Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Reflektory ksenonowe, co to za żarówka przy soczewce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185563)

dodde 07-07-2013 14:49

Reflektory ksenonowe, co to za żarówka przy soczewce
 
Witam Fordowcy :):mrgreen:

Mam w swoim mondku takie oto światełka. Ale za groma nie wiem, co to za żarówka (oznaczona na zdjęciu) . Do czego służy ? Próbowałem już w aucie sprawdzać i niczym nie mogę jej włączyć. Dodam , że auto ma skandynawski typ świateł . Czy można to w Polsce zmienić ? lub zaprogramować inaczej ? Np chciałbym sobie dodać światła LED na przód .
http://img20.imageshack.us/img20/281/sv58.jpg

Uploaded with [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
PS> Jakie polecacie żarówki Led na postojowe ?

Pozdrawiam . Przemo

jvc 07-07-2013 15:32

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Kolego popraw tytuł tematu na bardziej konkretny z tego wiele nie wynika
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MaXyM 07-07-2013 16:54

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Wg mnie to żarówka długich, wspomagająca xenony.
Służy do migania innym kierowcom jak również zapalają się wraz z długimi światłami (wtedy też xenonom sie podnosi przesłona umożliwiając dalej świecić.

Hansolo 07-07-2013 19:07

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Światło drogowe tzw długie. Tak samo mam w swoim Mdo.

mondeo70235 07-07-2013 20:12

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
są to światła drogowe czyli długie żarówka h7 bo masz zwykły ksenon a nie bikksenon oprócz tego masz jeszcze drugą taką żarówke h7 do doświetlania zakrętów

Hansolo 07-07-2013 20:27

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 2041253)
są to światła drogowe czyli długie żarówka h7 bo masz zwykły ksenon a nie bikksenon oprócz tego masz jeszcze drugą taką żarówke h7 do doświetlania zakrętów

Z tego co pamiętam to już dawno doszliśmy na forum do zgody, że nie ma podziału na ksenon/biksenon w Mondeo IV. We wszystkich jest biksenon, podnosi się przesłona przy światłach drogowych i dodatkowo zapala się obok żarówka. No chyba że się coś zmieniło.

kopydleusz 07-07-2013 22:02

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 2041253)
długie żarówka h7 bo masz zwykły ksenon a nie bikksenon oprócz tego masz jeszcze drugą taką żarówke h7 do doświetlania zakrętów

Litości... widziałeś kiedyś żarówkę H7 w Mondeo MK4 przy xenonach? Tu są H1 (razem 4 sztuki) i tak jak pisze Hansolo, są to żarówki pomocnicze do bixenonów (i doświetlanie zakrętów).

dodde 08-07-2013 17:05

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Tak panowie :) macie rację. Wczoraj z kolegą to sprawdziłem , bo sam nie mogłem. Wydawało mi się , że ksenony tylko świecą długimi:) trochę mi głupio ,ale dziękuję za odpowiedzi :)

Pozostaje jeszcze kwestia , czy da się zaprogramować światła , bo na automatycznych też mi ksenony świecą ,praktycznie bez różnicy (prócz postojowych) zawsze świecą ksenony , a chciałbym mieć możliwość wyłączenia np. przy pierwszym "0". A w tej pozycji także świecą ksenony. Jak można to zrobić ?

Czy są żarówki led do świateł postojowych, które bez problemu działają ?

SrebnaStrzała 08-07-2013 17:57

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Ja się podczepię pod temat.
Czy mogę sobie sam wymienić te żarówki na nightbreakery plus mimo że auto jest na gwarancji ?

Spock 08-07-2013 20:49

Odp: Reflektory ksenonowe w MK4
 
Oczywiscie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.