Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133250)

Glenroy 16-06-2011 13:36

Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania
 
Witam!
Od pewnego czasu zauważyłem bardzo wkurzającą przypadłość mojego focusa, otóż podczas przyspieszania, gdy silnik przekracza 2500rpm lub 3000rpm, różnie to bywa, odczuwam szarpnięcie, tak jak by na ułamek sekundy auto przestało przyspieszać i po chwili znowu wracało do niego życie. Podobnie jest przy agresywniejszej zmianie biegów, po wrzuceniu na wyższy bieg jak by się silnik przez chwilę zastanawiał co tak na prawdę ma robić.

Nie jeżdżę jak emeryt, ale też nie katuję silnika, nie jeżdżę poniżej 1750rpm i raczej normalnie nie kręcę go powyżej 3000rpm [wyjątek to wyprzedzanie i temu podobne] zwykle w trasie staram się trzymać obroty w okolicach 2000-2250rpm.
Trasy robi różne, ale samochód właściwie nie stygnie, dziennie w sumie przejeżdżam średnio 50-70km w odcinkach po 15-25km.

Trochę mnie to denerwuje i obawiam się kolejnych kosztów [a tych mam już po dziurki] i może któryś z kolegów ma jakąś praktykę z podobnymi przypadkami i mógł by mi podsunąć jakieś pomysły co z tym fantem robić? :)
Z góry dzięki. Pozdr.

mjprzem 16-06-2011 15:16

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
moze jakies bledy...?
moze procedura przepalania dpf...
Zacznij od bledow silnika.

Szejk.Ahmed 16-06-2011 15:19

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
może warto sprawdzić filtr paliwa.

Matych 16-06-2011 16:05

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
U mnie w lato tak się zaczeło z filtrem paliwa

Glenroy 16-06-2011 17:10

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1669953)
moze jakies bledy...?
moze procedura przepalania dpf...
Zacznij od bledow silnika.

błędów nie ma, dpf-a też brak, gdyby coś się pokazało to napiszę :P

Cytat:

Napisał Matych (Post 1669970)
U mnie w lato tak się zaczeło z filtrem paliwa

O kurde, prawda, już ze 40tys w samochodzie siedzi, nie pomyślałem nawet chwilę o nim, jutro wymienię, pojeżdżę i się odezwę jak tam się sprawy mają :)

Dzięki na razie za zwrócenie mi uwagi, że znowu o podstawach zapomniałem :P
Pozdr.

maciej_m 16-06-2011 20:48

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
początek końca egr.

Glenroy 16-06-2011 23:35

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
Cytat:

Napisał maciej_m (Post 1670140)
początek końca egr.

Też o tym myślałem, ale zacznę na razie od wymiany filtra, wolał bym się w jakieś większe koszta na razie nie ładować więc zaczniemy w miarę delikatnie :P jak filtr nie pomoże to cóż, nie pozostanie mi nic poza wymianą tego ustrojstwa :mad:

Matych 17-06-2011 05:52

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
Też myślałem o zaworze ale problem okazał się banalny w swoim rozwiązaniu-i pamiętajcie filtr w dieslu zmieniamy co 20 tysi i przed każdą zimą.60 tysięcy o których mówi ford jest nierealne, przy tym co w naszym pięknym kraju możemy trafić w zbiornikach na stacjach paliwowych.Wystarczy że gdzieś trafimy duże ilości zalegającego letniego paliwa,a wystąpi już mrozek,wtedy przybrudzony filtr w którym wytrąci się parafina i kaplica.Tak było u mnie lato podobne objawy jak zrobiło się zimno to gasł przy 60/h,po wyjęciu filtra nie mogłem za żadne skarby przez niego dmuchnąć taki był zabity.

mjprzem 17-06-2011 07:26

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
Jednak na zawor egr ten objaw nie wyglada do konca.. wiec jesli filtr nie pomoze to nie spieszylbym sie z zakupem nowego-bez potwierdzenia ze to egr. !!! EGR mysle ze przy takich objawach zrobilby bledy jesli to bylaby jego wina.

maureliusz 17-06-2011 10:23

Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]
 
Pomijam to wszystko co jest poniżej.

1. Może EGR - wyczyścić lub zaślepić i sprawdzić poprawę. W 2.0 zaślepienie to betka.

2. Kumpel miał podobnie w 2.0 i dodatkowo auto falowało czasem na wolnych obrotach. Serwis rozłożył ręcę i zrobili to co robią najlepiej :-) - wgrali nowy soft. Pomogło! Nic nie przerywa, tylko ma wrażenie ubytku mocy... Coś za coś :-)

3. Ciągnie na autostradzie przy dużej prędkości? To paliwo i filtr paliwa odpadają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.