Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX a legalność oprogramowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287989)

czeczot21 29-10-2018 22:58

Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX a legalność oprogramowania
 
Witam, kwestia spolszczenia Travel Pilot-a FX na dzień 29.10.2018. Ja na forum nie znalazłem działającego linku ze spolszczeniem (może słabo szukałem). Na chomiku wyskakuje komunikat "plik jest niedostępny". Na szczęście na elektrodzie bez problemu znalazłem spakowane spolszczenie w wersji 09.09.31.19 o wielkości 15,3 mb (jak te na chomiku które są niedostępne). Instalacja jak w instrukcji, banalnie prosta i sprawna. U mnie wszystko działa bez problemu.
Uwaga, tak jak koledzy pisali potrzebny jest kod do radia przed uruchomieniem.
Na koniec ciekawostka, zanim znalazłem ten temat na forum dzwoniłem do kilku "panów" oferujących język polski na Allegro lub Olx. Najtaniej w okolicach Łodzi udało mi się znaleźć za 300 zł (jeśli posiadam kod do radia, jeśli nie to plus 100 zł u jednego a drugi bez kodu nie chciał robić wcale).

tedi_k 30-10-2018 07:33

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
Cytat:

Napisał czeczot21 (Post 3048479)
....bez problemu znalazłem spakowane spolszczenie w wersji 09.09.31.19 ...

Dociekał może Kolega kto jest jego twórcą/właścicielem czy założył sobie śmiało, że "na pewno było się wyprodukowało samo i jest zupełnie niczyje"...:027:

leszcz 30-10-2018 07:51

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
Cytat:

Napisał czeczot21 (Post 3048479)
Na szczęście na elektrodzie bez problemu znalazłem spakowane spolszczenie w wersji 09.09.31.19 o wielkości 15,3 mb (jak te na chomiku które są niedostępne). Instalacja jak w instrukcji, banalnie prosta i sprawna. U mnie wszystko działa bez problemu.

super . ale zostało to umieszczone bez zgody autora . Masz zresztą informację podczas uruchamiania kto jest właścicielem softu ;)
Kolego możesz podjechac do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i pogadac o konkurencyjnym sofcie dla tego coś ograł

michmarmik 30-10-2018 08:13

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
A ciekawe skąd twórca spolszczenia zdobył soft do modyfikacji, wykupił go od Forda wraz z jakąś licencją że teraz sprzedaje go po kilka stówek? Czy porostu zmodyfikować go na palę a teraz krzyczy że to jego. A skoro jego to czemu pozwala go umieścić w takim serwisie jak elektroda?

Pokemoniec 30-10-2018 11:09

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
No i pytanie w Polsce zasadnicze - czy odprowadza od każdej sprzedanej/zainstalowanej sztuki podatek :diabel2:

tedi_k 30-10-2018 12:42

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
Cytat:

Napisał michmarmik (Post 3048523)
A ciekawe skąd twórca spolszczenia zdobył soft do modyfikacji, ...

Oryginalny soft i owszem znajduje się w urządzeniu i został przez właściciela radia opłacony. Twórca polonizacji sprzedaje właścicielowi radia jedynie swoje dzieło - polonizację oprogramowania, której Ford nie zrobił. Pieniądze brane są jedynie za modyfikację softu a nie za soft (czyli za tę różnicę pomiędzy softem zmodyfikowanym a oryginalnym).
Jak się nie podoba płacenie z pracę nad polonizacją to można:
a) jeździć na wersji oryginalnej oprogramowania Ford;
b) pisać do Forda (na adres - "berdyczów.com") w sprawie żądania wykonania takiej polonizacji.

Każde inne rozwiązanie - czyli wejście "inna drogą" w posiadanie zmodyfikowanego softu - jest po prostu kradzieżą tej modyfikacji (a nie całego softu).

bukox 30-10-2018 12:56

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
A ta cała polonizacja nie polega przypadkiem na modyfikacji oryginalnego kodu a nie tylko dodaniu jakiejś niezależnej nakładki? O ile wiem to jest rozpowszechniana na zasadzie pełnego softu a nie dodatku.

robal 30-10-2018 13:02

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3048616)
Oryginalny soft i owszem znajduje się w urządzeniu i został przez właściciela radia opłacony.

Kto to jest właściciel radia/softu? Powyższe trąci mi bzdurą.

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3048616)
Twórca polonizacji sprzedaje właścicielowi radia jedynie swoje dzieło - polonizację oprogramowania, której Ford nie zrobił. Pieniądze brane są jedynie za modyfikację softu a nie za soft (czyli za tę różnicę pomiędzy softem zmodyfikowanym a oryginalnym).

Tu nie chodzi o to czy należy płacić bądź nie "właścicielowi modyfikacji".
Bardziej chodzi o to czy "właściciel modyfikacji" ma prawo do modyfikacji oryginalnego softu producenta i co więcej zarabiania na nim.

I kolejne pytanie - ile kosztuje oryginalny soft?

Cytat:

Napisał leszcz (Post 3048515)
Masz zresztą informację podczas uruchamiania kto jest właścicielem softu

A kto jest? :) Nie mów, że twórca modyfikacji, który zmienił kilka linijek oryginalnego kodu bez zgody twórcy oryginalnego oprogramowania.

leszcz 30-10-2018 13:07

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
Cytat:

Napisał robal (Post 3048636)
kilka linijek oryginalnego

spolszczenie to nie tylko kilka linijek . Dużo dużo więcej zabawy .

bukox 30-10-2018 13:08

Odp: Polonizacja menu i lektora TravelPilot NX oraz FX
 
Czy autor polonizacji zmodyfikował oryginalny kod czy tylko dodał swoją nakładkę bez ingerencji w oryginalny kod? Stawiam, że to pierwsze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.