Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Światła do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107581)

Henio80 15-08-2010 20:31

Światła do jazdy dziennej
 
Witam. Mam zamiar kupić takie światła [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Może wiecie które są lepsze ,może ktoś z was je montował w FF1 (jakieś pomysły gdzie je zamontować z przodu?) Pozdro

kur2 16-08-2010 14:41

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Czesc. W moim przypadku problem świateł dziennych rozwiązał się sam. Mianowicie zakupiłem nowe lampy właśnie takie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak to w foce 99 migacze w zderzakach, szukałem lampy bez migaczy ale nie znalazłem nic. W miejsce migacza zabuduję 2 żarówki zwykłe lub ledowe i już będą światła dzienne. Byłem je ustawić na stacji kontroli pojazdów i zapytałem o to- jak najbardziej może być. Tylko by było zgodne z prawem musi spełniać wymagania zamieszczone tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Polecam również zakup tego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

A co do montażu to widziałem foke z takimi światłami, były zabudowane w zderzaku gdzieś w okolicach migaczy fok przed liftem, nawet fajnie to wyglądało.

Dinar 16-08-2010 15:20

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Henio80 (Post 1491418)
gdzie je zamontować z przodu?

W atrapie dolnej koło halogenów nie trzyma wymiarów przepisowych,nad halogenami by pasowoało ale jak to zrobić.Za taką kasę 369zł to można cały karton żarówek kupić i n ic nie kombinować,ale to twoja sprawa.

kur2 16-08-2010 16:43

Odp: Światła do jazdy dziennej
 
Nie doczytałem na aukcji tej za 369 jest moduł w zestawie :) choć tyle bym nie dał

robben18 26-05-2012 19:01

Podłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam..

Wiem, wiem.. temat wałkowany wielokrotnie, ale konkretnej odpowiedzi na pytanie dotyczące podłączenia świateł dziennych w Focusie I nie znalazłem..

Otóż kupiłem sobie takie właśnie światła i mam problem z podłączeniem.. Mam juz swiatła zamontowane w kratkę itd. Pozostało podpięcie się pod źródło prądu. No i mam 3 kable.. Czarny - minus do akumulatora. Z tym nie ma akurat problemu.. Natomiast mam problem z pozostałymi dwoma.. Jeden ma być do świateł postojowych. Ale gdzie? Czy mam ten kabel wciskać gdzieś do oprawki żarówki??
Nie posiadam za bardzo jakichś specjalistycznych narzędzi, żeby np. wpiąć się w kabel, a kroić i lutować się chyba nie za bardzo opłaca..

Trzeci kabelek ma iść na "+ po zapłonie". Czytałem że może być silniczek wycieraczek lub wentylator chłodnicy.. Ale takie samo pytanie jak wyżej.. W którym dokładnie miejscu mam się wpiąć?

Wybaczcie mi proszę, ale nie miałem nigdy zbyt wiele do czynienia z elektryką w samochodzie.. Z drugiej strony nie chciałbym z tym latać po fachowcach, bo to chyba dla nich będzie to zbyt śmieszne :)

Rzućcie Panowie pare konkretnych porad dla laika ;)

dzieki z góry

Maciej78 26-05-2012 19:45

Odp: Podłączenie świateł do jazdy dziennej
 
A więc "+ i -" podłączyłem bezpośrednio pod akumulator. Trzeci kabel do świateł postojowych, wyciągnąłem kostkę z reflektora i znalazłem zasilanie od postjówek, następnie wlutowałem się w ten przewód i zaizolowałem taśmą.

robben18 26-05-2012 19:53

Re: Podłączenie świateł do jazdy dziennej
 
+ też pod akumulator?? na schemacie mam, że powinien iść pod cos co wlącza sie razem z zapłonem.. To nie ma znaczenia?

Dodam, że światła, które kupiłem mają wbudowany "Automat", czyli powinny same wyłączać się wówczas, gdy włączone zostaną światła postojowe/mijania.

Maciej78 26-05-2012 20:05

Odp: Podłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Też mam automat i "+ i -" mam podłączone pod aku tak miałem na schemacie. Po włączeniu postojówek, światła do jazdy dziennej się wyłączają.

robben18 26-05-2012 20:06

Re: Podłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Hmmm.. No ok sprobuje.

A co do tego plusa przy postojowych to nie pamietasz może jaki kolor miał ten kabel? :)

Maciej78 26-05-2012 20:14

Odp: Podłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Ja u siebie mam pomarańczowy z niebieskim paskiem (kabelek). A tu masz linka może pomoże ci z plusem, [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], na tej stronie jest pokazane pod który można podpiąć się bezpiecznik aby mieć "+" i za dużo nie kombinować, może ci ten link pomoże.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.