Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Jak wyjąć komputer ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91578)

horse668 12-02-2010 18:39

Jak wyjąć komputer ?
 
Witam szanownych forumowiczów, jestem posiadaczem w/w auta. Od dawna śledzę to forum, jak również inne dotyczące silników TDI. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mianowicie jak wyjąć komputer? Czytałem, że wielu z was nie raz to robiło, stąd moja prośba o opis. Wiem gdzie on się znajduje. Wyjąłem zegary, widzę komputer, ale nie mogę wyczaić jak on jest przymocowany, tzn nie widzę żadnych śrub ani zatrzasków. Wygląda jakby był przymocowany od dołu do blachy, ale nie mogę go zdemontować. Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
pozdrawiam horse

wojtek_gtx 12-02-2010 19:32

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
no no
bo remap ECU trzeba zrobić a przez OBD nie da się zrobić 1Z, AVG ani AFN

robson216 12-02-2010 21:08

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
WITAM. Po prawej stronie jest wionska kabli łapiesz za obudowe(i teraz niepamientam czyciągniesz do siebie czy pchasz),jak kable odepniesz to po tej samej stronie są dwie śróby (TORXY z dziórą) i po robocie. Ja walczyłem ok 6h.Teraz robie to w 15 minut.

malaki 12-02-2010 21:13

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
Też się za pierwszym razem nakombinowałem.U mnie jest jedna śrubka na torxa(oczywiście z dziurką).
Nie wiem czy wszystkie ale AVG idzie przez obd

hexe 12-02-2010 21:26

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
Cytat:

Napisał robson216 (Post 1361245)
WITAM. Po prawej stronie jest wionska kabli łapiesz za obudowe(i teraz niepamientam czyciągniesz do siebie czy pchasz),jak kable odepniesz to po tej samej stronie są dwie śróby (TORXY z dziórą) i po robocie. Ja walczyłem ok 6h.Teraz robie to w 15 minut.

O ja pier..... Nie obraź się stary ale czy nie jesteś czasem naturalizowanym Zulusem?? Bo piszesz jakoś tak jakby po polsku a jednak całkiem obco :619: Nie jestem żadnym purystą językowym ale to aż woła o pomstę do nieba.

horse668 12-02-2010 22:21

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
Więc tak, gniazdo jest po lewej stronie, więc te torxy rozumiem są pod wtyczką? Czy wtyczka jet na jakimś zatrzasku, czy normalnie trzeba ją siłą wyciągnąć? Przez środek sterownika idzie taka blaszana taśma, i nie wiem czy dodatkowo ona nie mocuje go do tej blachy.(Widziałem na allegro zdjęcie, gdzie właśnie tak jak u mnie jest blaszana taśma), więc w takim przypadku trzeba odkręcić go z całą tą blachą chyba?
pozdrawiam horse

malaki 13-02-2010 09:08

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
O ile dobrze pamiętam to najpierw trzeba ściągnąć wężyk nadciśnienia.Później przesuń zabezpieczenie wtyczki w kierunku przodu auta i wyciągnij wtyczkę.Pod wtyczką będzie (u mnie była jedna) śrubka.

horse668 13-02-2010 18:10

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
Dzięki wielkie, udało się. Największy problem miałem z wtyczką, po prostu nie wiedziałem jak działa ta blokada. | samym sterownikiem też nie było łatwo, był przymocowany taką metalową taśmą. Zdjęcie jej było nawet proste, ale założenie spowrotem, zajęło mi chyba z dwie godziny.
pozdrawiam horse

krzysiek43 11-03-2012 13:51

Odp: Galaxy TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
Właśnie biorę się za wyjęcie kompa i za diabła nie wiem jak wyjąć wtyczkę z lewej strony. Może ktoś podpowie jak jest zablokowana? pzdr

morit 13-03-2012 21:40

Odp: TDI '97 Jak wyjąć komputer
 
1 załącznik(i)
tak wyglada tył komputera od strony wtyczki ,na dole i u góty są zaczepy więc trzeba ją przesunąc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.