Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Obracany fotel przód? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38228)

abmer 16-02-2008 21:30

Obracany fotel przód?
 
Szukałem na forum ale nie znalazłem. Czy można kupic przedni fotel pasażera obracany? Czy inna jest konstrukcja
ramy w fotelu nie obracanym a w fotelu obracanym? Mam nieobracany a przydał by sie obracany poniewaz mam trójkę dzieci i taki fotel by był wygodniejszy.
Dajcie znać czy można zamienić fotel stały na obrotowy?

T.M 18-02-2008 13:05

Re: Obracany fotel przód?
 
witam
Jak rozumiem, chcesz jeździć z obróconym fotelem pasażera. Tu są 3 zasadnicze problemy:
1. Nie widać lusterka prawego.
2. Zaczep pasa będziesz miał od strony słupka, ponieważ znajduje się on na boku fotela.
3. Airbag pasażera. W przypadku odpalenia uderza w oparcie (skutki!!!). Nie można też
wyłączyć poduszki pasażera (ja nie mam takiego wył. i sądzę, że inne wersje też nie mają).

Tak więc, obracany fotel można właściwie używać tylko podczas postoju. Wg mnie, fotel obracany ma takie same szyny i rozstaw śrub jak fotel zwykły i można go zamienić.
pozdrawiam
Tomek

bary 18-02-2008 14:05

Re: Obracany fotel przód?
 
Zgadzam się z wypowiedzią T.M w 100 %

skbart 18-02-2008 21:06

Re: Obracany fotel przód?
 
Mam taki i powiem tak, myślę że można zamienić ale trzeba razem z całym modułem (on jest na dole bardzo rozbudowny)

Też mam dzieci i żonę i powiem że to jest bardzo przereklamowany bajer, obrócić to cholerstwo to trzeba się nieźle napocić. Jeszcze śmieszniej jest z fotelem kierowcy :fcp27 podczas jazdy, ciężko tak tyłem do kierunku jazdy.

tomi98 18-02-2008 21:23

Re: Obracany fotel przód?
 
ja też mam trójkę dzieci :fcp14 i korzystam z obracanych foteli tylko na postoju, przecież w czasie jazdy kodeks zabrania ( chyba , że fotel na swój pas bezpieczeństwa).

Odwrócenie fotela jest proste...... trzeba obniżyć siedzisko ( jeżeli jest reguacja ) i przesunąć do tyłu, oparcie fotela pochylić trochę do przodu, zwolnić dzwignię aby mozna było obrócić fotel :fcp4

subratri 18-02-2008 21:34

Re: Obracany fotel przód?
 
tomi98, zapomniałeś dopisać wcisnąć kierownicę i... o ile pamiętam to opuścić, ale pozwoliłem sobie tylko raz na zrujnowanie prawidłowego ustawienia :fcp27 choć fotel pasażera obracam bo ... czasami poprawia ... :fcp27

danielp 18-02-2008 21:43

Re: Obracany fotel przód?
 
Ja uważam, że obracane fotele to fajny bajer mimo, że używam tego rzadko i mam tylko 1 dziecko. Przydaje się podczas dłuższych podróży a właściwie podczas odpoczynku przy nie najlepszej pogodzie. Odwracam wtedy fotel pasażera, środkowy fotel składam do stolika. Żona i dziecko siedzą na bocznych w środkowym rzędzie a ja na prawym odwróconym w pierwszym. Śniadanko w takim stylu jest o niebo lepsze niż podawanie sobie kanapek przez ramię. Gdybym nie miał pewnie bym nie kupował, ale jak już jest to czasami się przydaje. Trochę OT.. ale może się przyda opinia...

tomi98 18-02-2008 22:23

Re: Obracany fotel przód?
 
subratri ... :fcp29 ech z tą pamięcia :fcp5

pawello11 06-08-2009 10:16

Odp: Obracany fotel przód?
 
Pozwolę sobie podczepic sie pod temat, zeby nie robic niepotrzebnie drugiego

Mam problem z obracaniem fotela pasażera, po pociagnięciu dżwigni widze pod fotelem, ze zwalania się jakis zaczep ale nie moge go obrócic, czuć jakby jeszcze cos tam trzymało, czy jest tam jakaś dodatkowa blokada, ewentualnie jakis patent na jego przekręcenie?? fotel kierowcy obraca sie bez problemów
z góry thx za pomoc

pawello11 19-08-2009 06:50

Odp: Obracany fotel przód?
 
wiem ze to obracanie nie jest potrzebne do zycia, ale moze ktos ma jakis pomysł?:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.