Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Skrzypienie deski rozdzielczej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111830)

mondi80 10-10-2010 19:24

Skrzypienie deski rozdzielczej
 
Witam Panowie w moim mondku pojawiło się od niedawna takie trzeszczenie deski rozdzielczej przy szybie czołowej od strony kierowcy nie wiem wydaje mi się na styku plastiku deski ze słupkiem niby to nie mankament a denerwuje mnie to skrzypienie czy komuś się coś takiego pojawiło jak to ewentualnie podokręcać

cosmo80 10-10-2010 19:37

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
A jesteś pewien że to skrzypi deska na 100% :?: Wielu kolegów na forum miało też takie przypuszczenia a okazywało sie że to "kły" maski - te przy podnośnikach. Trzeba to zakleić taśmą lub czymś innym okleić.

pete2 11-10-2010 19:47

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
witam, mi też drży deska rozdzielcza przy przyspieszaniu przy ok. 1400-1600 obr. Tylko przy przyspieszaniu, gdy przestanę przyspieszać i trzymam na ok. 1500 obr. już nie drży. czy to mogą być te kły na masce?

mondi80 20-11-2010 07:19

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
powrócę do wątku. Wie może ktoś czy można deskę rozdzielczą jakoś dokręcić mam takie delikatne skrzypienie od strony kierowcy jak jadę po nierównościach nie wiem czy już na skutek eksploatacji zaczyna się odzywać czy było coś grzebane bo szybę mam zmienianą

mondi80 21-11-2010 17:58

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
Skrzypienie było spowodowane wspomnianymi kłami taśma izolacyjna rozwiązała problem

mondi80 27-04-2011 06:17

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
Witam problem skrzypienia deski powrócił i nie sa to juz kły ani podszybie. trzeszczenie wydobywa sie na nierównosciach z deski po lewej stronie na łączeniu słupek przednia szyba i tam jest takie zgróbienie przed szybą jakby listwa ale połączona w jedna całość z deską i to skrzypi ma ktoś jakieś doświadczenie jak wyeliminowac to trzeszczenie.

Gajek1 04-01-2015 15:48

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
Witam, odgrzeję trochę kotleta.

Mam taki sam problem jaki miał kolega pete2. Coś mi drży przy wyższych obrotach tzn. 1600-1700. Poniżej i powyżej tych obrotów jest cisza. Dźwięk jest w okolicach prawego słupka. Ktoś wie co to może być??

No i o co chodzi dokładnie z tymi kłami przy masce??

Piotjak 13-04-2015 10:50

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
Też mam problem ze skrzypieniem tapicerki po prawej stronie w okolicach dolnej krawędzi szyby. Problem był delikatnie słyszalny jeszcze przed wymianą szyby ale myślałem, że to wina pęknięcia które było w tamtej okolicy. Teraz po wymianie trzeszczy na każdej drodze oprócz idealnie równej. Hałas pochodzi z okolic dołu słupka lub dolnej prawej krawędzi szyby ale nie mogę zlokalizować dokładnego miejsca. Na postoju ruszając tapicerką w tych okolicach nic nie slychac.
Ktoś wie jak to uciszyć?

pablolinda 25-12-2015 13:00

Odp: Skrzypienie deski rozdzielczej
 
Panowie czy ktoś poradził sobie z tym trzeszczeniem dopadło ono i mnie i drażni szczególnie w mieście na krótkich dystansach kiedy to nie włączam radia. Najpierw było tylko w prawym rogu deski a teraz zaczęło i w lewym rogu podszybia i nie wiem co z tym zrobić i jak się tego pozbyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.