Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273044)

19Tomek86 27-11-2017 10:27

1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Witajcie,
dzisiaj po uruchomieniu silnika auto zaczęło się dławić i zapaliła się kontrolka systemu kontroli silnika. Całą drogę do pracy (ok 5km ) czuć było szarpanie. Przy auto miało duży problem z przyspieszeniem i zwiększaniem obrotów.
Od czego wg. Was powinienem zacząć sprawdzać samochód?
Dodam tylko że dzisiaj rano była u mnie niska temperatura i jestem przed zmianą wszystkich płynów i oleju silnikowego.

Hooch180 27-11-2017 10:37

Odp: focus 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Zacznij od spisania kodów błędów.

ptaku_1 27-11-2017 14:25

Odp: focus 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
hmmm przewody, cewki, świece

skylla1 27-11-2017 15:37

Odp: 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Najpewniej cewka do wymiany.

19Tomek86 29-11-2017 09:37

Odp: 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Po podłączeniu samochodu do komputera (sterownik E8 ) wyskoczyły mi kody usterek (potwierdzone i zachowane kody Mode 03) P0304 (załpon cylindra 4-wypadanie zapłonów) i (kody bieżące w poprzednim i obecnym cyklu jazdy Mode 07) P0301 (zapłon cylindra 1-wypadanie zapłonów). Auto po rozgrzaniu silnika i zwiększeniu obrotów zaczyna szarpać. Przed ewentualną wymianą przewodów wysokiego napięcia/świec chciałem się dowiedzieć czy mieliście coś takiego i co u Was było powodem tych błędów?

dell47 29-11-2017 10:26

Odp: 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Błędów nie miałem ale jak szarpało i silnik chodził nierówno, były drgania, to wymieniłem świece, przewody i cewkę i po sprawie. Jeżeli dawno nie wymieniałeś to może już czas. Teraz po 3 latach znów zaczęło się lekkie poszarpywanie i po wymianie świec po problemie ale jeszcze zastanawiam się nad przewodami bo lekkie drgania na zimnym silniku czasami czuć...

Krzysiek128 29-11-2017 11:15

Odp: 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Ja miałem podobnie, podjechałem do mechanika i z tego co pamiętam też była mowa o wypadaniu zapłonu na cylindrze.
Wcześniej sam wymieniałem świece i chwile było ok i znów to samo.

Niestety (jak już gdzieś tu pisałem) jak wymieniasz świece to lepiej odrazu cewkę i kable (jeśli tego dawno nie robiłeś, a u mnie od zakupu nie było to robione). Po wymianie samych świec cewka padała po około 2 tygodniach.
Po wymianie jak ręką odjął.
Raz tylko później zdarzyło mi się że zaczął silnik wariować i kontrolka się zaświeciła, okazało się ze kabel od świecy się wypiął i wystarczyło go dopchnąć (zaraz po wymianie, może przez to że wchodzą na wcisk i powietrze nie zdążyło wyjść)

Dodam że nie warto oszczędzać i tylko oryginały.

Ale to akurat mój przypadek, nie twierdzę że masz to samo.

Jeszcze zalałem później płyn do czyszczenia wtrysków do benzyny i przyznam że spalanie się zmniejszyło i lekkie poszarpywanie całkiem ustało (po około 100km). (ale to każdy robi na swoją odpowiedzialność)

dorsiu 29-11-2017 21:59

Odp: 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Cytat:

Napisał 19Tomek86 (Post 2894374)
Przed ewentualną wymianą przewodów wysokiego napięcia/świec chciałem się dowiedzieć czy mieliście coś takiego i co u Was było powodem tych błędów?

U mnie przeciekające dysze spryskiwaczy, czyli zbierająca się woda w dołkach świec. Przypadłość prawie wszystkich benzyn 1.6 w MK2 przedliftem. Sprawdź, czy przypadkiem nie ma wody na świecach.

Autopros 29-11-2017 22:19

Odp: 1,6 101KM benz. silnik dławi się, pali się kontrolka syst.kontr.silnika
 
Wszystkie powyższe propozycje rozwiązania problemu bardzo trafne. Dodam jeszcze kostkę zasilającą cewkę. Ford pożałował kabli i niestety są nieco napięte. Potrafią się przez to rozleźć przy pinach kostki, czego nie widać z zewnątrz. Jeśli ruszysz kablami przy tej kostce i samochód zgaśnie lub zacznie pracować równo, to masz przyczynę. Uważaj na jazdę w takim stanie, bo niespalone paliwo z cylindra na którym wypadają zapłony trafia do katalizatora i podpalone temperaturą spalin z innych cylindrów zwyczajnie się w nim spala. Prowadzi to do uszkodzenia katalizatora i wyrzucenia błędu P0420 - sprawność katalizatora poniżej minimum.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.