Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110988)

jacekr_2 29-09-2010 19:29

jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
witam
jeśli to nie ten dział to przepraszam, ale sądzę że tu dostanę najszybciej odpowiedź:
po 3 latach użytkowania Mondeo MK3 wiem że należny w nich bardzo uważać na pompowtryskiwacze gdyż sprawiają sporo problemów, a jak jest w Galaxy MK2 (1,9 TDI 116 KM) z nimi? nie znalazłem na temat ich awaryjności nic a więc wolę się dopytać.
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

mczubek 29-09-2010 19:39

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał jacekr_2 (Post 1514935)
witam
jeśli to nie ten dział to przepraszam, ale sądzę że tu dostanę najszybciej odpowiedź:
po 3 latach użytkowania Mondeo MK3 wiem że należny w nich bardzo uważać na pompowtryskiwacze gdyż sprawiają sporo problemów, a jak jest w Galaxy MK2 (1,9 TDI 116 KM) z nimi? nie znalazłem na temat ich awaryjności nic a więc wolę się dopytać.
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

jezdze na pompo. ponad 3 lata i jest ok.poprzedni wlasciciel tez nie mial problemów,trzeba tylko dobry olej lać.

adri 29-09-2010 19:49

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
Z tego co słyszałem to trzeba uważać co się leje do baku,tzn.nie lać paliwa niewiadomego pochodzenia,wymieniać filtr paliwa systematycznie tankować na znanych stacjach i będzie O.K.

Jarek G. 29-09-2010 20:16

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
195 tkm i nawet nie wiem gdzie jest silnik.
Pozdro. :619:

ED1970 29-09-2010 21:06

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
224000 km i ok

le-mar 29-09-2010 21:22

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
I w szczególności paliwka typu verwa ultimate v-power dynamic itp ...... oraz
pamietac o oleju dla pompowtrysków i zapominamy co to układ wtryskowy w TDI ...

piotrmarczak 29-09-2010 21:34

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał adri (Post 1514950)
Z tego co słyszałem to trzeba uważać co się leje do baku,tzn.nie lać paliwa niewiadomego pochodzenia,wymieniać filtr paliwa systematycznie tankować na znanych stacjach i będzie O.K.

powiedz to laweciaza ktorzy na czerwonej i lotosie semisytetiku 10w40 maja po 0,5mln km to cie smiechem zabija naprawde zadko to pada juz szybciej uszczelka pod glowica lub turbina zapieka przeguby wewnetrzne dostaja luz ja innych problemow w galaxy niewidze

RafałB 30-09-2010 08:49

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
Ja mam 193 kkm.Z czego zrobiłem sam 51 kkm.Jeżdze na Shell HELIX ULTRA DIESEL 5W40.Pod maske nie zaglądam,a z tłumika 0 dymu.Pozdro

jacekr_2 30-09-2010 12:04

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
dziękuje bardzo za informację - czyli jednym słowem nie ma się co obawiać jak się będzie dbało o samochód.
a inne pytanko - jak jest z bioestrem?? można go lać do tego samochodu czy raczej unikać??
pozdr

RafałB 30-09-2010 14:32

Odp: jak z awaryjnością pompowtryskiwaczy
 
Nie kombinuj ;) Lej "zwykły" ON,aby na dobrych stacjach.Ja wcześniej lałem gó..o z Auchana to była lipa,odkąd BP i Shell chodzi jak złoto i nie kupuje tych droższych,bo poza ceną nie widać różnicy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.