Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176174)

Misiecki 18-02-2013 11:48

Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie) UPDATE
 
Witam brać klubową.

Po naszej chaotycznej zimie zauważyłem że okropnie parowanie reflektorów bardzo przybrało na sile szczególnie w prawym, do tego stopnia że w rogu reflektora przy grillu stoi mi ok 2,3 mm wody :mad: . Gwarancja 12 nie obejmuje w żadnym razie tego więc pozostają własne siły i środki. Wymiana reflektora mija się z celem skoro działa i nie jest uszkodzony. Najprawdopodobniej się po prostu rozszczelnił, wcześniej zaparował czasem ale rzadko i nie aż do tego stopnia więc nie demonizowałem tego aż tak bardzo.

No ale stan obecny jest ewidentnie nie do przyjęcia. Reflektor wymontowałem ostatnio obejrzałem dokładnie czy nie jest nigdzie uszkodzony, i nie widać żadnych pęknięć, dekiel reflektora i jego uszczelka siedzą prawidłowo nie zauważyłem żadnych uszkodzeń.

Co więcej zauważyłem zacieki od wewnątrz reflektora (następstwo parowania). Jedyne co pozostało zrobić to rozebrać (rozkleić reflektor, wyczyścić zaparowane szkło (plastik) i szczelnie skleić reflektor. :?

W weekend będę miał więcej czasu to wymontuje obydwie lampy i sprawdzę czy nigdzie nie są zatkane wywietrzniki bo to może być przyczyną (ale pozostanie problem zacieków w środku reflektora)
http://obrazki.elektroda.pl/24032887...8076_thumb.jpg

Pogrzebałem trochę w sieci (wątki dotyczyły głównie malowania środków reflektorów na czarno) i znalazłem info że są one klejone na jakiś klej lub sylikon który po podgrzaniu robi się plastyczny i cała procedura rozdzielenia reflektora polega na podgrzaniu reflektora suszarką lub opalarka (tą opcję odradzano wszędzie bo łatwo uszkodzić) bądź wkładając do piekarnika rozgrzanego do ok 60 stopni na kilka minut, wtedy spoiwo lub silikon robi się plastyczny i połówki reflektora powinny dać się rozłączyć przy użyciu płaskiego śrubokręta (szpatułki).

Wszystko w sumie w teorii wydaje się relatywnie łatwe do ogarnięcia. Boje się tylko aby nie uszkodzić zaczepów lub reflektora. Mam pytanie czy ktoś już robił taki manewr z rozklejaniem lamp w mk IV ?

No ale jak to w naturze bywa pewnie rozebranie będzie o niebo łatwiejsze niż ponowne sklejenie i tu pojawia się temat co i do którego mam wątpliwości. Mianowicie ponowne skleje reflektora.

W sieci różne rzeczy można wyczytac :
  • Silikon budowlany
  • Klej do szyb
  • Silikon do klejenia akwariów (czyli klej do szyb pewnie)
  • Uszczelniająca masa bitumiczna [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
  • Uszczelniacz poliuretanowy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
  • Uszczelniacz dekarski [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
  • i specyfik który poradził mi znajomy lakiernik ze sporym stażem w branży to Poliuretanowa masa klejąco - uszczelniająca Bolla (wieśc niesie że na podobną masę producenci kleją reflektory [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tylko z drugiej strony również można wyczytać że na wszelkie uszczelniacze i kleje dekarskie ludziom odpadały klosze na ostrym słońcu, a po silikonach odpadały po kilku miesiącach klosze. Klejem do szyb skleję na amen, a zależy mi żeby ewentualnie móc rozkleić tą lampę w przyszłości gdyby sie zakurzyła lub ewentualnie jak niedokładnie skleję i będzie dalej parować żeby poprawić a nie szarpać sie z rozcinaniem kleju do szyb.

Czy ktoś mógł by mi coś doradzić ? :)

felicjan-f1 18-02-2013 15:25

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
Butyl w tubce pod pistolet do silikonu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ronin71 18-02-2013 17:11

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
Miałem ten sam problem rok temu, z tym że z lewym reflektorem. Zdemontowałem go, i obawiając się uszkodzenia w trakcie rozpoławiania zdecydowałem się na uszczelnienie silikonem dookoła , i o dziwo pomogło .Niestety tydzień temu problem powrócił , prawdopodobnie mrozy i naprężenia uszkodziły silikon i wilgoć ponownie dostaje się do środka,może jeszcze raz spróbuję , ale już przymierzam się do kupna nowego .

Misiecki 18-02-2013 19:26

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
ronin71 no własnie to samo mi chodzi po głowie ale rozpołowienie i uszczelnienie będzie bardziej solidne tak mi się wydaje.
Teraz ciekawe czy ktoś z forum już to robił :P
Jak będziesz zmieniał to mogę odkupić po dobrej cenie bo chodzi mi projekt czarnych kloszy po głowie :P

Cytat:

Napisał felicjan-f1 (Post 1960822)
Butyl w tubce pod pistolet do silikonu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

no własnie to jest zwykły uszczelniacz dekarski i spotkałem się z kilkoma opiniami że klosz po prostu spadł po długotrwałym staniu na słońcu.... poza tym boje się że się będzie mazał po lampie.

SrebnaStrzała 18-02-2013 20:36

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
Te światła w mondeo to porażka, zarówno tylne jak i przednie;/

Misiecki 20-02-2013 07:28

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
SrebnaStrzała nie zgodzę się z Tobą bo raz moje Mondeo nie jest nówką sztuką to raz, a dwa takie rzeczy się zdarzają w autach nawet dużo wyższej klasy bardzo często, słabe to jest co prawda ale co zrobić :P

Widzę że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi konretniej, jedni twierdzą że się da drudzy że zgrzane są fabrycznie z uszczelką.

Dzisiaj zamówiłem reflektor an alledrogo z poniszczonymi mocowaniami w roli królika doświadczalnego, do weekendu powinien przyjść więc na nim sprawdzę procedurę wygrzania i rozpołowienia reflektora. Wolę zrobić w ten sposób niż uszkodzić sprawny reflektor, a jeśli się da to wtedy zabiorę się za swoje.

Dam znać co i jak :>

SrebnaStrzała 20-02-2013 12:45

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
Moje światła które są nowe i których nikt mi nie chce naprawic w ramach gwarancji.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Misiecki 20-02-2013 19:29

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
Mój jest przed liftem.

Widzisz to ja z kolei mam tylko z przednimi problem .... , a może ty masz wywietrzniki zapieprzone po prostu.

I w ramach gwarancji nie chcą się zająć tematem parujących świateł, gwarancji 2 letniej producenta ?

jacper77 09-03-2013 15:21

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
Witam
Czy udało się już rozłożyć reflektor? Też parował wcześniejszemu właścicielowi a mi pozostał zabrudzony i też chcę coś z tym zrobić.

radekrogo 09-03-2013 22:03

Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)
 
Ja mam Mondeo z Emiratów arabskich , 4 lata i drobny piasek w reflektorach jest, wiec uszczelki są lipne bo jak piasek przechodzi to co dopiero woda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.