Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76286)

wlja 11-08-2009 19:03

Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Proszę o opis jak to się robi? czy są potrzebne specjalistyczne narzędzia?

Hildegard 11-08-2009 21:18

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Dlaczego chcesz to robic ?
Ja wyslalem zapytanie do ASO, ile kosztuje wymiana rozrzadu ,a oni mi wpisali rowniez:
uszczelnienie-olej walu korbowego-przod cena 77,2 zl.
Czy jest to potrzebne ?

wlja 12-08-2009 08:59

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Cieknie mi olej spod uszczelnienia, pasek wieloklinowy jest zalany olejem. Chciałem się dowiedzieć czy aby wymienić uszczelnienie muszę prowadzić auto do mechanika pod strzechą czy do serwisu? a może mogę sam to naprawić pod blokiem?
Z tis-u wynika ze taka wymiana jest banalnie prosta ale gdy spytałem o to dwóch mechaników każdy mówił ze to poważna robota trzeba ustawiać jakiś mechanizm który współpracuje z rozrządem, potrzebne są specjalistyczne narzędzia, są tam jakieś czujniki. Jak się nasłuchałem to stwierdziłem ze chyba pojadę do serwisu
pozdrawiam

wojtekjanus 12-08-2009 13:06

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Hildegard, aby wymienić rozrząd, trzeba zdjąć pokrywę, w której umieszczony jest pierścień uszczelniający na wale (simering). Raz ruszony - jak pokazuje praktyka - może zacząć powoli puszczać olej. Dlatego przy takiej robocie zawsze się go wymienia aby mieć pewność, że olej nie będzie ciekł - to nie jest drogi element.

Wlja - sama wymiana simeringu nie jest trudna, pod warunkiem, że nie ruszasz (nie wymieniasz przy okazji) łańcucha rozrządu, który jest pod pokrywą z wtłoczonym w nią simeringiem. Ale doświadczenie trzeba mieć i trochę narzędzi, no i ze względu na nienajlepszy dostęp wskazane są warunki warsztatowe (kanał, podnośnik).

wlja 13-08-2009 20:19

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
wojtekjanus, czyli aby dostać się do simeringa wału korbowego muszę zdemontować koło pasowe wału i pokrywę łąńcuszka, czy zdjęcie tej pokrywy to dużo roboty? wystarczy odkrecenie samego koła czy czegoś jeszcze?

dzis wyczysciłem silnik w okolicy paska wieloklinowego i bede sprawdzał czy nie leci moze spod uszczelki pokrywy
pozdrawiam

Hildegard 13-08-2009 20:40

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1223355)
aby wymienić rozrząd, trzeba zdjąć pokrywę, w której umieszczony jest pierścień uszczelniający na wale (simering)

Dzieki ,dobrze wiedziec.

Napisze teraz jaka dostalem oferte cenowa na wymiane rozrzadu(ASO).
1.Pasek klinowy-101,75 zl
2.Uszczelnienie walu korbowego-przod-77,23
3.Uszczelka-105,65
4.Zestaw-pasek rozrzadu-329,4
5.Zestaw-naprawa pompy wodnej-417,2
ROBOCIZNA
6.Pompa wodna-wymontowanie i zamontowanie-336,11
7.Pasek rozrzadu-wymiana-416
Ogolnie razem:1783,36 zl
Czy to jest drogo czy normalna cena ?

wlja 14-08-2009 10:10

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Jakbym dostał taka fakture do zapłaty to umarłbym chyba na zawał serca

Schem 14-08-2009 12:51

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Ja nie rozumiem, po co w TDDI ruszać pompę wody i uszczelniacz wału przy wymianie rozrządu...

Pompa wody jest napędzana paskiem klinowym, a nie paskiem zębatym rozrządu, więc to jest zupełnie inna para kaloszy... To tak, jakby przy okazji wymieniać alternator, albo rozrusznik, bo też jest blisko... No i tarcze z klockami - w końcu koło zdejmą...

Jak cieknie, to wymienić, jak nie cieknie, to zostawić w spokoju.
W autach, gdzie pompa jest napędzana paskiem rozrządu, wymienia się pompę, bo jak już ma się rozrząd rozgrzebany, to warto.
Ale w Focusie TDDI jest inna budowa silnika zupełnie...

A pokrywa paska rozrządu jest mała i nie sięga do wału, więc też nie bardzo wiem, jak uszczelka może w niej siedzieć...
Do tego pasek napędza tylko wałek. Od pompy paliwa, która jest napędzana łańcuszkiem od wału.
Chyba, że wymieniają ci też łańcuszek, no to muszą grzebać w wale.

Dla mnie wymiana uszczelniacza polega na tym, że należy zdjąć pasek napędu osprzętu, zdjąć koło pasowe wału, wymienić uszczelniacz, założyć koło, założyć pasek.
Nie trzeba tego robić przy rozrządzie... tym bardziej w tym silniku.
Ze specjalistycznych narzędzi pasuje mieć ściągacz do koła pasowego wału. Tyle.

Hildegard:
Ja bym wymienił pasek i napinacz.

Z tego, co widzę, to oni chcą Ci wymienić pół auta...
1.Rozrząd
2.Pompa wody
3.Pasek klinowy
4.Uszczelniacz wału

To są 3 osobne usługi :D
1.Rozrząd
2.Pompa wody
3.Uszczelniacz wału

pasek można wymienić przy okazji roboty z pompą, albo uszczelniaczem wału.

Po mojemu, o 2 roboty za dużo policzyli.
Chyba, że pompa albo wał ciekną.

wlja 14-08-2009 16:32

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Schem koło pasowe w focusie jest mocowane srubą ktora ciezko odkrecic bez zablokowania koła specjalnym przyrzadem ktorego trzpienie wsuwa sie do 3 otworów na kole. Przyrzad ten juz dorobiłem, mam nadzieje ze po odkreceniu śruby zdejme koło bez sciagacza.

wojtekjanus 14-08-2009 17:04

Odp: Uszczelniacz wału korbowego od strony rozrzadu
 
Faktycznie ten silnik jest zupełnie inny, niż myślałem, więc sorki za wymądrzanie się. Na Allegro znalazłem dobrze obfotografowany ten silnik, tu link:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i jednak widać aluminiową pokrywę łańcucha obejmującą oś koła pasowego. Chyba, że niewidoczna za kołem jest mała pokrywa z pierścieniem uszczelniającym, przykręcona do pokrywy rozrządu (tzn łańcucha) - ale wątpię. Jeżeli jest dobry dostęp, można pokusić się o wyjęcie pierścienia i założenia nowego bez ruszania pokrywy. Ale mam też wątpliwości. Nie wiem, czy uszczelnienie jest na czopie wału (ciężko wyjąć pierścień i można porysować czop), czy na czopie przykręcanego koła pasowego (łatwo wyjąć).

Schem, ja nie pisałem, że w obudowie paska rozrządu jest simering, wręcz nic nie pisałem o pasku i jego obudowie. Mówiłem o obudowie łańcuszka.

Jeszcze dopiszę: Wlja, jeżeli odkręcisz obudowę łańcuszka, trzeba ją zakładając uszczelnić - albo jest papierowa uszczelka, albo na silikon


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.