Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przewody hamulcowe - ku przestrodze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156776)

SrebnaStrzała 29-04-2012 19:37

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Ja wam powiem że jeśli płacę za usługę to domagam się tego za co płacę! Jak już to niech powie co jest nie tak i przepuści a nie olewa sobie sprawę.

hirotaro 29-04-2012 19:40

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
ja sprawdziłem dzisiaj u siebie i albo już ktoś wymieniał te przewody elastyczne, albo są w tak dobrym stanie, nie ma na nich ani śladu jakiegokolwiek zniszczenia, nie są sparciało nic nie jest popękane...

mch12 30-04-2012 07:26

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
jak juz jesteśmy przy temacie hamulców,
będę rozbierał na części pierwsze ( w długi weekend ) tylne zawieszenie w celu wymiany wszystkich tulei gumowych i własnie się zastanawiam czy przewód hamulcowy przechodzi przez wahacz podłużny czy "bezkolizyjnie" bo nie chciałbym rozszczelnić układu, a sam nie pamiętam

tlopuc 01-05-2012 21:25

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Bezkolizyjnie, możesz wszystko wymienić. Przez wahacz przechodzi linka ręcznego.

yarek 01-05-2012 22:20

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Ja też miałem taką przypadłość. Na przeglądzie diagnosta wykrył pęknięte przewody hamulcowe. Podbił mi przegląd, i ja dla własnego bezpieczeństwa wymieniłem je obydwa.

mch12 02-05-2012 08:35

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Dzieki tlopuc

Ale po Waszych wpisach zdeceowalem kupic nowe przewody gumowe i miec spokoj
W wumie jednarobota i jeden browar czasu wiecej

serek1013 02-05-2012 18:15

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Witam, jestem nowy forum, a poza tym od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Mondeo Mk3 2002r...zainteresował mnie temat bo przed kupnem samochodu ( samochód z Niemiec, pierwszy właściciel, 186.oookm - na książkach serw. z Forda) byłem na przeglądzie technicznym, aby sprawdzić wszystko przed kupnem. Sam zwróciłem na to uwagę i było ok...a byłem pod samochodem, ale pracownik stacji nie zwracał uwagi na przewody, a była to stacja diagnostyczna Mercedesa! Zgadzam się z przedmówcami co do przeglądów technicznych w Niemczech...tam musi być wszystko na tip top. Zresztą stan samochodu jaki nabyłem mówi sam za siebie;) Podsumowując bardzo dobry temat na forum, bo jak stacja nie zadba to musimy sami! :)

G0 Mułek 02-05-2012 22:01

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Ja niestety nie ufam diagnostom, bo wiem sam jak wyglądają niektóre przeglądy, więc u mnie sprawa wygląda inaczej: przegląd wraz z mechanikiem po zimie i przed zimą. Sprawdzane zawieszenie, hamulce i układ kierowniczy. Jeżeli chodzi o opony to mam ****** na ich punkcie więc zawsze są nowe na czas (nigdy nie zdążyłem zjeździć opon przed pozbyciem się auta :D). Tak więc jak stać kogoś na zakup auta (o mondeo nie wspomnę bo nie kupisz go za 3tyś zł) to stać też powinno na jego eksploatację oraz naprawy. A przegląd u porządnego mechanika nie jest wielkim kosztem a okaże się bezcenny jeżeli chodzi o czyjeś życie. Sam wymieniałem przewody hamulcowe właśnie po takim przeglądzie przed zimą nie bacząc na to kiedy jest przegląd wg. dowodu rejestracyjnego. Auto ma 9 lat i 240000 tyś i przewody warto było wymienić mimo iż nie były popękane pod pancerzem. I jak się chce to w Polsce też się dba o autka.

benek 09-06-2012 15:26

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Panowie a ktoś wymieniał przewody metalowe, bo mój mondeusz właśnie oblał przegląd za skorodowane przewody i się zastanawiam czy ford przewiduję wymianę tego czy tylko dorobienie z miedzi wchodzi w grę? Pozdrawiam.

mondeo70235 09-06-2012 18:19

Odp: Przewody hamulcowe - ku przestrodze
 
Witam koledzy moje też są do wymiany lada dzień zabiorę się do tego przebieg 231tys


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.