Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103147)

MŁODZIAK 18-06-2010 07:29

dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
witam.dlaczego mondeo 2.2 tdci zuzywa tak dużo paliwa?wtryski?turbina?było 7.5 teraz 10l.pozdrawiam.

przemo_1981 18-06-2010 10:09

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
wróżka sądzi, ze powodem będzie...... jeśli nie chcesz takiej odpowiedzi to opisz jak samochód zachowywał się przy spalaniu 7,5 a jak teraz przy 10l, czy coś z nim robiłeś itp, bez takiej wiedzy zostaje tylko gdybanie i wątpię żeby ktoś się wypowiedział w twojej sprawie

MŁODZIAK 18-06-2010 12:15

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
jak palił 7.5 to miał niezłego kopa,teraz jakby go troszkę przymuliło i zaczął palic 10..lałem płyn do czyszczenia wtrysków ale nic nie pomogło.mechanik wymienił dwumase z 2.5 ,wysprzęglik z 2.0 tdci i nabił sprzęgło-podobno.mowił że musiał zdjąc kleme z akumulatora.może od tego coś się popsuło.nic więcej w nim nie robiłem.

Deryll 18-06-2010 14:16

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
Cytat:

Napisał MŁODZIAK (Post 1458782)
jak palił 7.5 to miał niezłego kopa,teraz jakby go troszkę przymuliło i zaczął palic 10..lałem płyn do czyszczenia wtrysków ale nic nie pomogło.mechanik wymienił dwumase z 2.5 ,wysprzęglik z 2.0 tdci i nabił sprzęgło-podobno.mowił że musiał zdjąc kleme z akumulatora.może od tego coś się popsuło.nic więcej w nim nie robiłem.

a po co ta kombinacja???

Emmm 18-06-2010 14:24

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
Ten "mechanik", to chyba dobry kombinator, nie miałeś lepszego? Jakiego preparatu używałeś do czyszczenia wtrysków, czy dymił Ci na czarno i nadal dymi?
Pozdrawiam

MŁODZIAK 18-06-2010 14:26

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
to mechanik tak namieszał.najpierw wymienił wysprzęglik z 2.0tdci bo zapomniał że to 2.2,a sprzęgło nabił(nie wiem co to znaczy),a na końcu dwumasa 2.5 bo podobno do 2.2 idzie od transita(bo mocniejsze).

MŁODZIAK 18-06-2010 14:28

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
mechanik był polecony bo robi w ''dobrej firmie''.

MŁODZIAK 18-06-2010 14:37

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
do wtrysków lałem kleen-flo.ale nie dymił i teraz też nie dymi.

Emmm 18-06-2010 15:00

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
Hmmm, nie wiem co powiedzieć o tym mechaniku, ale czy ktoś, kto jest dobry nie powinien nadal w dobrej firmie pracować, a skoro już nie pracuje, to może nie sprostał wymaganiom??? Nie znam chłopa i oceniać go nie mam zamiaru, ale takie rodzą się pytania.
Co do dodatku kleen-flo, to pierwsze słyszę i firmy też nie znam. Z tych dodatków, których ja używałem, to zdecydowanie polecam markę Valvoline - zdecydowanie lepsza od STP, a pozostałe to raczej można sobie darować. Jeszcze jedno, korzystałem z dodatku, kiedy silnik dymił, a skoro u Ciebie nie było takiego objawu, to nie wiem, czy była potrzeba, chociaż cały zabieg negatywnych skutków przynieść nie powinien.
Wydaje mi się, że powinieneś skorzystać z pomocy DOBREGO pompiarza.
Pozdrawiam

MŁODZIAK 18-06-2010 15:06

Odp: dlaczego mondeo 2.2 tdci zużywa tak dużo paliwa?
 
a co ten pompiarz robi?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.