Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] ustawienie lamp ksenonowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216343)

kajot 11-12-2014 06:57

ustawienie lamp ksenonowych
 
jak wykonać regulacje lamp ksenonowych

tedi_k 11-12-2014 08:20

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Podjechać na dowolną stację kontroli pojazdów i poprosić o ustawienie świateł. Na jednej w Katowicach robią to za "Bóg zapłać" a na innej Pan Diagnosta bierze 12zł. Tak czy inaczej cena (lub jej brak) warta dobrze ustawionych świateł...
Nie ma sensu robić tego przed domem patrząc na ścianę, jak na stacji jest specjalny przyrząd do precyzyjnego ustawiania świateł...
Ustawienie robi się ręcznie (bez komputera) imbusem - od góry lampy sa 2 punkty regulacji - "góra/dół" i "lewo/prawo"

mayak 11-12-2014 09:17

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
jeśli auto miało przygody i nie daje się ręcznie ustawić ksenonów, to można spróbować IDSem zrobić procedurę kalibracji modułu poziomowania świateł (kilka razy to robiłem)

tedi_k 11-12-2014 15:31

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Procedura serwisowa kalibracji modułu poziomowania niezbędna jest tylko wtedy, jak są jakieś błędy od czujników poziomowania.
Światła ustawia się ręcznie - wiem, bo właśnie to ćwiczyłem na moim nowym Grand C-maxie.

juri2069 11-12-2014 15:33

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Wyjechać wieczór na prostą drogę i wyregulować samemu:P

tedi_k 11-12-2014 16:03

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Kolego - za takie rady serdecznie dziękuję jako kierowca jadący z naprzeciwka!!! Czy na prawdę jest jakiś problem z zahaczeniem o stację kontroli pojazdów?! Czy na prawdę każdy tu musi być "pomysłowym Dobromirem?!

juri2069 11-12-2014 16:23

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Uważasz że nie da się ustawić lamp samemu ???
Przykład: Po ustawieniu lamp przez stację diagnostyczną wiele aut mi mrugało bo ich raziłem. Ustawiłem sam - spokój. Nadszedł przegląd - diagnosta do mnie że za nisko światła i usyawił. Znowóż wiele aut mi mrugało i znowóż pojechałem na prostą drogę i ustawiłem sam.
Przecież nie jestem ślepy i wiem ile ( mniej więcej ) powinny świecić krótkie.
Więc mi nie wmawiaj że się nie da. Mam gdzieś te ich szkiełka , soczewki i duperele które źle pokazują.
Chyba że akurat do takiej stacji trafiłem,.
Kolega Kajot pyta więc nie odpowiedaj za niego.
Moja podpowiedź brzmi - samemu na prostej drodze po zmroku - widzisz , ustawisz , jeździsz pewnie

tedi_k 11-12-2014 17:09

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Jak już coś "na siłę" radzisz, to radź z sensem. Tu masz jak to się na prawdę robi "domowym sposobem" [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - widzisz jakie to proste? Więc Twoje "nie jestem ślepy" jakoś mnie nie przekonują... :568:
Może jednak Stacja Diagnostyczna jest prostszym i bardziej sensownym pomysłem?

juri2069 11-12-2014 17:21

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Właśnie że najprostszym sposobem jest prosta droga , własny wzrok i odpowiedni klucz. Nie to nie radźcie sobie jak chcecie. Schematy , sraty , pierdaty.
Tedi jak masz coś do powiedzenia to doradź Kajotowi , a jak nie masz nic mądrego do doradzenia to po co piszesz.
Ja podpowiadam Kajotowi a nie Tobie

tedi_k 11-12-2014 22:31

Odp: ustawienie lamp ksenonowych
 
Na razie to Ty tu nie masz nic sensownego do powiedzenia i siejesz zamęt. "Na oko" to wiesz co można... I wyloguj się już proszę stąd.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.