Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ciężko odpala 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137633)

kimek 16-08-2011 09:01

Ciężko odpala 2.0TDCI
 
Witam,
Posiadam Mondeo MK4 2.0 TDCi 2007r.
Od 2-3 tyg ciężko odpalał tzn kręcił chwilę i zapalał.
Teraz kręci długo zapali i zaraz zgaśnie i przy próbie ponownego odpalnia kręci i odpali - silnik pracuje normanie - właśnie zrobiłem trasę ok 1500km i ok.
Byłem u mechanika odpalił kilka razy i od razu stwierdził, że rozrusznik niestety ale byłem na wyjeździe więc nie mogłem postawić samochodu do warsztatu.
Podobno takie same silniki jak w Peugeotach 407 i 3 różne rozruszniki montowali.
Czy macie może jakieś sugestie czy faktycznie rozrusznik, na co ew. mogę się nastawiać?

Dzięki z góry.

Jacek03 09-10-2011 14:07

Odp: Ciężko odpala
 
Witam
U mnie od jakiegoś czasu jest to samo!
Po pierwszej próbie diagnozy mechanik stwierdził lekko uszkodzone 2 pierwsze wtryskiwacze - trochę przelewają.
NIe jestem pewien czy to rzeczywiście to?!
Czy jakiś fachowiec może się wypowiedzieć w tej kwestii!!!

jvc 09-10-2011 15:06

Odp: Ciężko odpala
 
A jakie macie przebiegi ? , bo raczej na forum nikt jeszcze z rozrusznikiem problemów nie miał , a są tacy co mają pod 200 tyś. nawet.

ethernal 09-10-2011 15:33

Odp: Ciężko odpala
 
Cytat:

Napisał Jacek03 (Post 1719218)
Po pierwszej próbie diagnozy mechanik stwierdził lekko uszkodzone 2 pierwsze wtryskiwacze - trochę przelewają.

Normalnie załamka! Mam 2 znajomych posiadających Mk4 z 2.0 TDCi i jak pojadą z mini pierdołom do mechaników (nie z ASO) to od razu wyjeżdżają z tekstem: "Panie, to pewnie wtryski, bo w diesel`ach Forda to normalne" Nie przemawia do nich to że to całkiem inne silniki itp. A jeśli chodzi problemy z odpalaniem to może problem z akumulatorem? Bo on raczej prędzej padnie niż rozrusznik (może szczotki, bendix, jesli jest?)

Kapsel_lg 09-10-2011 18:25

Odp: Ciężko odpala
 
Tak się pseudo mechaniory nauczyli że jak mondeo to wtryski. Omijać takich!

Kimek wydaje mi się że gdyby to był rozrusznik to przyt każdym odpalaniu miałby problem. Na dodatek jak odpali to rozrusznik już idzie spać więc jeżeli gaśnie po chwili to ciężko by to była jego wina (przynajmniej tak sobie myślę). A nie przytyka ci się np. filtr paliwa?

Jacek03 a jak to mechanik diagnozował? I co to oznacza "lekko uszkodzone"?

anastazyy 09-10-2011 18:34

Odp: Ciężko odpala
 
Ja miałem podobny problem w 307 2.0 HDI. Też mowa że wtryski czasem opalał czasem długo kręcił czasem w ogóle nie chciał odpalić. Problemy pojawiały się jak było już poniżej 5stC. Okazał się winny rozrusznik. Więc ja bym tego rozrusznika nie wykluczał.

Kapsel_lg 09-10-2011 18:40

Odp: Ciężko odpala
 
Ale jemu odpala a później gaśnie, a następnie odpala tak jak powinien - przynajmniej tak rozumiem post kolegi Kimka.

kuba70 09-10-2011 22:16

Odp: Ciężko odpala
 
Witam.

Miałem kiedyś podobny przypadek. Po dłuższym kilkugodzinnym postoju zapalał i gasł. Okazało się, że nieszczelny był przewód paliwa przy filtrze i spływało z przewodu paliwo do zbiornika. Zapalał na resztkach paliwa z filtr-pompa, a następnie zapowietrzał pompę i gasł. Wymagał ponownego rozruchu, który następował juz bez problemu.

Pulse 10-10-2011 08:53

Odp: Ciężko odpala
 
Słuchajcie, a co może być przyczyną tego, że kiedy auto odpala bez problemu to przez pierwszą minutę kiedy silnik pracuje jego praca jest nierówna (nieznacznie skaczą obroty, przyspiesza, zwalnia i drży)?
Po minucie wszystko wraca do normy, a dzieje się to tylko podczas porannego odpalania po długim nocnym postoju i im zimniej tym objawy są intensywniejsze.

jvc 10-10-2011 08:55

Odp: Ciężko odpala
 
Ja bym na świece stawiał, to taki typowy objaw. Pewnie jedna jest walnięta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.