Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujniki parkowania nie działają. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181263)

Ishias 29-04-2013 21:32

Czujniki parkowania nie działają.
 
Witam otóż mam problem z czujnikami parkowania. Tydzień temu odstawiłem autko na parking wszystko działało po podróży służbowej która trwała tydzień , wsiadam odpalam i czujniki nie działają mam ciągły sygnał i miga ikonka i gaśnie.

Czy ktoś miał podobny problem i czy jest jakieś rozwiązanie? Bo dziwne ze działało auto tydzień nie ruszane i nie działa.

tedi_k 29-04-2013 22:08

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
135 wątek o czujnikach. Kolego- litości!!!
Jest napisane, aby przed założeniem wątku sprawdzić czy taki już nie istnieje.
Wątek do kosza!

Bartez1982 05-05-2013 10:54

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
Witam

Temat rzeczywiście wałkowany dużo razy ale dopiszę dla potomnych :)

Jeżeli nie działają czujniki parkowania przycisk miga kilka razy i piszczy.
Najprawdopodobniej padł któryś z czujników lub rzadziej uszkodzony któryś kabel biegnący do czujnika.
Najprostsza sprawa choć najdroższa to podjechać na diagnostykę do ASO które wskaże który dokładnie czujnik do wymiany.
Jeżeli nie chcemy wydawać na diagnostykę to jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie który czujnik padł.
Jeżeli przycisk miga wyłączamy zapłon udajemy się do pierwszego lepszego czujnika (najłatwiej dostępne tylne) odpinamy od niego wtyczkę i włączamy ją ponownie, włączamy zapłon włączamy parktronik i odziwo działa :) Jednak długo się tym stanem nie nacieszymy bo system się po chwili zorientuje że coś nie działa i znów wyłączy (przycisk będzie dalej migał).
Jednak mamy sporą chwilę zanim komputer się zorientuje i obchodzimy dookoła samochodu zasłaniając po kolei każdy czujnik i słuchamy czy każdy piszczy po wykryciu przeszkody jak trafimy na taki który nie piszczy to mamy sprawcę którego należy wymienić. Ot cała filozofia :D
Jeżeli nie zdążymy procedurę możemy powtórzyć.
Jak ktoś chce być pewien że to czujnik a nie wiązka to przełożyć czujnik w inne miejsce jeżeli nadal nie działa to czujnik padnięty a jeżeli działa w innym miejscu to problemu należy szukać w wiązce.

Metoda sprawdzana na dwóch Mondeo MK4

Mam nadzieję że się przyda.
Pozdrawia

dekoder 12-05-2013 19:37

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
Skoro już ktoś założył 135 watek o parktroniku to sie dopiszę:)
Bartez wypróbuję Twoją metodę bo też mam problem z parktronikiem
z tym że u mnie po włączeniu przycisku dioda mignie kilka razy ale nie piszczy
Ma to jakieś znaczenie że nie piszczy? bo piszczenie sugerowałoby że jest awaria
U mnie takie coś nie występuje a jednak parktronik nie działa

Jerry292 13-05-2013 18:22

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
sprawdzić stętoskopem , jak pyrka czujnik to znaczy że działa jak nie pyrka czujnik do wymiany

dekoder 13-05-2013 19:54

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
A czy da się to sprawdzić ELMem bo nie mam dostępu do stetoskopu

Ishias 13-05-2013 20:09

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
oka bartez dzieki za podpowiedz ale sprawdze dopiero na weekend

tedi_k 13-05-2013 23:19

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
Cytat:

Napisał dekoder (Post 2011983)
A czy da się to sprawdzić ELMem bo nie mam dostępu do stetoskopu

Tak. Fabryczny parktronik ma osobny błąd na okoliczność uszkodzenia każdego czujnika. Wystarczy odczytać zs pomocą ELMconfiga błędy modułu PAM i wszystko wiadomo...

dekoder 15-05-2013 20:47

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
Dzisiaj znalazłem trochę czasu i rzuciłem na to okiem pobieżnie
Okazało się że z tyłu przy kostce do której podłączone są czujniki urwany jest jeden przewód
Dolutowałem choć nie bez problemu bo tego chol@rstwa nie chciała się trzymać cyna
ale parktronik ożył:)

cysior 02-08-2013 08:36

Odp: Czujniki parkowania nie działają.
 
Metoda diagnozowania Barteza kompletnie nie działa przy takich samych objawach jak założyciela watku Ishiasa. to samo badanie stetoskopem, pisk i miganie sugeruje od razu blokadęe parktronika


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.