Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regularnie rozładowujący się akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112387)

mondek 16-10-2010 19:37

Regularnie rozładowujący się akumulator
 
Witam,
średnio raz na miesiąc mój Mondek potrafi mnie nie miło zaskoczyć. Dokładniej mówiąc przynajmniej raz w miesiącu daje o sobie znać rozładowany akumulator. Co więcej auto jest eksploatowane codziennie i nie stoi na parkingu dłużej niż 12-15 h.
Wystarczy go odpalić na kablach i zrobić nim niedużą rundkę żeby powrócił do normalnego działania. Ostatnio zrobiłem nim trasę 800 km i 3-4 dni później padł aku... Teraz pytanie co sprawdzać... Pojemność akumulatora? Ładowanie? Czy mamy tu jakiś problem z nierozłączającym się przekaźnikiem, modułem?
Dziwi mnie to że dzieje się to w podobnych odstępach czasowych od 4-5 miesięcy
pozdrawiam

Alecki 16-10-2010 20:24

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
Masz grzane / wentylowane fotele?

Pozdrawiajka,
Alek

mondek 16-10-2010 22:27

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
niestety nie... Czytałem na temat przetartego przewodu, ale uznałem ze mnie to nie dotyczy. Posiadam tylko płynną elektryczną regulacje....

grafmarr 18-10-2010 08:56

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
Taka sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić tzw. jałowy pobór prądu przez instalację elektryczną samochodu (przy normalnym zamknięciu samochodu z uzbrojonym alarmem). W drugiej kolejności stan akumulatora (możliwe, że jest uszkodzony). W trzeciej sprawność systemu ładowania akumulatora w samochodzie.
U mnie, pomimo bogato wyposażonej elektrycznie wersji, 3-letni akumulator nie sprawia żadnych problemów. Nawet po 3-tygodniowej przerwie urlopowej auto uruchomiłem bez problemu.

Piksel 23-10-2010 15:50

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
Może zostawiasz kluczyk w stacyjce na dłuższy okres np. na noc, kiedy autko stoi w garażu??

spth 23-10-2010 16:58

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
Witam !
Najczęsciej spotykanym urządzeniem, które rozładowuje akumulator jest alarm i radio. Weź miernik, odłącz plusa, ustaw na ampery i podłącz miedzy klemę i słupek akumulatora. Dobrze będzie gdy ciągnie max. do 100 mA. Wystarczy pobór 0,5 A i na drugi dzień akumulator zgon.
pozdro

Piotrbmw 23-10-2010 21:34

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
ja obstawiam centralny zamek:)potrafi sie zaciac jeden silownik i po bateri.Pozdrawiam:)

mondek 23-10-2010 21:53

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
Piksel nigdy nie zostawiam kluczy w aucie;) Jest on zawsze zamykany na noc.
spth radio wykluczam, ze względu na to że takie same objawy miałem przy fabrycznym, a teraz przy nawigacji, aczkolwiek pobór prądu zmierzę.
Piotrbmw ciekawa teoria... Tylko ciężka do sprawdzenia. Też stawiam na to że musi się zacinać jakiś siłownik bądź coś się nie rozłącza, w końcu dzieje się to raz na jakiś czas i to po krótkim postoju.... Niby po godzinie mondeo powinno samo odciąć zasilanie...

Piotrbmw 24-10-2010 10:24

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
Cytat:

Piotrbmw ciekawa teoria... Tylko ciężka do sprawdzenia. Też stawiam na to że musi się zacinać jakiś siłownik bądź coś się nie rozłącza, w końcu dzieje się to raz na jakiś czas i to po krótkim postoju.... Niby po godzinie mondeo powinno samo odciąć zasilanie...
musiaLbys nie zamykac auta przez jakis czas zeby sie przekonac czy to to:)

mondek 24-10-2010 11:09

Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator
 
a czy taki błąd wyjdzie po podłączeniu pod kompa? Bo wiesz, czasami auto muszę zamknąć- szczególnie jak gdzieś wyjeżdzam i nie mam dostępu do garażu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.