Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149962)

Piotruchor 04-02-2012 17:30

Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Pewnego dnia nie mogłem zapalić. No dobra, duży mróz, aku 5-lat... pojechałem i kupiłem nowy. Nowy szybciutko zaczął słabnąć. Pojechałem reklamować. Facet zaczął cierpliwie wszystko sprawdzać. Okazało się że po wyłączeniu wszystkiego, prąd jaki wychodzi z akumulatora to od 1,2 do 2,1A!! LUDZIE, TO AUTO TO JAKIŚ BUBEL! Przecież po 10 godzinach pojemność jaka ubędzie z akumulatora to od 12Ah do 21Ah!! Po jednej-półtorej doby nie będę w stanie uruchomić auta choćby pod maską był akumulator atomowy! Czy ktoś miał taki problem????? Co pobiera taki prąd i po co?

maciaba 04-02-2012 18:16

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
O bosz, kolejny który uważa, że to ford i dlatego tak jest. Akurat prąd występuje wszędzie wokół nas i nieważne czy to ford bmw czy audi.

Proste, weź podłącz miernik na wyłączonym samochodzie, i sprawdzaj, co pobiera prąd. Może radio robi zwarcie? Może jakaś żaróweczka? Alarm? CB? Instalacja dodatkowa, która sam zamontowałeś?

Serv 04-02-2012 19:02

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Proponuje odpinać bezpieczniki , to najprostszy sposób znalezienia źródła pożeracza prądu. Może to być nawet alternator ( uszkodzona dioda i pobiera sobie)

tomczers 04-02-2012 23:00

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
A jaki prąd powinien być pobierany w MK2 przy wyłączonym i zamkniętym samochodzie? U mnie w wersji GHIA, gdzie po zamknięciu aktywuje się tylko alarm, jest pobierane 0.1 do 0.12 A. Czy to jest w normie?

Pytam, ponieważ auto regularnie rozładowywało mi poprzedni akumulator, stojąc kilkanaście dni w garażu i chciałbym uniknąć tego problemu z nową baterią:027:

DDiablo 04-02-2012 23:06

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
norma to jakieś 0.05A czyli 50mA

tomczers 04-02-2012 23:17

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Dzieki za szybką odpowiedz DDiablo. U mnie prąd jest 2.5 razy większy niż w normie :(

Co ja mogę z tym zrobić oprócz wyjazdu do elektryka? Jest jakiś łatwy sposób pomierzenia/inwestygacji powodu, dla którego u mnie pobiera 120mA?

czarli7602 04-02-2012 23:27

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
u mnie po 2 dniach nie jeżdżenia akumulator był rozładowany do zera.podjechałem do elektryka,okazało sie że radio z dvd pobiera cały czas prąd

DDiablo 05-02-2012 09:30

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Wyjmujesz bezpieczniki i sprawdzasz co kradnie prąd :)

KrisW 05-02-2012 13:48

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Jeszcze radzę sprawdzić po ok 30 minutach po zamknięciu auta, wtedy systemy przechodzą w stan uśpienia. Wcześniej wynik jest niemiarodajny.

tomczers 06-02-2012 09:15

Odp: Po wyłączeniu wszystkiego prąd idący z akumulatora to 1,5A!!
 
Sprawdzę jeszcze 30min po zamknięciu auta.

Jeśli pobierany prąd przy zamkniętym samochodzie utrzyma się na poziomie powyżej 100mA i znajdę bezpiecznik, który obniży pobór prądu, to w jaki sposób zamapuję ten bezpiecznik na konrektne urządzenie?
Powinienem wtedy włączyć stacyjkę i sprawdzić, co przestało działać, czy posługiwać się schematem elektrycznym?

Zadaje prawdopodobnie proste pytania dla zaawansowanych użytkowników na forum, jednak odpowiedzi na nie pozwolą się wiele nauczyć osobom z dużą ciekawością elektryki samodowej, takim jak ja :) Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.