Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Mrugające światła i podświetlenie zegarów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90431)

pokakulka 01-02-2010 06:57

Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
Witam. Jestem tu nowy i skorzystałem już kilkakrotnie z dobrodziejstw tego forum :-) Ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. A mianowicie : po włączeniu świateł na uruchomionym silniku delikatnie mrugają/migają. Ten sam efekt jest widoczny na wyświetlaczu radia oraz liczniku przebiegu. Myślałem, że może to efekt wibracji karoseri (diesel) ale jednak nie. Te migania są z bardzo dużą częstotliwością (właśnie tak jakby drżenie) i w świetle dziennym niezauważalne, jednak w ciemnym garażu widać dobrze, że miga. Obstawiam alternator lub coś z jego otoczenia. Patrzyłem na jego pracę ale nic dziwnego nie zauważyłem - żadnych luzów, pasek chodzi równo. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

gelix 01-02-2010 09:56

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
U mnie jest to samo, ale tylko wtedy gdy działa dogrzewacz, takie lekkie przygasanie jakby coś nie kontaktowało.

Chyba nie ma czym się przejmować.

pokakulka 01-02-2010 12:39

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
Może i tak...w zasadzie teraz to dogrzewacz chodzi non stop :-) Ale może jeszcze ktoś się wypowie bo normalne to raczej nie jest.

jblack 01-02-2010 12:45

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
witam tez tak mam jak chodzi dogrzewacz tez rownomiernia przagasa takie pulsowanie w innych galaxy jak stalem na swiatlach tez tak pulsowaly

pokakulka 01-02-2010 13:15

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
No właśnie - może to impulsy od pomki tej co zasila dogrzewacz. W sumie to zawsze jakieś obciążenie.

nomi9 01-02-2010 18:25

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
A u mnie po włączeniu wycieraczek też się tak dzieje,natomiast wyświetlacz radia miga przez cały czas .Innych negatywnych objawów brak

kieras 01-02-2010 19:48

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
A moze warto by bylo sprawdzic ladowanie i akumulator :diabel2:

pokakulka 01-02-2010 20:07

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
Hmmm....widzę, że problem nie dotyczy tylko mnie :-) Coś w takim razie jest na rzeczy. Może się jeszcze okazać, że problem występuje w większości naszych aut tylko nikt wcześniej nie zwrócił na to uwagi. Nie jest to co prawda jakaś wielka usterka...ale dla osoby dbającej o autko denerwująca:lol:

ewdar 01-02-2010 20:10

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
Witam koledzy z tego co piszecie nt. pulsowania kontrolek, świateł itp. to jest na 99% że kończą się szczotki ew. pierście nie ślizgowe w alternatorze lub pada reg. napięcia.
Zapewne chodzi o "elektrownię" naszych aut.

nomi9 03-02-2010 17:01

Odp: Mrugające światła i podświetlenie zegarów
 
Witam odpowiedź dla ewdar i pozostałych w moim poprzednim galu rocznik 1996 19 TDI alternator pracował na dwóch szczotkach ,były wybite tuleje itp ,itd aświatełka ani kontrolki nie mrugały z całym szacunkiem ale problem tkwi chyba gdzie indziej. Nie jestyem elektromechnikiem ale jestem dobrym obserwatorem ,może odezwie się nasz autorytet Stefano pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.