Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332504)

pyrsonek 19-12-2022 13:33

1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.
 
Cześć problem z silnikiem 1.6 ecoboost przebieg 125k

Na zimnym silniku falują obroty.
Po rozgrzaniu jako tako wracają do normy i się stabilizują.

Auto jeździ normalnie i praktycznie nic mu nie dolega, oprócz tego kopcenia na biało.

Auto wpada czasami w obroty silnika dławi się i wypuszcza z rury wydechowej biały gęsty dym. Spaliny pachną takim paliwem wymieszanym z olejem?

W aucie byla regenerowana turbina wtryskiwacze czyszczone odma zmieniana głowica robiona jest sprawna na to wygląda. Świece są nowe.

Błędy jakie wyskakiwały to że jest wypadanie zapłonów, ale po wymianie wtrysków i wyszyszczeniu ich auto pali na 4 gary i zapłony z tego co widzę nie wypadają już.

Sonda lambda za katalizatorem jest martwa, po prostu przestała dawkować. stoi ciągle zblokowana na 100%, tak pokazuje komputer diagnostyczny.

Kolejny błąd to niskie ciśnienie paliwa.
I słaba kompresja na 1 garze bo jest z tego co mi mechanik mówił 9 barów.

Nie wiem co może być z tym że auto po prostu zaczyna kopcić podczas jazdy.

klocolus 21-12-2022 22:55

Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.
 
Cytat:

Napisał pyrsonek (Post 3436848)
I słaba kompresja na 1 garze bo jest z tego co mi mechanik mówił 9 barów.

Tu może być problem ja w swoim mam 11,5-12bar równo.

Płyn chłodniczy nie znika?

pyrsonek 22-12-2022 19:32

Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3437204)
Tu może być problem ja w swoim mam 11,5-12bar równo.

Płyn chłodniczy nie znika?

No właśnie nie znika. Jeżeli była by dziura w bloku albo gdziekolwiek to po 1000 km by wciągnęło mi zbiorniczek a nie podeszło nawet do minimum.

Wczoraj jechłaem to dymił mi na tyle że lusterka mi zaszły takim tłustym nalotem więc raczej wskazywało by to na olej. Ale pierścienie i nowe tłoki były remontowane dosłownie chwile temu i turbina trochę wcześniej więc nie wiem. Warto do niej zaglądać w ogóle? Bo coś musi blokować kompresje na cylindrze

kln1920 22-12-2022 19:44

Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.
 
Pytanie czy dobrze poskładane, pasowania, przerwa na pierścieniu, czy honowane było, czy dotarte. Dużo niewiadomych, na moje to skopany remont

pyrsonek 22-12-2022 20:06

Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.
 
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3437313)
Pytanie czy dobrze poskładane, pasowania, przerwa na pierścieniu, czy honowane było, czy dotarte. Dużo niewiadomych, na moje to skopany remont

Wiesz co 1 silnik mi się zgrzał, i po tym zgrzaniu zaczęły się dziać takie akcje z tym dymieniem.

Ale wymieniłem blok i głowicę, splanowałem i były sprawne i powiedzieli że mogę wsadzać na auto. Tłoki pierścienie nowe i pytanie teraz czy to dalej leży problem w gdzieś w tych częściach czy jest to totalnie coś innego i mam problem z dawkowaniem paliwa albo jakiś inny problem, bo po tym remoncie dalej występuje te dymienie. Czy przez przegrzanie na poprzednim silniku mogły dostać jakieś inne części?

kln1920 22-12-2022 20:09

Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.
 
Zmierzona owalność cylindrów? Gładź honowana? Może złe pasowanie pierścienia, może jajo z cylindra, może kupiłeś uszkodzony blok, czy nowy z aso?

sagittarius82 22-12-2022 21:33

Odp: 1.6 Ecoboost kopcenie na biało i szarpanie.
 
Cytat:

Napisał pyrsonek (Post 3436848)
Auto jeździ normalnie i praktycznie nic mu nie dolega, oprócz tego kopcenia na biało.

Pamiętam pierwsze auto kupione w komisie - Opel Astra I 1.6+LPG. Po rozgrzaniu zaczęła kopcić ostro białym dymem, znajomy kazał wracać do komisu i oddać, tak też zrobiłem - on miał niestety tego typu objaw we wcześniejszym aucie, to sie okazało, że blok silnika pęknięty. Właściciel komisu zarzekał się, że płynu chłodniczego nie ubywa, a podobno wcześniej autem zrobil kilkaset km.



Cytat:

Napisał pyrsonek (Post 3436848)
ale po wymianie wtrysków i wyczyszczeniu ich


Dopytam: ostatecznie wymienione czy czyszczone ? Bo to też może mieć przełożenie na temat.


Cytat:

Napisał pyrsonek (Post 3437319)
Ale wymieniłem blok i głowicę,

Tutaj możemy mieć np. potencjalnie do czynienia z pękniętym blokiem lub jego błędną geometrią, podobnie jak wskazał kolega [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (może przegrzany w przeszłości).
Znajoma miała autko z "lekko" przegrzanym silnikiem to od początku do końca posiadani miała z tym samochodem problemy, a i nie jeździło jak powinno.


Znaleźć dobrego i uczciwego fachowca i niech szuka problemu, bo jak koledzy wyżej pisali możliwych przyczyn wiele. Takie moje delikatne sugestie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.