Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Klimatyzacja - łatać, czy nie łatać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226014)

gumik 08-06-2015 14:54

Klimatyzacja - łatać, czy nie łatać?
 
cześć,

Mam problem z klimatyzacją, przewody dziurawe jak ser szwajcarski - przynajmniej tak twierdzi mój mechanik.
Czy waszym zdaniem lepiej jest łatać przewody, czy wymienić całość?

A jeśli już robić, to czy macie kogoś do polecenia w Warszawie lub jej okolicach (Wawer i kierunek Lublin), kto sensownie może naprawić taką instalację?

Pozdrawiam
JJ

bartixr 08-06-2015 20:55

Odp: Klimatyzacja - łaatać, czy nie łataać?
 
wymienić całe.. i powiem więcej, wymienic na węże gumowe ciśnieniowe. mam u siebie i koniec problemów na zawsze.. zwłaszcza do tylnego parownika, gdzie rurki ida pod autem.

DDiablo 08-06-2015 21:15

Odp: Klimatyzacja - łaatać, czy nie łataać?
 
Z ciekawości możesz zrobić zdjęcie jak wyglądają? Wszędzie masz gumowe na podłużnicy również? Jaki koszt?

Slawek-23 08-06-2015 22:33

Odp: Klimatyzacja - łaatać, czy nie łataać?
 
Popieram.Wymienic na gumowe i problem znika.W Szczecinie to koszt ok 600 zł Warto

Paintbox_team 08-06-2015 23:29

Odp: Klimatyzacja - łaatać, czy nie łataać?
 
Cytat:

Napisał bartixr (Post 2413165)
wymienić całe.. i powiem więcej, wymienic na węże gumowe ciśnieniowe. mam u siebie i koniec problemów na zawsze.. zwłaszcza do tylnego parownika, gdzie rurki ida pod autem.

tyle że w gumowe wchodzi więcej czynnika ..... i szczelność daje do myślenia na połączeniach ..... dwa tyg temu wymieniłem 2 przewody ..... ten zagięty w tz U i potem łączy się z tym w podłużnicy .... oba to koszt 430 pln bo tak naprawdę tylko te dwa galaxy mk2 klękają ..... dotychczas dwa razy spawałem ale uciecha z zimnego powiewu była na dwa sezony .... rozszczelniały się obok spawu ..... jak masz trochę zaskórniaków to wymień co trzeba i spokojna bańka na kolejne kilka dobrych lat ..... ceny przewodów w ostatnim czasie naprawdę spadły więc sam przelicz sobie ..... spawanie na chwilkę czy wymiana na nowe

bartixr 09-06-2015 12:38

Odp: Klimatyzacja - łaatać, czy nie łataać?
 
Cytat:

Napisał DDiablo (Post 2413179)
Z ciekawości możesz zrobić zdjęcie jak wyglądają? Wszędzie masz gumowe na podłużnicy również? Jaki koszt?

80% mam gumowe. powrót z chłodnicy na kompresor napewno gumowy a sprężony czynnik na pierwszy zawór rozprężny nie pamiętam, potem za trojnikami wszystko guma.

ps. przemyjcie chłodnice preparatami do chłodnic, z zewnątrz. Mi w krokach p 115 stopni łapał, musiałem wyłączać klimę (chłodnica klimatyzacji oddaje ciepło, ktore idzie na chłodnice płynu chłodzenia silnika, a u mnie z przodu jeszcze jest chłodnica skrzyni biegów, która jest piekielnie gorąca.)
.. po myciu znacznie lepiej ,ale jeszcze będę mył chłodnice.

devaluator 09-06-2015 14:59

Odp: Klimatyzacja - łatać, czy nie łatać?
 
Miałem ten problem, do tylnego parownika sito było. Skończyło się na rurkach miedzianych łączonych z kawałkami starych (przy parowniku i przy rozgałęźniku za silnikiem). Połączenia wężami ciśnieniowymi po 2 opaski skręcane na końcówkę tj. 2 na alu i 2 na miedź. Działa już 3 lata.

Paintbox_team 09-06-2015 22:37

Odp: Klimatyzacja - łatać, czy nie łatać?
 
Cytat:

Napisał devaluator (Post 2413403)
Połączenia wężami ciśnieniowymi po 2 opaski skręcane na końcówkę tj. 2 na alu i 2 na miedź. Działa już 3 lata.

Dobrze, że nie na tytyrytki ..... ha ha , tym samym więcej czynnika w układzie to wydajność mniejsza ..... to tak na logikę .....

bartixr 10-06-2015 08:05

Odp: Klimatyzacja - łatać, czy nie łatać?
 
jaja sobie robisz... a zobaczymy, co powiesz, jak ci zgniją alu-rurki :)

u mnie węże gumowe maja zbliżona średnicę do oryginalnej rurki, czynnika doładowane tyle co fabryka kazała i pięknie chłodzi.
Połączenia mam na łączniki gwintowane i uszczelnione na miedziane podkładki. wiec trochę inne rozwiązania i wg. mnie solidniejsze niż opaski.

Adaśko9874 10-06-2015 18:08

Odp: Klimatyzacja - łatać, czy nie łatać?
 
Witam,rok temu miałem ten sam problem,rurka nad skraplaczem padła,mechanik chciał przerobić na gumę,problem w tym że nie wszędzie mieści się grubszy przewód.Znalazł oryginał tańszy niż przeróbka-nie raz warto poszukać ale na pewno guma hula dłużej.Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.