Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Jazda bez płynu w silniku, co teraz?. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156352)

endriu.kom 20-04-2012 19:07

Jazda bez płynu w silniku, co teraz?.
 
1 załącznik(i)
Ostatnio wskazówka od temperatury poszła mi na przedostatnią kreskę (strzałka na czerwono na zdjęciu). Od razu zgasiłem silnik i wyszedłem zobaczyć co jest. Niestety wąż się przedziurawił i wszystek płyn wyleciał. Gdy oglądnąłem wszystko wsiadłem do auta i wskazówka spadła na środek.
Postanowiłem jechać dalej (noc, środek lasu). Jechałem z 500m wskazówka znów poszła na wskazaną pozycję więc zgasiłem silnik i jechałem na luzie. Później odpaliłem silnik i wskazówka znów spadła na środek więc znów jechałem i gasiłem gdy wskazówka poszła do drugiej kreski. I tak jakieś 7km. Na drugi dzień wlałem 5l płynu.
Mam pytanie, czy jeżeli wskazówka nigdy nie przekroczyła tej drugiej kreski to nic się nie mogło stać w silniku, czy mimo tego jednak muszę już zbierać kasę na uszczelkę pod głowicę itp?.
Dodam, że płynu na razie nie ubywa jednak zaobserwowałem, że wąż co idzie z głowicy do chłodnicy u góry robi się twardy. Nie wiem czy tak było wcześniej bo nie zwracałem na to uwagi.

PiotraChorzów 20-04-2012 21:03

Odp: Jazda bez pynu w silniku, co teraz?.
 
Jeśli wąż jest "twardy" ale możesz go zagnieść palcami tak jak np oponę rowerową to jest Ok

Dopalacz 21-04-2012 14:22

Odp: Jazda bez pynu w silniku, co teraz?.
 
Nic się nie stało , jakby przeszła za "H" , to byłoby przypuszczenie , ze się odkształciła. Najgorzej jest dolać zimnej wody w takim przypadku.

Pzdr.

Dexon 13-08-2012 17:09

Odp: Jazda bez pynu w silniku, co teraz?.
 
Tak w podobnym temacie...

Czy jest szansa, że nic groźnego nie stało się po ok. 300 km jazdy z ubytkiem płynu chłodniczego ok. 2.5 litra (całkowita pojemność układu to 7 litrów).
Nie świeciła się żadna kontrolka, nie buchała para, silnik nie gasł.
Jedyne objawy to wyłączająca się co kilkanaście minut klimatyzacja i brak ogrzewania.
Nie wiem, jak wyglądała temperatura, bo w tym aucie nie ma wskazówki, tylko kontrolka. Sprawa nie dotyczy akurat Forda, ale może odpowiedź na to pytanie kiedyś przyda się komuś na forum (oby nie :)).

Wojtek 13-08-2012 17:27

Odp: Jazda bez płynu w silniku, co teraz?.
 
Jeżeli auto jeździ bez problemu , płynu nie ubywa , a oleju nie przybywa - to pewnie Ci się upiekło...:D

Pozdrawiam
Wojtek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.