srub trzymajaca skrzynie z silnikiem byla luznia, szlag mnie trafil wtedy, podociagalem sruby, i bylo ok tylko jak puszczalem sprzeglo nie dodawajac gazu mozna bylo uslyszec klekot i wibracje delikatne w pedale. czy jest jakas mozliwosc ze mam racje z tym co napisalem?? rece mi juz opadaja

bobek_thc 22-01-2011 10:47

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
mechanik ktory robil mi lancuch teraz ludzi sie chyba glupia nadzieja ze auto wkoncu odpali od 4 dni jezdze rano do niego i probojemy odpalic i nic on laduje akumulator przez noc i kaze mi przychodzic codziennie rano ludzac sie ze chyba odpali, jak dla mnie to ten koles nie ma zielonego pojecia co robi ani co to moze byc, do tego on nie slyszy tego dziwnego dzwieku przy odpalaniu a jestem pewien ze jak auto bylo sprawne to ten dzwiek sie nie wydobywal przy odpalaniu.

metmusic 22-01-2011 10:52

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
Powinien wypowiedzieć się jakiś fachowiec, który napisze co może się zdarzyć w Mondeo po przeskoczeniu rozrządu.

Lepiej zmień mechanika jeśli nie ma pojęcia co robi, żeby nie zabił Ci czegoś jeszcze. Później będziesz miał problem, żeby coś od niego wyegzekwować. Ja nie miałem, żadnych rachunków ani rzeczowej listy co zrobił i sprawa była bardzo skomplikowana do wyjaśnienia - tym bardziej, że sporo uszkodzeń wynikło z tego że mnie wypuścił z warsztatu niesprawnym autem i je dobiłem. Rozważałem opcję sądu ale prawnicy mi odradzili bo doszli do wniosku, że małe szanse!!! Po prostu jaja.

Wracając do tematu: czekamy na radę fachowca

Kowalu 22-01-2011 11:08

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
W angielskim warsztacie ci to wymieniali? Pytam bo jeśli tak to troche mnie to dziwi ze tak nieudacznie to zrobili i powinni wziąśc za to odpowiedzialnosc jesli to po ich naprawie dzieją sie cuda.

dzimi75 22-01-2011 11:11

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
Pierwsza zasada NIGDY DIESLA NA ZAPYCH:(na hol lub odpalić od drugiego :)Jak łańcuch przeskoczył to jest bardzo niedobrze :(.Kolego piszesz ze mechanik nie ma pojęcia to skąd wiesz ze dobrze masz ustawiony rozrząd ,jak będzie zle tez nie będzie palił.jest wiele przyczyn czujnik położenia wału .Kolego skąd jesteś? Bo możne ktoś z okolicy polecił by ci dobry warsztat:)

bobek_thc 22-01-2011 12:17

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
wiec to nie byl warsztat tylko jakis dwuch z ogloszenia i robili to u mnie w garazu. wiec pewnie juz ich nie znajde a do tego auto wytrzymalo po ich naprawie 3500 tysiaca km wiec ciezko mi tez powiedziec czy to na pewno oni, a jesli chodzi o ustawienie lancucha to raczej jest dobrze ustawiony bo mial schemat jak powinnien wygladac i jak zdjelismy to udalo sie poblokowac wszystko procz pompy, prze4krecil ja troszke do gory i wtedy dalo sie ja zablokowac. sam juz nie wiem... a jestem z eastbourne

dzimi75 22-01-2011 12:30

Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
 
Kolego jak jest rozrząd przestawiony to nie jest tak prosto go ustawić jak sam stwierdziłeś na pompie był przestawiony wiec tu możne coś nie gra:(Powiem ci ze jak się rozrząd przestawił i nie widać znaków to musi być fachowiec żeby to naprawić :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.