Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] gwizdzacy dzwiek rozrzadu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174474)

tomlim 25-01-2013 20:42

gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
witam
jestem aktualnie tuz po wymianie rozrzadu (pasek+rolka) i mam problem.
po przejechaniu ok 70 km uslyszalem jakis dziwny dzwiek dochodzacy spod maski szczegolnie po puszczeniu pedalu gazu.
wyglada to tak, ze ok 1000 obr zaczyna byc slychac jakby gwizd spod oslony rozrzadu. dzwiek ten narasta tak do ok 1600 obr nast potem chyba zanika bo juz silnik warczy zbyt glosno. ponizej 1000 tez raczej nie slychac.
i tu pytanie - czy moze byc jakis konkretny powod takiego dzwieku? za mocno naciagniety pasek albo cos takiego? moze nowa rolka sie sypie? po prostu nie mam pojecia a nie chcialbym ryzykowac.

wojtekjanus 25-01-2013 22:19

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
Sam pasek jest cichy. Jeżeli już - to rolka hałasuje.
Trzeba by zdjąć osłonę rozrządu, wyjąć rolkę i szybko pokręcić ją - czy będzie ja słychać...

A na napędzie paska klinowego żadne koło nie hałasuje? Alternator, wiskoza, koło pośrednie?...

tomlim 25-01-2013 22:49

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
to wyraznie slychac spod oslony rozrzadu. dlatego moja pierwsza mysla bylo ze moze mechanik za mocno naciagnal rolke? albo byla jakas felerna?
czy to bedzie duzy blad jezeli zalozylbym stara rolke z powrotem?
mechanik mowil i pokazal tez ze stara byla bardzo cichutka i leciutko sie krecila - sam powiedzil ze to nie jest zbyt zgodne ze sztuka ale wcale nie trzeba bylo jej wymieniac.
w poniedzialek rano jade to sprawdzic dlatego pytam co powinienem zrobic? bo nie usmiecha mi sie rozwalenie silnika...

wojtekjanus 26-01-2013 09:26

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
Cytat:

Napisał tomlim (Post 1946190)
mechanik mowil i pokazal tez ze stara byla bardzo cichutka i leciutko sie krecila

Jeżeli stara jest całkiem cicha - to powinna wytrzymać drugą kadencję. Ja w latach 80-tych (kiedy jeszcze nic w Polsce nie można było kupić) jeździłem trzy kadencje na rolce i wytrzymała. Ale to była oryginalna fabryczna, no i jakość części była wówczas nieporównywalnie wyższa...

AKIM 26-01-2013 17:18

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
Zdejmij najpierw pasek klinowy i przez chwilkę możesz przegazować i wykluczysz to co jest nim napędzane, jeżeli nadal będzie to rolka.;)

chacko 26-01-2013 21:50

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
jak dla mnie z tego co piszesz to za mocno naciągnięty pasek rozżądu!

tomlim 26-01-2013 22:22

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
dzieki na razie za tyle.
w pon rano sie okaze i mam nadzieje, ze nie bedzie to nic skomplikowanego

tomlim 02-02-2013 21:03

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
bylem ponownie - mech odkryl rozrzad, posprawdzal naciagi paskow i ostatecznie stwierdzil,ze to dzwiek z rolki - ze niby tak juz ma. nie jest to jakis strasznie donosny gwizd ale jak dla mnie slyszalny. czy moge mu wierzyc ze tak jest? a moze powinienem zmienic rolke. ta stara niestety zdazyl juz wyrzucic.

wojtekjanus 02-02-2013 21:16

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
Rolka napinacza ma być absolutnie bezdźwięczna - i to jest odpowiedzialna część...

AKIM 03-02-2013 08:46

Odp: gwizdzacy dzwiek rozrzadu
 
Jak już masz odkryty rozrząd to wymieniaj rolkę i nawet się nie zastanawiaj. Jest tania. Jak masz starszy typ i nie chcesz kupować nowej to mam taką i za free odstąpię po przebiegu 48kkm ja wymieniłem bo musiałem zwalać płytę czołową...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.