Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Różne opony zimowe na przód i tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143069)

JonMan 04-11-2011 13:59

Różne opony zimowe na przód i tył
 
Witam wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post i dość ważne pytanie.
Nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam nowy.

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc proszę Was o pomoc.

Mam dwie opony zimowe Goodyear Ultra Grip 5. Znalazłem opony Dębica Frigo 2,
które mają ten sam bieżnik co Goodyear's UG 5, ale nie wiem jak ze składem gumy.
Czy mogę dać na przód nowe Frigo 2, a na tył już trochę zużyte UG 5?
Może jeżeli chodzi o samą jazdę nie będzie chyba większej różnicy, ale czy
w przypadku kontroli nie dostanę mandatu za różne opony?

ŁukaszD 04-11-2011 16:20

Odp: Różne opony zimowe na przód i tył
 
Mandatu nie dostaniesz, ważne żeby na jednej osi były te same opony. Co do tego które lepiej dać na przód to była kiedyś potężna dyskusja i chyba nie doszło do porozumienia :) Najlepiej jak już będzie zima wyjechać na jakieś bezludzie i sprawdzić jaka konfiguracja będzie lepsza. Lepsze opony na przedzie - samochód będzie "ciągnął" po dodaniu gazu i lepiej hamował. Lepsze opony na tyle - mniejsze ryzyko zarzucenia tyłem. U Ciebie dochodzi jeszcze kwestia, które lepsze: nowe Dębica czy zużyte Goodyear. Wybór należy do Ciebie.

white999 04-11-2011 17:06

Odp: Różne opony zimowe na przód i tył
 
teorii jest wiele ale sam fakt że hamuje głównie przód.. ii wolę mieć problem z nadsterownością niż podsterownością przemawia za lepszymi oponami na przód auta :)

skylla1 04-11-2011 21:24

Odp: Różne opony zimowe na przód i tył
 
Wszyscy eksperci i poradniki bez wyjątku polecają lepsze opony na tył, bo łatwiej wyczuć i wyprowadzić poślizg przodu niż tył, a najbardziej niebezpieczne jest wypadnięcie z drogi bokiem a nie mała stłuczka przodem. Reszta to amatorskie spekulacje...

JonMan 04-11-2011 22:02

Odp: Różne opony zimowe na przód i tył
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1731837)
Mandatu nie dostaniesz, ważne żeby na jednej osi były te same opony. Co do tego które lepiej dać na przód to była kiedyś potężna dyskusja i chyba nie doszło do porozumienia :) Najlepiej jak już będzie zima wyjechać na jakieś bezludzie i sprawdzić jaka konfiguracja będzie lepsza. Lepsze opony na przedzie - samochód będzie "ciągnął" po dodaniu gazu i lepiej hamował. Lepsze opony na tyle - mniejsze ryzyko zarzucenia tyłem. U Ciebie dochodzi jeszcze kwestia, które lepsze: nowe Dębica czy zużyte Goodyear. Wybór należy do Ciebie.

Dzięki wielkie, na taką odpowiedź liczyłem :D
Ekspert ekspertowi nie równy... Ja słyszałem, że lepsze opony lepiej jest dać na przód, no ale...
Frigo dam na przednią oś, a Ultra Grip na tylną i sam sprawdzę jak zachowuje się moj Złomek
na drodze.
Jak będzie go nosiło to zmienię układ.

Jeszcze raz dzięki wielkie pomoc.
Od niedawna na bieżąco śledzę forum, więc jak tylko będę mógł pomóc to bardzo chętnie.
Pozdrawiam 8)

skylla1 04-11-2011 22:41

Odp: Różne opony zimowe na przód i tył
 
Lepsze na przód polecają niektórzy internauci, a nie eksperci i napisałem ci dlaczego tak nie jest. Zahamujesz gwałtownie przodem, tył ci pojedzie dalej i znajdziesz się bokiem na czołowe z naprzeciwka lub drzewo na poboczu. To najniebezpieczniejszy układ z możliwych. Chyba, że masz w nosie bezpieczeństwo a zależy ci tylko na wyjeżdżaniu przodem z zaspy.

ŁukaszD 05-11-2011 07:58

Odp: Różne opony zimowe na przód i tył
 
Kolego skylla1, było już kilka tematów na temat "gdzie powinny być lepsze opony":
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Myślę, że nie ma co po raz kolejny zaczynać dyskusji :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.