Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych pasów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100221)

murzyn6666 05-10-2011 05:58

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
fotele były z polifta ale nie wiem czy po 2005. z elektryką raczej zielony jestem. ale skontrolować miernikiem raczej będę potrafił. tylko te schematy są dla mnie mało czytelne ;]

ps.
a czy jest jakaś reguła z tymi kostkami pod fotelem tzn. która kostka(kolor) gdzie powinna być ? czy rozmieszczenie zmieniało się?

murzyn6666 06-10-2011 17:16

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
z tą lampką od pasów okazało się, że coś nie tak jest z zapięciem pasa, jakoś czujnik w tej zapince nie łapie, przyłożyłem czujnik do starego pasa i jest ok, muszę wymontować ten pas i zobaczyć co w nim nie tak jest. co do ogrzewania, to sprawdziłem napięcie w tych dwóch kostkach pod fotelem( zielona, niebieska) i tylko w jednym białym kablu jest prąd. w pozostałych trzech kablach nic nie ma. gdzie szukać przyczyny?

Rafał A.(antek) 07-10-2011 07:42

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
a fabrycznie miałes instalacje do grzania i wentylowania foteli?

murzyn6666 07-10-2011 11:52

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
znaczy do foteli mam pełną wiązkę kabli, wszystkie wtyczki, które mam w fotelu mają pokrycie :P kostkę do przełącznika mam, i ten przekaźnik za bezpiecznikami też mam. no i nie wiem co jeszcze powinno być. fabrycznie grzanych foteli nie było.

sylwester067 02-02-2014 18:06

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Koledzy odgrzeję ten temacik. Już jakiś czas posiadam mondeo mk3 z grudnia 2003 roku po lifcie i od początku wgl nie świeci mi się kontrolka zapięcia pasów ani na chwilę. Robiłem tą procedurę aktywacji i podczas tej procedury po drugim trzykrotnym zapięciu pasów miga, ale później jak zapnę i odepnę pas jak w instrukcji mignie 3 razy a nie tak jak pisze w instrukcji. I nadal przy uruchamianiu się nie zapala, ktoś wie co to może być?

Matek24 02-02-2014 19:10

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Witam od tygodnia mam mndeo mk3 2002r 2.0 TDCI i mam podony problem. Sprawdzalem juz z 5 pasazerami(wiem ze czujniki sa tylko z przodu ae tak dla pewnosci) wszyscy zapieli pasy i czujka co chwile przypominala o pasach. Po przejechaniu kilku kilometrow przestaje piszczec. Moge wtedy odpiac pasy i czujka nie reaguje. O co moze chodzic? fotel kierowcy tez mi nie grzeje. To normalne w mondeo?

steell 02-02-2014 22:53

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Żaden z tych objawów nie jest normalny, zakładałem fotele z anglika i musiałem zostawić swój napinacz pasów, wszystko działa tak jak powinno.

Rawrek 24-03-2014 16:54

Odp: czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych
 
Dopiszę się do tematu Mianowicie :
Od kilku dni mam problem z przypomnieniem pasów bezpieczeństwa. Mianowicie wcześniej niezależnie tego kiedy zapiąłem/odpiąłem pas to przestawało pikać. Aktualnie nie pika tylko i wyłącznie jeśli zapnę pas przed uruchomieniem silnika. Po odpaleniu przy niezapiętych pasach to pika i pika nawet jeśli zapnę. Nie jest to normalne bo wcześniej działało to bez zarzutów. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Nie bardzo wiem nawet w czym szukać przyczyny a jeździć po niezaufanych elektrykach to pewnie zbankrutuje i nabawię się innych problemów gdy będą rozbierać auto kilka razy.
Próbowałem już wyłączyć całkiem to przypominanie jednak nie działa - przypomnienie jak było tak jest / wg instrukcji z for.

Troche dziwne bo skoro zapne pas przed odpalaniem silnika to oznacza że ten czujnik działa - wyłącza kontrolke. Czemu jednak nie łapie zapiętych pasów po odpaleniu silnika? Miał ktoś podobny problem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.