Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Informacja -wymiana oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169987)

zbyszek2222 19-11-2012 18:01

Informacja -wymiana oleju
 
Wymieniłem ok.1000km temu olej z filtrem.Dzisiaj wyswietlila się informacja-wymiana oleju.Co robić?

Majson 19-11-2012 18:02

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Skasować inspekcję :) Wymieniałeś w serwisie ?

zbyszek2222 19-11-2012 18:05

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Wymieniałem sam i było ok.

tedi_k 19-11-2012 18:07

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Kasowanie inspekcji: nacisnąć mocno pedał hamulca i jednocześnie pedał gazu i włączyć zapłan (nie uruchamiać silnika!!!!). Trzymać oba pedały aż zgaśnie komunikat wymiany (ok. 5-10sek.). Jeśli wymieniałeś olej w serwisie, to możesz im "serdecznie podziękować" za wykonanie wszystkich czynności przewidzianych procedurą...

zbyszek2222 19-11-2012 18:13

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Wszystko było przeprowadzone tak jak nalezy.Dopiero dzisiaj po wielu tygodniach wyświetliła się informacja-wymiana oleju.

tedi_k 19-11-2012 18:19

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Inspekcję kasuje się albo komputerem (systemem serwisowym IDS, przy wymianie), albo tak jak podałem - ale dopiero po pojawieniu się komunikatu. Czyli sytuacja jest normalna (bo zakładam, że nie masz oprogramowania serwisowego Forda IDS...). Przebieg między wymianami jest zmienny - wylicza je komputer w oparciu o styl jazdy tyle, że komputer nie wie o wymianie oleju. Stąd konieczność kasowania inspekcji.

zbyszek2222 19-11-2012 18:27

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Ale czy to normalne,iż po tak krótkim okresie mam na ''siłę'' kasować inspekcję?

Bump: Dzieki za pomoc.

tedi_k 19-11-2012 18:39

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Przeczytaj proszę jeszcze raz mój post: przecież sama wymiana niczego nie kasuje. Kasuje się komputerem, ale tego nie zrobiłeś, więc dopiero teraz Ci wyskoczyło... Chyba, że już miałeś tą inspekcję tuż przed wymianą - wymieniełeś olej, prawidłowo skasowełeś i teraz wyskoczyło znów... To trzeba było tak napisać wyraźnie... Jeśli tak właśnie było - to trzeba się zacząć martwić i jechać na komputer...

zbyszek2222 19-11-2012 18:52

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Było własnie tak-wymieniłem olej,prawidłowo skasowałem a teraz wyskoczyło w informacji (po ok.1500km) -wymiana oleju.Zaczynam sie martwić,co to moze oznaczać.

jaculek63 19-11-2012 19:45

Odp: Informacja -wymiana oleju
 
Cytat:

Napisał zbyszek2222 (Post 1908077)
Było własnie tak-wymieniłem olej,prawidłowo skasowałem a teraz wyskoczyło w informacji (po ok.1500km) -wymiana oleju.Zaczynam sie martwić,co to moze oznaczać.

Kłopoty z filtrem DPF lub nieskutecznymi próbami dopalenia go przez kompa i mógł ci wzrosnąć poziom oleju co spowodowane jest zwiększoną dawką paliwa podawaną podczas procedury dopalania DPF.Sprawdz poziom oleju bo soft w aucie masz najnowszy który min. eliminuje nadmierną wrażliwość czujników auta na rozrzedzony olej.:572:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.