Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Montaz subwoofera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186418)

Spascmar 20-07-2013 19:21

Montaz subwoofera
 
Witam.
Kupiłem subwoofer do mojego radia i napotkałem niespodziewany problem. A mianowicie jako ze z podłączeniem kabelków nie mam problemu to ku mojemu zdziwieniu mam problem jak je przeciągnąć do komory silnika i akumulatora.
Chodzi o kable zasilające sam subwoofer.
Są to dwa kabelki które musza być podpięte bezpośrednio do + na akku. Subwoofer będzie w bagażniku i do siedzeń kierowcy i pasażera nie mam najmniejszego problemu z ich podciągnięciem. Problem zaczyna się dalej. Czy ktoś z kolegów przeprowadzał już kabelki w C-maxie do komory silnika? Którędy je puścić, tak aby nic nie uszkodzić? Kabelki są cienkie, 2x1,5mm.
Oczywiście obszukałem dokładnie po obu stronach czy są jakieś otwory montażowe poniżej plastikowej tapicerki i nic co mogło by się nadać bez uszkadzania. Subwoofer jest aktywny i wzmacniacz ma już w sobie. Moc to 70Wat.
Poproszę o pomoc jak fachowo je poprowadzić.

tedi_k 21-07-2013 16:56

Odp: Montaz subwoofera
 
Cytat:

Napisał Spascmar (Post 2048255)
...Subwoofer jest aktywny i wzmacniacz ma już w sobie. Moc to 70Wat...

Czyli potrzebuje mniej niż 6A prądu...:568: Dla tak małej mocy po co ciąnąć kable aż do aku???:shock: SPokojnie podepnij ten sub do gniazda zapalniczku w bagażniku i będzie OK.

Spascmar 21-07-2013 20:47

Odp: Montaz subwoofera
 
Już sobie poradziłem.
Udało mi się podpiąć kable tak jak jest w instrukcji.
Czy moc mała? - hmmm...... Jest ok. Nawet bardzo. Subwoofer daje rade.
Na razie chodzi na 1/3 mocy i jak dla mnie wystarczy. Nie potrzebuje aby mi szyby wypadły bo lubię słuchać głośno muzyki :-) Nawet nie próbowałem go rozkręcać na maxa bo zagłuszył by wszystkie inne dźwięki. Jest to czego chciałem z nawiązka.
A kupiłem cos takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (oczywiście taniej, nie w Macalni Miejskiej :-) )
Sprzęcik super.

celtic777 22-07-2013 08:59

Odp: Montaz subwoofera
 
jako uzupełnienie niskiego pasma w zupełności wystarczy,chociaz apetyt rośnie w miare jedzienia z czasem będziesz szukał czegoś mocniejszego :P

droopsio 22-07-2013 12:18

Odp: Montaz subwoofera
 
Spascmar, a możesz napisać jak to podłączyłeś? Bo też szukam podobnego rozwiązania...

Spascmar 22-07-2013 13:40

Odp: Montaz subwoofera
 
droopsio, chodzi Tobie o przeciagniecie kabli?
Bo sama instalacja jest bardzo prosta, nie wymaga znajomości polaczen elektrycznych itp.

droopsio 22-07-2013 14:09

Odp: Montaz subwoofera
 
chodzi mi o to gdzie powinny być podłączone kable wg instrukcji ;)

szukałem trochę na necie o tym sprzęcie i faktycznie można go nawet podpiąć pod zapalniczkę - pytanie czy faktycznie tak działa ;) Czy instrukcja zaleca podpinanie się pod aku?
Bo rozumiem, że sygnał z głośnika zwyczajowo, skoro jest tam wbudowany wzmacniacz?

tedi_k 22-07-2013 17:46

Odp: Montaz subwoofera
 
Cytat:

Napisał droopsio (Post 2049010)
...faktycznie można go nawet podpiąć pod zapalniczkę - pytanie czy faktycznie tak działa ;) Czy instrukcja zaleca podpinanie się pod aku?
...

Wierzcie mi, że dla 6A prądu nie ma żadnego znaczenia czy brany jest wprost z aku czy z zapalniczki w bagażniku...
Gdybyśmy mówili o 20-30A lub więcej dla jakiegoś wzmaka, to było by o czym dyskutować...

Spascmar 22-07-2013 20:07

Odp: Montaz subwoofera
 
W instrukcji pisze ze prosto z akumulatora. O zapalniczkach nie doszukałem się. Faktycznie zauważyłem ze kable od zapalniczki są grubsze :surprise: a te od subwoofera maja 1.5mm.
Faktycznie może moc szału nie robi ale do osobówki jak znalazł (moc, cena, jakość)

celtic777 22-07-2013 20:12

Odp: Montaz subwoofera
 
Cytat:

Napisał Spascmar (Post 2049170)
Faktycznie może moc szału nie robi ale do osobówki jak znalazł (moc, cena, jakość)

no takie minimum to 150RMS w closed budzie + piec....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.