Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254874)

kuba0005 04-12-2016 10:52

Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach
 
1 załącznik(i)
Przyjechał do mnie człowiek Fusionem 2013 w którym kierunkowskaz tył działa razem z pozycją ale błyska zarówno lewa jak i prawa strona / pozycja / razem pomimo że włączony jest jedynie tylko prawy lub lewy kierunkowskaz. Próba zmiany w BCM ustawień nic nie daje bo nie zapisuje tego co chcę. Zostaje to samo ustawienie
. Wyświetla komunikat. W czym jest problem że nie przyjmuje zmian.

tedi_k 04-12-2016 11:55

Odp: Tylne światła Fusion dziwne działanie stopu
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 2705522)
...W czym jest problem że nie przyjmuje zmian.

Standard w BCMach USA. Część bloków parametrów jest "read only" i UCDS pada na próbie zapisu takiego bloku. W Twoim przypadku "padł" zaraz na początku na próbie zapisu "3. Battery Type - 4058". Trzeba pracowicie "odznaczać" gwiazdkę zmian w tych "padających" blokach i iść dalej.

leszek 04-12-2016 12:22

Odp: Tylne światła Fusion dziwne działanie stopu
 
wystarczy przerobić instalacje kwestia przepięcia wtyczki i podprowadzenia kabla

kuba0005 04-12-2016 13:06

Odp: Tylne światła Fusion dziwne działanie stopu
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 2705601)
wystarczy przerobić instalacje kwestia przepięcia wtyczki i podprowadzenia kabla

Ale jak chcesz przerobić skoro włączając np prawy kierunkowskaz błyska jednocześnie prawa i lewa pozycja . Jakby błyskał tylko prawy kierunek i prawa pozycja to tak ale tutaj błyska prawy kierunek i prawa i lewa pozycja jednocześnie.

SrebnaStrzała 11-01-2017 22:25

Odp: Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach
 
Nie ma to jak się wypowiadać nie mając wiedzy:D
Trzeba dokonać ingerencji w lampie, nie da się z poziomu komputera rozłączyć dołu z górą, ponieważ to w lampie jest nazwijmy to "mostek" chodź jest to taki mostek którego nie można tak po prostu rozłączyć. ;)

mayak 11-01-2017 22:41

Odp: Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 2726198)
Nie ma to jak się wypowiadać nie mając wiedzy

co za pech! :D
a ja w swojej niewiedzy ;) ;) ;) 2 tyg temu przestawiłem komputerem w tylnych lampach Fusiona że zaczęły działać po europejsku - jedyna ingerencja mechaniczna w lampę to zmiana koloru kierunkowskazów

SrebnaStrzała 11-01-2017 22:45

Odp: Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach
 
Jest to niewykonalne, ponieważ tylko 3 z 4 pinów są w lampie aktywne. Jest masa, obrys i stop. Pin od kierunkowskazu jest pusty.
Lampa nie ma wbudowanego komputera który zmieniłby konfigurację pinów w lampie.

Nawet dodam że jeśli to co piszesz jest prawdą to chętnie skorzystam z Twoich usług i wyślę do Ciebie klientów z wymienionymi tylko ledami, ja zaoszczędzę na częściach, a Ty zarobisz na adaptacji.

mayak 12-01-2017 11:15

Odp: Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach
 
1 załącznik(i)
wtyczka miała 5 pinów (Fusion 2.0eb prod. lipiec 2014), foto poniżej

Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 2726219)
Nawet dodam że jeśli to co piszesz jest prawdą to chętnie skorzystam z Twoich usług i wyślę do Ciebie klientów z wymienionymi tylko ledami, ja zaoszczędzę na częściach, a Ty zarobisz na adaptacji.

chętnie :)

leszek 12-01-2017 11:25

Odp: Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach
 
chyba w starszych mają 4 przewody

SrebnaStrzała 12-01-2017 14:53

Odp: Tylne światła pozycyjne działają razem z kierunkiem jednocześnie po 2 stronach
 
Nie spotkałem sie z wtyczka 5 pionową nawet w rocznikach 2016 a przerobiłem juz z 50
Kompletów. W ogóle barwy kabli sa dziwne bo zawsze jest czarny niebieski czerwony i żółty i nie ma znaczenia czy lampy sa high czy low. Moze to jakos zamiennik oryginału ?
Pierwszy lepszy przykład, 6 lamp wszystkie 4 pin.
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/27c7b7d9758b.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.