Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] "Awaria silnika: serwis natychmiast" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268126)

ddiabelekk 13-08-2017 08:00

"Awaria silnika: serwis natychmiast"
 
Witam,

Małżonka próbowała odpalić auto bez kluczka i przycisnęła za długo (około 4 sekundy) przycisk do odpalania auta po czym pojawił się tytułowy komunikat.

Po włączeniu ponownie auta komunikat zniknął.

1) Czy te komunikaty są rejestrowane w aucie i ASO może to sprawdzić czy kolejnej wizycie kontrolnej?
2) Czy muszę rzeczywiście natychmiast jechać do serwisu?
3) Jeśli nie pojadę dosłownie 'natychmiast' to czy mogę stracić gwarancję?
4) Czy w ogóle warto jechać do serwisu?

Mam ASO dosyć daleko i nie wiem czy mogę poczekać 2-3 dni czy po prostu muszę lecieć i zostawić wszystko do ASO.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc!

Furti 22-03-2023 07:37

Silnik Natychmiast Serwis
 
Cześć,

Mam zastanawiający mnie problem, mianowicie niedawno zakupiłem Forda Focusa MK3 1.0 EcoBoost 125KM. Miesiąc po zakupie zaczął mi wyskakiwać komunikat Silnik Natychmiast Serwis, a po chwili samochód tracił moc. Podczas wyjazdu w góry w jedną stronę komunikat pojawiał się kilkukrotnie, natomiast w drogę powrotną ani razu. Za każdym razem komunikat gaśnie po wyłączeniu silnika i nie towarzyszy mu dioda CheckEngine ani żadna inna. Po powrocie podpiąłem samochód do OBD, ale nie pokazał żadnych błędów stałych, ani zapisanych. Wie ktoś może co może być przyczyną wyskakującego komunikatu?

technik08 22-03-2023 07:45

Odp: Silnik Natychmiast Serwis
 
Musisz odczytać błędy przed wyłączeniem zapłonu .

clubGRANT 22-03-2023 08:51

Odp: "Awaria silnika: serwis natychmiast"
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W obu przypadkach należy odczytać błędy, w pierwszym przypadku obstawiam słaby akumulator, ale to też wróżenie z fusów na odległość, w drugim to już bardziej skomplikowane, gdyż był podłączany interfejs i tu pytanie czy interfejs jest wiarygodny, oprogramowanie bezpłatne nie zawsze powie prawdę, a co do silnika 1.0 to witamy w klubie awaryjnych silników EB.

spidi 02-09-2023 20:30

Odp: "Awaria silnika: serwis natychmiast"
 
Cześć. Sytuacja taka. 4bieg na S5 120km/h. Czyszczenie DPF. Po zwiększeniu prędkości równe 4000 obrotów komunikat ,, Silnik Natychmiast Serwis " i wykrzyknik. Żadnego spadku mocy czy coś podobnego. Po zgaszeniu silnika kontrolka zgasła. Błąd P0562 Niskie napięcie w układzie. Napięcie modułu sterującego 8,8V. Akumulator nowy, system ładowania sprawny. Pacjent zmapowany Focus 1.5 CDTi 130KM 350Nm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.