Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] NAVI blaupunkt FX (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109100)

spulit 05-09-2010 21:55

NAVI blaupunkt FX
 
Witajcie sprowadziłem mondeo MK4 kombi 1,8 tdci z Belgi z nawigacją 5 cali brakuje mi płyty i karty SD żeby ją uruchomić (instrukcję ściągłem z strony forda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) Czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę dostać potrzebne elementy do uruchomienia navi?

jvc 05-09-2010 22:10

Odp: NAVI blaupunkt FX
 
Popraw temat na bardziej konkretny , bo trafi do zsypu , poza tym poszukaj w szukajce bo już chyba o tym było :)

maciek8791 21-09-2010 11:45

Odp: NAVI blaupunkt FX
 
Musisz kupić kartę SD - tylko i wyłącznie kartę SD, najnowsze mapy wychodzą tylko na SD. Koszt mapy to ok. 250-350 zł (na allegro też już są). Są to mapy z 2010 r.

Kupiłem taką mapę w niemczech i jeżdzę właśniej na travelpilot fx z najnowszą mapą od kilku miesięcy. Byłem też w monachium tym autem z tą navi. Ogólnie dla niezdecydowanych - polecam, bo moje obserwacje są nastepujące, w porównaniu do AM którą miałem wcześniej :

+ pokrycie nie jest tak duże jak automapa. Nie ma utwardzonych duktów leśnych itd - nie ma co porównywać, ale, jeśli nie jeździcie po lasach - macie prawie 100% pokrycia wszystkich dróg. Jeżdże bardzo dużo i naprawdę pokrycie nie ustępuje AM, poza właśnie lasami. Numery domów też działają nawet w malutkich miasteczkach. Jest naprawdę OK i wystarczy w 100%!!!
- widok - jest niestety gorszy niż w AM, nie ma 3d i sama obsługa nie jest przez dotykowy panel - co ogranicza funkcjonalność mapy - w AM można sobie paluchem przesuwać mapę i ją analizować, co jest bardzo przydatne. W navi forda już nie ma takiej opcji. Nie można nawet podejrzeć, czy trasa z navi jest faktycznie najlepsza, tak jak można to w 5 s zrobić w automapie.
+ największy plus to oczywiście brak zewnętrznej navi, wszystko zintegrowane w aucie, koniec z zasłanianiem szyby i chowaniem navi, żeby nie ukradli, z zapalniczką itp. To jest moim zdaniem największy plus tej navi, w połaczeniu z mapą na 2010 naprawdę daje radę.
+TMC - u nas to nie działa, ale w niemczech - bajka, na żywo pokazuje gdzie są korki.
-Karta jest zabezpieczona przed kopiowaniem i to dobrze, a szkoda, bo by się zrobiło backup większej karty i wgrało mp3, a tak nie ma możliwości odsłuchu mp3 z tej karty.

Ogólnie z najnowszą mapą- jak najbardziej polecam.


Cytat:

Napisał spulit (Post 1502776)
Witajcie sprowadziłem mondeo MK4 kombi 1,8 tdci z Belgi z nawigacją 5 cali brakuje mi płyty i karty SD żeby ją uruchomić (instrukcję ściągłem z strony forda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) Czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę dostać potrzebne elementy do uruchomienia navi?


glucosum 06-02-2011 10:07

Odp: NAVI blaupunkt FX
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.